Ko darīt, ja neizdevās sasniegt to, ko gribējām

merku_sasniegsana

Gadās tā, ka kāda mērķa virzienā ej ilgi, tērē daudz spēku, pūliņu, laika un tev tas ir ļoti svarīgi, bet rezultātā… gribēto nesasniedz.

Šī doma “man nesanāca” visu laiku pulsē tevī iekšā, bet noskaņojums kļūst arvien sliktāks un sliktāks. Šādos brīžos šķiet, ka nekam neesi derīga, ka tu esi neveiksminiece un, ka tu nespēj neko.

Pašvērtējums strauji krīt uz leju un, diemžēl – kopā ar visu mūsu motivāciju virzīties uz priekšu. Un tad tu sevi iedzen ilgā depresīvā noskaņojumā, no kura ļoti grūti ir tikt laukā…

Mēs nerunājam šobrīd tikai par biznesa mērķu sasniegšanu. Mēs runājam arī par pavisam ikdienišķām lietām.

Un tagad stop! Pirms kriti depresijā – vai tu noskaidroji kāds tad ir patiesais tavas neveiksmes iemesls? Vai tu zini, ko nekādā gadījumā nedrīkst darīt šī depresīvā noskaņojuma laikā? Un vai tu zini, kā šo lejupslīdi apstādināt?

Ko darīt, ja neizdodas sasniegt mērķi? Kā atgriezt ticību sev un motivāciju?

1. Noskaidro objektīvos neizdošanās iemeslus.

Uzdod sev šo jautājumu: Kāpēc nesanāca, kāpēc neizdevās?

Var izrādīties, ka esi izdarījusi visu, ko varēji, un izdarīji visu kā nākas un pat vairāk, bet nesanāca no tevis neatkarīga iemesla dēļ. Tava kļūda bija tikai tajā, ka neņēmi vērā šo ārējo faktoru.

Viens no iespējamiem iemesliem, kāpēc tu nesasniedzi vai neizdarīji noteiktā laika posmā ieplānoto – tev nebija pietiekami daudz laika.

Un pietrūka tā tāpēc, ka „pa ceļam” tu sastapi savas bailes, ar kurām tev bija jātiek galā. Nenožēlo par zaudēto laiku – tu esi izdarījusi svarīgu darbu, bez tā tu nebūtu tikusi uz priekšu!

Tagad šis ceļš ir atvērts un tieši tagad tev nav laika rokas nolaist. Jūti, ka esi piekususi un, ka tev vairs nav spēka? Pilnīgi iespējams, ka līdz mērķa sasniegšanai ir atlikuši tikai daži soļi, tāpēc padoties kategoriski nedrīkst!

Kad tu sev atbildēji uz jautājumu „Kāpēc neizdevās?”, uzdod sev vēl vienu svarīgu jautājumu: „Kas ir jāizdara, lai nākošreiz izdotos?”

2. Pārstāj savu neveiksmi barot ar enerģiju!

Katru reizi, kad tu domā par savu neveiksmi, tu virzi turp savu uzmanību un tas nozīmē – arī enerģiju. Un, virzot savu enerģiju uz to, kas nav izdevies, tu palielini to vairākas reizes. Var pienākt brīdis, ka tā savu neveiksmi var „uzpūst” līdz katastrofāliem apjomiem, kā rezultātā var pilnīgi zaudēt ticību sev un pamest malā to, kas varbūt ir tavs liktenis un talants.

3. Nenoniecini savus rezultātus vai sasniegumus!

Fokusējoties uz savu neveiksmi, tu neņēmi vērā to, ka šajā ceļā esi ieguvusi milzīgu daudzumu pieredzes, ka esi uzzinājusi daudz jauna un ieguvusi daudzas jaunas prasmes, esi sasniegusi vairākus paralēlus mērķus un atrisinājusi vairākus uzdevumus, kas pievirzīja tevi tuvāk veiksmei vai nākamajiem sasniegumiem.

Ar savu „neizdevās” tu vienkārši par to aizmirsi un savus sasniegumus noniecināji.

Uzdod sev jautājumu: Kas izdevās, kamēr tu virzījies uz mērķi?

Palūkojies uz šo situāciju reāli, bez emocijām. Palūkojies uz visu to, ko tu izdarīji līdz brīdim „neizdevās” un pieraksti atbildes uz sekojošiem jautājumiem:

Bet kas izdevās?

Ko tu saprati, kamēr tu virzījies uz šo mērķi?

Ko tu uzzināji jaunu?

Kādas jaunas prasmes ieguvi?

Kādus uzdevumus atrisināji?

Kādus citus svarīgus mērķus sasniedzi, kamēr šo ceļu gāji?

Kā tas ietekmēja tavu dzīvi un vai tas tuvinās tevi galvenajam mērķim?

Un vispār…- varbūt, galu galā, tas, kas ir noticis, kas ir saprasts, iegūts ir daudz svarīgāks šobrīd par to gala mērķi?….

4. Fokusējies uz saviem sasniegumiem, uz to ko tu JAU sasniedzi šobrīd.

Šis veids ļoti efektīvs ir tām no mums, kuru pašapziņa ir nokritusies zemāk par viszemāko un tām, kurām neizdodas „tikt atpakaļ uz strīpas”.

Jā, šoreiz neizdevās, toties es… Turpini šo frāzi un pieraksti visus savus svarīgos sasniegumus visa šī gada garumā.

Apsolu, ka ar katru tevis pierakstīto punktu tava pašapziņa sāks atgriezties atpakaļ arvien vairāk. Tavi pleci sāks iztaisnoties un garastāvoklis uzlaboties!

Starp citu, tieši šobrīd ir īstais laiks to sākt darīt, jo līdz gada beigām vēl daudz kas labs var notikt!

5. Savus panākumus noteikti nosvini!

Nav obligāti gaidīt brīdi, kad tu sasniegsi šo gala mērķi. Nosvini uz šo brīdi sasniegto, iepriecini sevi un radi savā dzīvē vakuumu jauniem sasniegumiem!

Neliela atkāpe. Kaut kur pirms kāda gada es lasīju padomu, kuru izmantoju visa šī gada garumā tieši savā ikdienā un zini – tas tiešām tā darbojas! Un tas ir sekojošs: lai vai kas labs (kaut vai sīkums, kaut vai labi uzcepta pankūka) notiek, priecājies par to, saberžot plaukstas un, sakot apmēram tā: YESSSS! (vai kaut ko citu…) Un tas ir tas „vakuums”, ko tu tā sagatavo nākamajam YESS! Priecājies par visu, kas tev izdevies – gan biznesā, gan attiecībās, gan sarunās, gan vēlmēs, gan pirkumos, gan sēžot pie stūres, virzoties uz priekšu ceļu sastrēgumos. It visā.

Ko darīt, ja neizdevās sasniegt mērķi, izpildīt uzdevumu laikā utt.?

Tas, ka neizdevās sasniegt mērķi – tas nav iemesls nolaist rokas un padoties. Tā ir absolūti ačgārna notikušā sapratne! Kas tev teica, ka jāreaģē tā??? Un tagad ieklausies – tas ir iemesls izanalizēt situāciju un virzīties tālāk. Viss ir tikai tavās rokās!

Un tagad – pastāsti, padalies ar mums komentāros ko TU dari, kā TU rīkojies, ja neizdodas sasniegt mērķus vai vēlamo? Un, varbūt, tev ir savi paņēmieni, kā tu dzīvē virzies uz priekšu?

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata