Kāpēc atnāk vecums

kapec_atnak_vecums (4)Šo informāciju atradu ārzemju interneta ārēs un, domāju, ka tā ir laba viela pārdomām un arī kādai diskusijai.

Vispirms sāksim ar jautājumu: Kā tu domā, kāpēc iestājas vecums? Pilnīgi iespējams, ka tava atbilde būs sekojoša: „tas ir ieprogrammēts katrā dzīvā organismā jau no dzimšanas”. Un vēl daži mīl piebilst: „neko te nevar mainīt, tas ir dabas likums, un shēmu: dzimstam – augam – novecojam – nomirstam – mainīt nevar.

Šo pieņēmumu varētu uzskatīt par pareizu, ja vien nebūtu šīs senās gudrības:

Vienīgais iemesls kāpēc iestājas vecums ir tas, ka to pieņemts uzskatīt par dabisku dzīves cikla posmu.

“Tiek uzskatīts,” – tas ir no „operas” par kolektīvo pieredzi. No kā šī pieredze veidojas? Ļoti elementāri: atkārtojot visu, ko dara vairākums, droši kļūsti par kolektīvās pieredzes ķieģelīti.

Bet interesanti ir tas, ka sekojošā informācija nekad nav bijusi slepena:

Ķermeņa orgānu atjaunošanās ātrums:

Āda – 5-7 dienas;

Kuņģis – 5-7 dienas;

Aknas – 40 dienas;

Skelets – 90 dienas.

98% cilvēka ķermeni veidojošo atomu KATRU GADU tiek aizstāti ar jauniem.

Mēs katru gadu piedzimstam no jauna!

Un vai tad tiešām nevarētu ņemt un nomainīt uzskatus par novecošanas nenovēršamībukapec_atnak_vecums (3) pret šīm zināšanām? Jo tas taču nodrošina pierastā kolektīvā priekšstata apvērsumu un ļauj pilnā mērā izmantot mūsos ieliktos dabas resursus. Un, starp citu, šis resurss pēc vispiezemētākajiem aprēķiniem sastāda 160 aktīvas dzīves gadus.

Pagaidām par pierasto priekšstatu masveidīgu apvērsumu runa, diemžēl, neiet.

Bet kas mūs var traucēt šādu apvērsumu sagatavot personīgi sev? Nekas netraucē. Tam nav absolūti nekādu šķēršļu. Ir tikai jāpieklusina sevī šī pārliecība un jāienirst dzīvē, skaidri zinot, ka novecošana ir tikai mentālā procesa rezultāts. Un šo procesu bīda viena-vienīga doma: „vecums ir neizbēgams”. Tieši šī doma un nekas cits lauž jau sākotnējo bioloģiskā ķermeņa programmu – un citu vaininieku vienkārši nav.

Iespējams tu jautāsi: „ja jau ķermenis katru gadu atjaunojas, tad kamdēļ tas nekļūst jaunāks?”

Un tiešām: kāpēc katru gadu, saņemot jaunu šūnu komplektu, ķermenis uzvedas tā, it kā tā nav taisnība un nekāda „pārtapšana” nenotiek?
Tieši pie šī jautājuma shēmas loks (kas sākotnēji izskatās neizbēgams) arī noslēdzas. Tev jāzina: no šī loka VAR izķepuroties un nekā sarežģīta tajā nav: ir absolūti gana, ja izpratīsim jauno šūnu uzvedības loģiku.

Lieta tāda, ka jaunās šūnas, nonākot apzinātā uzstādījuma vidē „vecums nav izbēgams”, šai programmai pakļaujas bez ierunām. Jaunās šūnas ir kā bērni: tās ideāli iekļaujas „piedāvātajos apstākļos” un momentā pārņem jebkuru uzvedības modeli:

– Ja valda apzināts uzstādījums „mans ķermenis atjaunojas pastāvīgi”, tad arī šūnas funkcionē pēc šīs attīstības programmas.

– Bet, ja visapkārt ir „veco ļaužu pansionāts” (domas par tēmu „vecums ir neizbēgams”), tad nenotiek NEKĀDA attīstība: šūnas iekļaujas kopējā ritmā, „uzaudzina” tādus pašus pēcnācējus un apmirst.

Jauno šūnu uzvedības mehānisma izpratne mums rokās ieliek atslēgu, kas spēj atvērt mūsu patieso resursu glabātuvi, nevis izdomāto un mums iepotēto kolektīvo pseido-pieredzi.

Un tad kļūst absolūti acīmredzami:

Novecošanas pazīmes  izpaužas tur, kur tās tiek gaidītas.

Tu jautāsi: un ko darīt? Kā paglābties no šīs „objektīvās realitātes”, kurā visi visapkārt demonstrē novecošanas nenovēršamību?

Pirmkārt, ne visi. Otrkārt, ja nenovecojoši cilvēki vēl (pagaidām) tiek uzskatīti par laimīgiem izņēmumiem, tad nevajag aizmirst to, ko nenogurstoši apgalvo visu zinātņu valdniece – matemātika:

Izņēmums ir topošās normas demonstrācija.

Un vēl ļoti vērtīgi nostiprināt savu pārliecību tajā, par ko kaunīgi klusē oficiālā medicīna:

Cilvēka bioloģijas pamats ir psihe.

kapec_atnak_vecumsUn tas nevienam vairs nav jāpierāda: psihiskie procesi ir primārie. Un arī tas, ka fizioloģiskās reakcijas (jebkuras), ir tiešas psihisko procesu projekcijas, arī jau sen ir acīmredzams.

Tāpēc runas par „novecošanas procesiem” (it kā cieši ieprogrammētiem cilvēka bioloģijā) – tās…. var pat nosaukt par anti-zinātniskām manipulācijām (ak, piedodiet par šo tiešumu).
Izrādās, ka nodomu nostiprināšana šai manipulācijai nepadoties (un tas nozīmē savas novecošanas programmas apstādināšana), nerada nekādas grūtības.

Un to izdarīt palīdzēs augstāk minētais saraksts: „ Ķermeņa orgānu atjaunošanās ātrums”.

Dari ar to, ko vēlies:

– piekarini virs galda (labāk pat uz ledusskapja, kā uz visapmeklētākās vietas);

– iemācies no galvas;

– vai uzliec to uz datora darba virsmas vai telefona ekrāna.

Galvenais, lai šī informācija tev sekotu uz katra soļa.

Un tad mūsos formējas nesatricināma pārliecība: ne uz mirkli neapstājoties, reģenerācijas process atjauno mūsu ķermeni nepārtraukti.

Šī pārliecība pierādīs sevi darbībā: visa mūsu novecošanas programma atrodas tikai mūsu galvā. Un viss. Un tu pārstāsi novecot – pārbaudi!

*******************

Ar šo arī varētu beigt, bet ir vēl viens jautājums (un tas droši vien uzradās arī tev):

Bet kā ir ar dzīvniekiem, augiem un visu citu dzīvo dabu? Jo viņiem taču nav savu iesīkstējušo pārliecību, nav sociuma, kas varētu uzspiest savus uzskatus…bet tie vienalga noveco?

Biologu, psihologu, fiziķu, mediķu, ķīmiķu pētījumi (šajā cilvēciskā potenciāla pētījumā piedalās gandrīz visas eksistējošas zinātnes) ir pārliecinoši pierādījuši:

Eksistē 2 dzīves programmas līmeņi:

– automātiskais

– un vadāmais.

Vadāmais līmenis pieejams tikai tiem bioloģiskajiem organismiem, kuri apveltīti ar apziņu. Pagaidām zinātne nevar apgalvot, ka ar apziņu ir apveltīti tikai cilvēki (mulsina, piemēram, haizivis, vaļi un delfīni), bet nav absolūti nekādu šaubu, ka cilvēkam ar savām personīgajām ķermeņa šūnām ir pieejams dialogs. Un nav šaubu arī par to, ka ar šādu sarunu palīdzību var vadīt savu personīgo bioloģiju.

********************laiks

Tieši to es tev šodien piedāvāju – SĀC ŠO SARUNU. Tā kļūs par apzinātas savas bioloģijas vadīšanas pamatu. Un nobeigumā piedāvāju tev noteikt savu bioloģisko vecumu. Izdari to un pārliecinies – tu noteikti esi jaunāka par tiem cipariem, kas minēti tavā pasē!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • inese

  Savus 40+ gadus, esmu nodzivojusi ta, ka musdienu sabiedriba pienemts. Un taja gada, kad kalendars paradija manus 45, man saka nepatikt tas ,ko radija spogulis. Vispirms kritu arstnieciskas un dekorativas kosmetikas maldigajos valgos. Bet arvien biezak uzduros informacijai, par islaicigo efektu, kuru ta sniedz. Jo dzilak “rakos”, jo skaidrak sapratu- es gribu, lai mans skaistums naktu no iekshienes.
  Izmetu un atdevu draudzenem kosmetiku un saku savu atjauninashanu. Pirmaja laika jutos briesmigi. Ada “kliedza” pec krema, lupas pec lupukrasas…… Bet es tomer nepadevos. Joga, auksta dusha, skrieshana, parsvara svaigu auglu un darzenu eshana un pec paris meneshiem mans spogulis radija pareizo bildi.

   
   
   
  • Kolosāla pieredze, Inese! Paldies, ka padalījāties! :)

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata