Kā un ar ko nēsāsim kardigānu

ka_nesat_kardiganu (5)Mūsdienu mode arvien biežāk cenšas priekšroku dot ērtām un praktiskām mantām.

Tā vietā, lai skaidri nošķirtu stilus, labāk savā garderobē izmantot tādu apģērbu, kurš viegli ietverams jebkurā komplektā. Kardigāns ir tieši tas, kas šim procesam ļoti labi noder. Šāda jaka vienmēr var kļūt par klasisku ikdienas apģērba papildinājumu.

Kā radās kardigāns

Šad tad ir ļoti interesanti uzzināt, kā kurš apģērba gabals ir radies un, kā nonācis līdz mūsu dienām.

Sākotnēji kardigāns bija silta jaka, adīta no rupjas, resnas dzijas. Tāds apģērba gabals brīnišķīgi sildīja kareivjus aukstajā laikā. Pateicībā zaldāti šo apģērbu nosauca par kardigānu – grāfa Kardigāna, sava komandiera vārdā. Viņš šādas jakas ļoti mīlēja nēsāt. Grāfs Kardigāns vienmēr izskatījās lieliski un viņa kareivji tika uzskatīti par viselegantākajiem.

Tikai pagājušā gadsimta 50-tajos gados šo apģērba gabalu sāka nēsāt sievietes un beigu beigās mode to pieņēma uz visiem laikiem. 60-tajos gados kardigāns nonāca savas popularitātes virsotnē, jo tai periodā visi bija aizrāvušies ar adīšanu.

kardigani_60-tajos gados

Par sezonas hītu kļuva komplekts – džemperis+kardigāns. Starp citu šis hīts atkal šogad atgriezās:

kardigans_2012

Ar laiku diegi kļuva plānāki, bet kardigāni gan īsāki, gan smalkāki, arvien vairāk akcentējoši figūru.

Kardigāns šodien

Mūsdienās kardigāns ir universāls siltinātājs vēsā laikā. Tomēr ir kardigāni, kas domāti arī vasarai.

ka_nesat_kardiganu (2)ka_nesat_kardiganu (2)ka_nesat_kardiganu (3)ka_nesat_kardiganu (6)ka_nesat_kardiganu (7)ka_nesat_kardiganuka_nesat_kardiganukardigans

Tagad kardigānus ne tikai ada, bet arī šuj. Garums, forma, materiāls šo garderobes elementu padara ļoti dažādu.

Neskatoties uz to, ka šis apģērbs viegli saskaņojams praktiski ar visu, sievietes, kombinējot augšdaļu un apakšdaļu, dažreiz pieļauj fatālas kļūdas.

Kā un ar ko nēsāt kardigānu

Šādas jaciņas visbiežāk pieejamas pamattoņos: melnas, tumši zilas, haki, brūnas, bēšā, terakota vai bordo krāsās. Mierīgie toņi palīdz ātrāk izvēlēties apģērbu, kuru var uzvilkt zem kardigāna. Tie ir visdažādākie topiņi, džemperi vai T-krekli. Galvenais – radīt pareizu krāsu saskaņu.

ka_nesat_kardiganuka_nesat_kardiganu (4)

 • Nekad neveido duetu no vienādām krāsām (piemēram, melno pie melnā). Tā tu riskē pārvērsties vienā, lielā plankumā. Tad absolūti nebūs skaidrs, kur beidzas jaciņa, kur sākas cits tērps. Radi šai pārejā kaut vai minimālu atšķirību. Kā alternatīva var būt melnā un pelēkā vai baltā un miesas krāsas duets utt.

ka_nesat_kardiganu (2)

 • Kad tu nēsā kardigānu, atceries, ka varavīksnes krāsām jābūt vienskaitlī. Spilgtu krāsu apkopojums kairina acis un bieži vien liecina par absolūtu bezgaumību. Pat, ja indīgu krāsu pāris izmantots speciāli, tos saskaņot ir jāprot. Ērtāk būtu vispār neeksperimentēt, bet gan izmantot sen jau pārbaudītus variantus: sarkanais un oranžais, gaiši zilais un ceriņainais, rozā un indigo.

ka_nesat_kardiganu (3)

 • Kardigānus jāsaskaņo ne tikai ar krekliņiem zem tiem, bet arī ar to, ko tu ģērbsi apakšējā daļā. Par cik lielākā kardigānu daļa ir adīti, tie liek nojaust, ka vispareizākā izvēlē būtu tādi paši, ērti, mājīgi apģērbi. Ne vienmēr iederēsies zīmuļsvārki vai taisnas bikses un ļoti interesants var būt kardigāna un plānas, gaisīgas kleitas apvienojums.

ka_nesat_kardiganu (9)ka_nesat_kardiganu (12)ka_nesat_kardiganu (13)ka_nesat_kardiganu (15)

Toties visiem zināmie un iemīļotie džinsi brīnišķīgi šo vietu var ieņemt droši. „Rozīti” pievieno, izmantojot oriģinālus aksesuārus, ādas siksnas un brošas.

ka_nesat_kardiganu (2)ka_nesat_kardiganu (3)ka_nesat_kardiganu (4)ka_nesat_kardiganu (5)ka_nesat_kardiganu (6)ka_nesat_kardiganu (7)ka_nesat_kardiganuka_nesat_kardiganu

Šie komplektu paraugi ņemti no: polyvore.com

Kaut arī šis apģērbs ir vienkāršs un vienlaicīgi simpātisks, tomēr rada pietiekoši daudz problēmu, kad jāizveido apģērba komplekts.

Tāpēc netiecies izmantot kardigānu, lai panāktu apbrīnojamas un neticamas kombinācijas – vienkārši izvēlies to, lai justos ērti un skaisti visas dienas garumā.

P.s. Mūsu http://www.draugiem.lv/buduars.lv/ lapā vari izpētīt arī albūmu ar “15 veidiem kā var nēsāt kardigānu”.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...

 • Šodien es izveidoju šī gada modernāko kokteiļkleitu pārskatu. Zinu, ka daudzām no mums tuvojas ballīšu, tusiņu, kokteiļvakaru un citu jauku pa ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata