8 skaistas sievietes paradumi

skaistas sievietes paradumi„Nav neskaistu sieviešu. Ir tikai slinkas.” – šis ir sen dzirdēts amerikāņu žurnālistes Helen Rowland teiciens. Viņa dzīvoja pagājušā gadsimta pirmajā pusē. Kaut arī tik sen, bet aktualitāti šie vārdi NAV zaudējuši.

90 % gadījumu no 100 mēs, sievietes, vienmēr novelsim visu  uz sliktu pašsajūtu un žēlosim sevi tā vietā, lai kaut ko, kaut nedaudz izdarītu savā labā. Ja tu tagad šo lasi un tā nav, tad tu esi starp tiem 10%.

Rodas iespaids, ka cilvēkiem patīk slimot… Neskatoties sen jau populāro veselīga dzīves veida un stila propagandu, mēs apzināti un metodiski sev pelnām dažāda veida veselības problēmas, bet pēc tam labprāt skraidām pie ārstiem, cerot uz brīnuma tabletīti un tā visa vārdā atdodot ne mazumu naudas. Tikai nesaki, ka tā nav.  Un līdz ar to nekad neaizbildinies, ka trūkst naudas veselības profilaksei, tātad veselīgajam dzīves veidam.

Psihologi uzskata, ka ir vesels lērums iemeslu, kāpēc cilvēki nevēlas būt veseli. Piemēram, no vesela cilvēka tiek gaidīts vairāk ( visās dzīves jomās), līdz ar to, uz viņa pleciem, tātad, tiek uzkrauts vairāk atbildības. Vēl viens iemesls – reklāmas iespaida dēļ cilvēki nekādi nevēlas sevi ierobežot ne ēdiena izvēlē, ne izklaidēs.

„Būt veselam ir neciešami neinteresanti. Būt veselam un pildīt savus pienākumus daudziem liekas tikpat neinteresanti, kā, piemēram, bezpajumtniekam būtu neinteresantimainīt paradumus dzīvot bez atkritumiem, uzturot sevi tīrībā un skaidrā prātā”, tā ir teicis ārsts un psihologs O.Torsunovs.

Var, protams, cerēt uz visu varošajiem ārstiem un plastiskās ķirurģijas speciālistiem. Bet var arī ieaudzināt sevī vienkāršus paradumus, kas palīdzēs saglabāt veselību un  skaistumu uz daudziem gadiem.

Šajās dienās blogā  ir redzams dienas jautājums: „Vai esi apņēmusies ar Jauno gadu kaut ko mainīt?” Atbilžu vēl ir maz, kaut arī apmeklējušas šajās dienās šo blogu ir simtām sieviešu…Bet kaut vai pēc šīm dažām atbildēm ir redzams, ka 1.vietā ir vēlēšanās šogad uzlabot savu fizisko formu.

Starp citu, nav obligāti tamdēļ „saplēst visu gabalos” un par visām varītēm atlikt Ls 30 katru mēnesi, lai apmeklētu trenažieru zāli. Palasi šo blogu, izlasi šo rakstu un iesāc kaut vai ar šo mazumiņu. Kaut vai. Un pēc gada tu redzēsi, ka būsi sevi mainījusi daudz nopietnākā plāksnē nekā tad, ja tu ar mokām ( nav obligāti ka tas tā būs, bet tāds brīdis var pienākt…) katru otro dienu liksi iet sev uz sporta zāli.

Gribēt, tātad varēt

Sāksim ar galveno. Dažreiz pieņemt lēmumu nav viegli. Bet daudz grūtāk ir sekot tam visam, pieņemtajam katru dienu. Katru, katru dienu.

Kāda paveca kundze ir teikusi: „ Jaunība ātri paskrien un nekad nav par vēlu aizdomāties par to, kāda tu sagaidīsi savas vecumdienas.”

Ja tavās mājās ir jauna  meitene, iemāci viņai jau no bērnības būt pašai atbildīgai par savu ķermeni un veselību. Katra nodzīvota diena var kļūt par nelielu investīciju savā pievilcībā un dzīves ilgumā. Un pat, ja tev pašai šobrīd ir jau 40, 50 vai varāk. Iemāci arī sev to pašu. Tu taču netaisies rīt doties pie Dieva un, ja ne, tad padomā kāda tu varētu izskatīties pēc 5 vai 10 gadiem, ja sevī kaut nedaudz investēsi… Kaut vai sākot tikai no šīs dienas un kāda tu izskatītos, ja tu to nedarītu. Pat 1 gads – tā ir ļoti svarīga investīcija. Pat 10 dienas.

Par to vienkārši ir jāapsēžas un jāpadomā. Ja tu tagad nopirktu šķirnes kaķēnu vai kucēnu, tu taču nebarotu viņu ar atkritumiem? Mēs noteikti ievērosim barošanas režīmu, pastaigas svaigā gaisā, nenokavēsim nevienu vizīti pie veterinārārsta. Nopērkot dārgu mašīnu, nekad neieliesim sliktu benzīnu, laikā „vedīsim” to uz tehnisko apskati , „ārstēsim” katru skrambiņu,  10 x dienā pulēsim, pie tam ar īpašu lupatiņu, nevis kaut kādu…Vai nav smieklīgi?…Tagad padomā. Bet kad runa iet par sevi, tad viss nostājas ar kājām gaisā. Vai tāpēc, ka par savu dzīvību neesam samaksājuši ne graša?

Un tātad 8 „zelta” paradumi:

Miegs

Režīmam ir liels spēks un vara. Nekad neupurē miegu par labu nakts izklaidēm vai TV dēļ. Iemācies plānot savu laiku tā, lai tu varētu iet gulēt un mosties vienā un tajā pašā laikā. Ja tu to panāksi, tavs bioloģiskais pulkstenis darbosiesgood night bez kļūdām un raiti.

Padoms
Ja tev ir jāiemieg, atsakies no miega zālēm. Izdzer pirms došanās pie miera piparmētru tēju ar vienu tējkarotīti medus. Ieritinoties zem segas, izdari dažas dziļas ieelpas un izelpas un iedomājies, ka izelpojot tu atbrīvojies no visa negatīvā , kas dienas laikā ir sakrājies, bet ieelpojot tu saņem mieru un labsajūtu. Iedomājies tumšu mākonīti, kas ar katru izelpu attālinās no tevis, bez pēdām izzūdot prom. Tā ir vienkārša un pārsteidzoši iedarbīga meditācija, pēc kuras tu viegli iemigsi dziļā, mierīgā miegā.

Pārtika un ēdienkarte

Neekonomē uz pārtikas kvalitāti. Es zinu, daudzas teiks „viegli teikt”. Bet atceries vēlreiz – šķirnes sunīti tu nebarosi ar atkritumiem. Kāpēc tad tu sevi un savu organismu zemāk par šo zvērēnu vērtē?

Tātad, vispirms – neekonomē uz ēdiena kvalitāti. Labāk apēd 3 x mazāk, bet labāko no tā, ko tu vari atļauties. Seko tam, ko ēd un ēd atkarībā no tavas vecuma kategorijas. Nepārēdies! Nekad nelieto pārtikā transgēnos taukus (margarīnu, pastas utt.) un konditorejas izstrādājumus, kuros izmantotas šīs masas.

pareiza edienkartePadoms
Katru nedēļu pakāpeniski maini vienu kaitīgu pārtikas lietošanas paradumu pret pareizu. Piemēram, pirmajā nedēļā pārej uz mazkaloriju vakariņām, bet otrajā pamēģini vakariņas nomainīt pret kefīra glāzi ar kviešu klijām.  Ja tomēr jūti, ka nespēsi TIK ātrā tempā mainīt savus gadiem iesīkstējušos paradumus, tad maini tos  1x mēnesī,  sākot ar katra mēneša pirmo datumu. Es domāju, ka pēc 12 mēnešiem tava ēdienkarte būs diezgan pareiza un savu labsajūtu tu noteikti varēsi salīdzināt ar to, kas tev bija pirms gada.

Bet, lai no rītiem tu justos mundra, tukšā dūšā izdzer glāzi silta ūdens ar citrona šķēlīti un karotīti medus.

Zarnu trakta darbība

Ideāli zarnu traktam būtu jāstrādā kā perfektam pulksteņa mehānismam. Respektīvi, tā satura evakuācijai būtu jānotiek regulāri. Neregulāra vēdera izeja un, vēl jo vairāk, aizcietējumi momentā atspoguļojas uz ādas, jo mūsu organisms šajā procesā saindējas ar produktu atkritumiem, kam ļoti regulāri bija jāizvadās no organisma.  Bet tie uzkrājas zarnu traktā, sāk „pūt” un sadalīties (atvaino, bet es runāju tieši un atklāti) mūsu organismā un, līdz ar to, saindēt to un, izdaloties šīm atkritumu sadalīšanās indēm un kaitīgajām gāzēm pa visu organismu, saindējas  mūsu asinsrite. Tas viss nonāk arī līdz smadzenēm (galvassāpes utt.) un katrai mūsu organisma šūnai, pie tam ļoti ātri. Ja tavs organisms nav imūns, tiek ietekmēta katra šūna un rezultāts ir katram zināms – simtiem slimību, kurām lielai daļai iesākums bija zarnu traktā.

Un es tev varu paziņot svarīgu lietu: ļoti uzmanīgi seko savai un bērnu vēdera izejas regularitātei – tas ir viens no svarīgākajiem obligāti ievērojamiem momentiem attiecībā uz veselību! Ja rodas pirmās problēmas, meklē rokā savu ģimenes ārstu un atrodiet tam atrisinājumu.

Ja vēdera izeja ir traucēta, pirmajās dienās vari mēģināt:
– pamostoties veikt maigu apļojošu vēdera masāžu kreisajā pusē no nabas. Viegli masē apmēram 1 minūti, pulksteņa rādītāja virzienā.

Viena no zarnu trakta attīrīšanas receptēm.

Šī recepte palīdz maigi attīrīt zarnu traktu un vienlaicīgi tā ir laba recepte, lai atbrīvotos no kādu lieka kg.žāvēti augļi
Tev vajadzēs:

150 grami vīģes

350 grami melnās žāvētās plūmes

200 grami žāvētas aprikozes

20 grami sennas lapas ( var iegādāties aptiekā)

150 grami medus

Visus žāvētos augļus un sennas lapas sablenderē vai samal gaļas mašīnā, līdz izveidojas viendabīga masa. Pievieno medu un visu cītīgi sajauc. Lieto pa 1 ēdamkarotei pirms naktsmiera vai arī šo porciju sadali divās daļās un puskaroti apēd no rīta, tukšā dūšā, otru pusi pirms gulētiešanas. Šo sagatavoto masu labāk ir uzglabāt stikla burciņā tumšā, vēsā vietā.

Rīta vingrošana

vingrojumi no rītaFiziskā slodze ir obligāta un tas vispār nav apspriežams. Cilvēks ir bioloģisks mehānisms, kuram ir nepieciešamas kustības un tas sāk „brukt” bezdarbības gadījumā. Ja tev nekādi no rīta nav iespējams sev veltīt  15-20 minūtes staipīšanās vingrojumiem, tad veic tos kaut kuros momentos dienas gaitā.

Padoms
Trenēt muskuļus var transportā, sēžot pie darba galda un pat brokastu pagatavošanas laikā. Veic vienkāršas kustības: pietupienus, locīšanās, atspiešanos no sienas, kāju pacelšanu sēžot, bet galvenais – dari to ar prieku. Ja tu to darīsi šādā noskaņojumā, turpmāk bez šīm kustībām tu pat iztikt nevarēsi.

Ārsta vizītes

Es te nedomāju kārtējās vizītes pēc tablešu saujas. Tev no šī  brīža būtu jāizdara viss, lai aptiekas apmeklējums tev būtu nepieciešams tikai tamdēļ, lai mājas aptieciņai iegādātos plāksteri vai binti. Es domāju speciālistu  apskates, kurāmregularas arsta apskates būtu jākļūst par regulārām. Nebūtu pareizi dzīvot pēc principa „dzīvojam, kamēr nav kaut kas atkritis…” Vismaz 1 x pusgadā ir noteikti jāapmeklē ginekologs un mammologs.

Padoms
Sākot ar 30 gadu vecumu būtu gudri katru gadu labprātīgi Smaidiņš nodot asins analīzes, lai noteiktu cukura, holesterīna līmeni un protrombīna indeksu. Tādā veidā tu nepalaidīsi garām to momentu, kad, ja arī slimība vai problēma vēlēsies piezagties, tev ir diezgan droša iespēja to uzvarēt.

Stāja un gaita

Nekas tā sievieti nepadara vecāku  kā nošļukuši pleci, sakumpusi mugura un nodurta galva.

Ir viena laba viltība: lai vai kādas komplekcijas sieviete tu esi, siluetu apkārtējie uztvers kā daudz slaidāku, ja aiz tavas krūšu līnijas tu nespēsi saredzēt savu personīgo vēderu…

Padoms
Ejot, seko lai tavs vēders vienmēr būtu ievilkts, bet pleci iztaisnoti. Šai gadījumā pat, ja tavs svars ir krietni augstāks virs vēlamā, apkārtējie tevi uztvers kā daudz staltāku un sportiskāku.

Zods un sejas ovāls

Vēlies zināt, kurš ir tas brīdis, kad mēs, sievietes sākam pārvērsties no meitenēm par tantēm? Kad mūsu ovāls sāk „izplūst” un sāk parādīties otrais ( trešais, ceturtais) zods! Ar šo „briesmeklību” ir noteikti jācīnās! Zods, jeb konkrētāk zoda-zemmēles muskuli sauc par „otro presīti” un tāpat kā pirmo, arī šo ir jātrenē, lai tā nesāktu nošļukt.

Padoms
Noteikti regulāri veic sejas muskuļu vingrojumus! Efektīvus vingrojumus var atrast daudzās grāmatās, bet lai tiktu vaļā vai nepieļautu parādīties otrajam zodam, tev būtu jāveic kaut vai sekojoši vingrojumi: izstiepjot kaklu uz priekšu, enerģiski izsaki sekojošas skaņas: O, U, I tieši norādītajā secībā, 20 reizes pēc kārtas. Otrs variants – tikpat enerģiski izrunā salikumu: MA – arī 20 reizes.

Mīmika

sejas mimikaSeko savai mīmikai. Savā grāmatā Sofija Lorēna ir stāstījusi par to, kā stundām ilgi viņa ir stāvējusi spoguļa priekšā, izslīpējot vienu vai otru emociju radīto sejas izteiksmi – tik ilgi, kamēr sejas muskuļi paši „neatcerējās” nepieciešamo stāvokli: „Kādam var likties, ka mana seja tā rezultātā izskatījās kā nedabiska maska. Nē, es vienkārši tādejādi zināju, kura sejas izteiksme man piestāv, bet kura mani noteikti nepadara simpātisku”.

Mēs esam pieradušas pārlieku darboties ar mūsu mīmiku un vispirmām kārtām tas attiecas uz dziļo, vertikālo  pieres līniju, kas ar gadiem rodas virs deguna vai horizontālajām pieres daļas līnijām. Bez tam, neredzot sevi no malas un neapzināti kopējot vienas vai otras „zvaigznes” sejas izteiksmi, mēs riskējam izskatīties smieklīgas.

Padoms
Labākā sejas izteiksme ir tā, kura atspoguļo iekšējo mieru. Paseko sev vienas dienas garumā. Tu ievērosi, ka 90% laika tavs izskats ir norūpējies – sarauktas uzacis, sakniebtas lūpas…iemācies kontrolēt šo stāvokli un tik no tā vaļā.

Grēks, ja sieviete izskatās mazāk skaista nekā viņa varētu būt. Svarīgi ir saprast, ka tu ar katru dienu vari kļūt labāka.

Patiesībā, lai sevi uzturētu pie dzīvības, veselības un laba izskata nemaz jau tik daudz nav jādara…galvenais un svarīgākais ir tikai viens jautājums: vai šo 3 nosaukto lietu dēļ tu esi gatava to visu darīt regulāri, neaizbildinoties ar laika trūkumu un katru dienu.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Ja sievietei tās piemīt, no viņas vīrs nekad neaiziešot... Vācu sociologi aptaujāja vīriešus vecumā no 25 līdz 50, lai noskaidrotu uz kuriem tad ...

 

Tags: , , , , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Jana

  Labs,iedvesmojošs raksts.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata