Kā uzlabot atmiņu, kas ar gadiem mazinās

ka_trenet_atminuTā nav nekāda priecīgā ziņa un daudziem tas nav jaunums, bet ir tā, ka ar gadiem daudzi sāk sūdzēties par atmiņu – aizmirstam vienu, tad kaut ko citu, pieceļamies, lai ietu kaut kur, bet pēc pāris soļiem vairs neatceramies kurp, aizmirstas agrāk labi pazīstamu cilvēku vārdi, dzirdētais vai sacītais utt. Parasti to visu norakstām uz iedzimtu neuzmanību vai pārāk lielo slodzi un vēlmi vienlaicīgi izdarīt vairākus darbus.

Bet atmiņas pasliktināšanās var rasties gan organisma slimību, gan nepieciešamo treniņu trūkuma dēļ. Neviens no mums nevēlas citu acīs tamdēļ izskatīties smieklīgi, un arī pašiem apnīk mūždien kaut ko aizmirst.

Ko tad mēs varētu darīt, lai atmiņu uzlabotu?

Varbūt tu tam neticēsi, bet kā pirmais ir jāmin pilnvērtīgs uzturs.

Ogļhidrāti – tas ir svarīgākais un galvenais smadzeņu enerģijas avots. Visvairāk ogļhidrātus satur graudaugi (auzu pārslas, griķi), kartupeļi un cieto kviešu makaronu izstrādājumi. Ne mazāk svarīgi smadzeņu darbības uzlabošanai ir augļi, ogas un dārzeņi. Atmiņas uzlabošanai visvairāk būtu jāēd persikus, bumbierus un banānus.

produkti_atminas_uzlabosanai

Viskoncentrētākos dabīgos ogļhidrātus satur medus. Ja gribam uzlabot atmiņu, medum mājās jābūt vienmēr.

Vēl atmiņas uzturēšanai un uzlabošanai noteikti ir nepieciešamas olbaltumvielas.

Olbaltumvielas ir kā tādi unikāli ķieģelīši, no kuriem veidojas nervu šūnas, kas smadzenēm nodrošina spēju uzglabāt informāciju, un hormoni, kas nosaka cilvēka smadzeņu aktivitāti.

olbaltumvielu_produkti

Gaļu (vislabāk liellopu gaļu) būtu jāēd vismaz trīs reizes nedēļā. Pārējās dienās var pamīšus ēst zivis, sieru, olas un pienu.

Enerģijas avots smadzenēm ir arī tauki.

Neaizstājama atmiņas saglabāšanai ir zivju eļļa Omega-3. Tādas treknas zivis, kā, piemēram, siļķi un lasi, mums būtu jāēd 2 reizes nedēļā. Tieši šīs zivju šķirnes satur būtiskās un smadzenēm ļoti noderīgās Omega-3 taukskābes. Šīs taukskābes cilvēka organisms pats neražo. Nervu audu deģeneratīvās pārmaiņas var veidoties tad, kad trūkst tieši šīs taukskābes.

Vingrinājumi atmiņas un koncentrēšanās spēju uzlabošanai.

Ne mazāk svarīgs atmiņas trenēšanas faktors ir koncentrēšanās spēju attīstīšana. Trenē savas uzmanības spējas uz ielas, sabiedriskajā transportā – visur, kur atrodies. Centies pēc iespējas vairāk atcerēties to, ko esi redzējusi – cilvēkus, viņu apģērbu, ēkas, ielu un veikalu nosaukumus utt. Un pēc dažām dienām mēģini to atcerēties pēc iespējas smalkāk. Sāc trenēt uzmanību un tev viss izdosies.

Atmiņas trenēšanai piemērota ir šaha spēle, rēbusu un krustvārdu mīklu risināšana.

Prāta spēju attīstībai ļoti labi palīdz asociatīvā domāšana – atstāstīt tekstu savstarpēji saistītu tēlu formātā.

Tevis izlasītā teksta informāciju tavas smadzenes ļoti labi uztvers tad, kad tu iedziļināsies izlasītā teksta jēgā un vairākas reizes pie tā atgriezīsies.

No augu preparātiem noteikti ieteicami būtu ginkgo biloba preparāti, kuri palīdz tikt galā ar radikāļiem, kas kaitē mūsu smadzenēm.

Es pameklēju šos preparātus mūsu daudzu iecienītajā interneta veikalā. Un, lūk, atradu 3 vispieprasītākos un ar vislabākajām pircēju atsauksmēm:

ginkgo-biloba-uztura_bagatinatajs (2)

                              Doctor’s Best firmas  ginkgo biloba preparāts

 

ginkgo-biloba-uztura_bagatinatajs (3)

Jarrow firmas preparāts. Izdevīgs piedāvājums –

2 iepakojumi, katrā 60 kapsulas.

ginkgo-biloba-uztura_bagatinatajs

Firmas Nature’s Way produkts.
Visizdevīgākais pirkums (150 kapsulas, lietojot 1 kapsulu dienā, būs 5 mēnešiem) ar vislabākajām atsauksmēm ir šis >>>>

Nedaudz informācijas par ginkgo biloba:

ginkgo-biloba-augs

Ginkgo palielina asinsvadu sieniņu elastību, tam ir asinsvadus paplašinoša iedarbība, kas uzlabo smadzeņu asinsriti un skābekļa piegādi smadzenēm, palielina neironu izdzīvošanu hipoksijas gadījumā. Ginkgo samazina asins viskozitāti un novērš trombu veidošanos, kam ir pozitīva ietekme ne tikai uz smadzenēs, bet arī uz sirdi (samazina aterosklerozes progresiju, var pasargāt no insulta un infarkta).

Ļoti labu efektu atmiņas uzlabošanai nodrošinās arī B grupas vitamīni.

Pildot visas šīs rekomendācijas, jau pēc dažiem mēnešiem tava atmiņa un spēja atcerēties uzlabosies acīmredzami.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata