Oranžais prieks pelēkajai sezonai

apelsini_uz_galdaKad garastāvoklis sāk bojāties un lietaino dienu dēļ noskaņojums kļūst drūms un pelēks, sev priekšā esot jānoliek liels oranžs apelsīns un jāskatās uz pasauli caur oranžās krāsas prizmu.

Oranžā krāsa ir uzlecošās saules un apgaismības zīme, dvēseles un ķermeņa uguns avots.

Krāsu terapija

Domāju, ka nenāktu arī mums par sliktu laicīgi padomāt par to, kā šoruden un šoziem uzlādēsim mūsu „iekšējās baterijas” ar šīs oranžās krāsas palīdzību, kas, izrādās, ne tikai paceļ tonusu, bet arī piesaistot pretējā dzimuma pārstāvjus, veicinot pilnvērtīgu dzimumdzīvi un savā ziņā esot arī tāds kā noslēpumains jaunības eliksīrs.

Psiholoģijā oranžā krāsa tiek uzskatīta par visuzbudinošāko, šī vārda vislabākajā nozīmē. Krāsu spektrā tā atrodas starp sarkano un dzelteno. Šī divu enerģiju un divu krāsu sintēze paņēma no tām vislabāko: sarkanās krāsas spēku un dzeltenās mērķtiecību.

Katrai krāsai, tāpat kā skaņai, ir savi elektromagnētiskie viļņi, kuri ietekmē cilvēka psihi un veselību. Oranžā izmantošana palīdz tikt galā ar apātiju, attīra mūs no nepatīkamiem pārdzīvojumiem, piemēram, attiecību zaudēšanas periodā, un iedveš mūsos optimismu. Gluži kā apelsīnu sulas malks katru rītu, tā oranža krāsa uzmundrina, uzlabo apmaiņas procesus organismā un veicina eiforijas sajūtas.

Oda apelsīnam

Es nepiedāvāju ietērpties no galvas līdz papēžiem oranžā un vienā mierā gaidīt pārmaiņas.oranzs_prieks Pietiks ar to vien, ka mēs krāsainākas padarīsim savas domas, interjeram pievienosim „oranžu debess maliņu”, vakaros šad tad sev uz pleciem vai uz dīvāna stūra uzmetīsim oranžu, mīkstu pledu vai rīta skrējienam izvēlēsimies oranžas kedas, bet pašu apelsīnu izmantosim kā galda noformējuma elementu. Labs garastāvoklis būs nodrošināts!

Apelsīns ir ideāls elements, kas veicina prieku. Pirmkārt, tas ir apaļš – šī forma nozīmē harmoniju, pilnību un aizsardzību. Otrkārt, saules piesūcinātam, tam piemīt priecīga, pozitīva, silta krāsa un savs īpašais spēks.

71149077Vai neesi domājusi kāpēc blakus zaļajai eglei, par Jaunā gada simbolu ir kļuvis šis aizjūras dārzu auglis? Jau no seniem laikiem apelsīns asociējas ar bagātību, pārpilnību un laimīgu dzīvi. Kādreiz bija tradīcija apelsīnu dāvināt Jaunā gada gaidās.

„Zelta ābola” (tā kādreiz tika saukts apelsīns) ēteriskās eļļas iedarbojas uz smadzenēm, liekot organismam izstrādāt laimes hormonus – endorfīnus. Lūk, kāpēc ir tik patīkami tīrīt rudo, sulīgo miziņu un tvert tik pazīstamo, uzmundrinošo aromātu! Gan smaržas, gan garšas, gan krāsas dēļ rudens un ziemas sezonas periodā apelsīnu var droši nosaukt par antidepresantu Nr.1.

Oranžā noskaņojuma radīšana

Pievieno sava ofisa interjeram kaut vai dažas oranžas detaļas. Tās „sasildīs” atmosfēru un paaugstinās radošo potenciālu. Tavs ofisa krēsls šoruden var būt oranžs… Ja tas nav iespējams, tad oranži jauka var būt kaut vai tava tējas krūze, kafijas termoss vai datorpeles paliktnītis vai pat jaunais mobilais telefons.

oranzi_interjera_elementi_ofisa (2)oranzi_interjera_elementi_ofisa (3)oranzi_interjera_elementi_ofisa

Tik nepieciešamo intīmo sajūtu guļamistabā palīdzēs radīt oranža saules rieta krāsas aizkari vai oranža naktslampiņa, bet dienas laikā oranžīgi, pufīgi spilveni, paklājiņš vai citas nelielas interjera detaļas.

oranzi_interjera_elementi (2)oranzi_interjera_elementi (3)oranzi_interjera_elementi (2)oranzi_interjera_elementi (3)oranzi_interjera_elementi (4)oranzi_interjera_elementi (5)oranzi_interjera_elementi (8)oranzi_interjera_elementi

Oranžus interjera elementus vai fragmentus bez liekiem, lieliem izdevumiem var radīt arī tava dzīvokļa citās telpās. Virtuvē tu vari izdomāt, ka būtu interesanti un savādāk, ja nokrāsosi oranžu tikai vienu, nelielu sienas virsmas daļu.

oranzi_interjera_elementi (4)oranzi_interjera_elementi (6)

Tās var būt arī atsevišķas detaļas, galda piederumi vai tējkanna, kuru tu sen jau gribēji iegādāties jaunu.

oranzi_interjera_elementi (7)Un tie var būt arī jauni aizkari, galda drāna, kaut vai salvetes, virtuves dvielīši vai taviem garšaugiem jauns puķu podiņš uz palodzes.

Nu ko – vai nekļuva jautrāk un priecīgāk?

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...

 • Pūpolsvētdienas tuvošanās ir laiks, kad jāpadomā par to, kā rotāsim māju un dzīvokli uz Lieldienām. Tas nav obligāti, bet , ja tev patīk mainīt in ...

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata