Kas ir micelārais ūdens

 

kas_ir_micelarais_udens

Patiesībā micelārais ūdens kosmetoloģijā tiek izmantots jau vairāku gadu garumā, bet interese par to pieaugusi tieši pēdējā laikā.

Micelārais ūdens ir radies Francijā, kur tas tika izstrādāts speciāli īpaši jūtīgas, alerģiskas ādas kopšanai (tai skaitā maziem bērniem).

Šobrīd to ražo daudzi pasaulslaveni kosmētikas brendi  un tai skaitā arī mūsu Latvijas MADARA.

Kas ir micelārais ūdens un kamdēļ tas būtu nepieciešams?

Micelārais ūdens ir maigs tīrīšanas līdzeklis bez ziepēm, kuru pēc tā lietošanas nav jānomazgā. Tas nav kairinošs, tas dziļi attīra ādu un ļoti labi veicina tās mitrināšanu. Turklāt, pateicoties dažādiem (alvejas, gurķu ekstrakts utt.) papildus komponentiem, micelārais ūdens atsvaidzina, nomierina un uzmundrina dienas laikā nogurušu ādu.

Micelārais ūdens ideāli der make-up noņemšanai – it īpaši acu kosmētikas noņemšanai. Neaizvietojams tas būs karstās vasaras dienās, kad make-up „peld”, bet sejas āda sūrst no sviedriem un netīrumiem. Vienkārši notīri ar to seju un kaklu un tu redzēsi CIK daudz vieglāk tavai sejas ādai kļūs elpot – šī vārda burtiskā nozīmē!

Vēl viena micelārā ūdens priekšrocība ir tā vienkāršā un ātrā pielietošana. Vienmēr flakoniņu varam paņemt līdzi gan ceļā, gan uz sporta zāli… un, tiklīdz ir nepieciešams, seju notīrīt. Micelārais ūdens ļoti labi palīdz arī gadījumos, kad atgriežamies mājās vēlu vakarā un nav spēka noņemt make-up pirms gulētiešanas vai arī tad, kad nedaudz jāpielabo acu kontūra, ēnas vai cita uz sejas uzklātā kosmētika. Micelāro ūdeni iecienījuši ir arī aktieri un modeles, kurām burtiski dažās minūtēs ir jāspēj atjaunot vai pilnībā nomainīt make-up.

Micelārā ūdens darbības princips.

Micelārajam ūdenim šāds nosaukums dots tāpēc, ka tā sastāvā ietilpst liels micellu daudzums. Nosaukums „micella” saistīts ar sfēriskajiem šķidrajiem kristāliem. Micellas ārēji ir ļoti skaistas, bet, diemžēl, pārāk mazas, lai tās varētu ieraudzīt ar neapbruņotu aci.

Micellas ir daļiņas, kas veidojas, no virspusēji-aktīvām vielām tiklīdz tās sasniedz noteiktu koncentrāciju ūdenī. Micellas ir daļiņas, kurām viens pols šķīst ūdenī jeb ir hidrofīls, bet otrs pols ir taukos šķīstošs jeb hidrofobs.

Micellām piemīt vairākas interesantas īpašības jeb spējas.

Pirmkārt, tās samazina daudzu attīrošo līdzekļu kairinošās īpašības. Tas var likties absurdi, bet nātrija laurilsulfāts (sodium lauryl sulphate) daudz vairāk kairina ādu, ja attīrošajos līdzekļos tas ir nelielos daudzumos. Šo faktu var izskaidrot ar to, ka zemā konkrētās vielas koncentrācija nav pietiekama, lai veidotos micellas.

micellas_1

Micellas spēj deaktivizēt daudzas ķimikālijas. Šī spēja var būt gan kā pozitīva, gan kā negatīva īpašība. Micellas veidojas ap molekulu un aizkavē dažu sastāvdaļu toksisko iedarbību. Bet tās var kavēt arī “vērtīgo” vielu ietekmi uz ādu, kā rezultātā kosmētika var nedot gaidīto rezultātu.

Vislabākā micellu vērtība ir tā, ka tās spēj nomazgāt pat vismazākās tauku daļiņas, tādējādi kļūstot par ideālu make-up noņemšanas līdzekli.

 Vai micelārais ūdens der visiem ādas tipiem?

Tāpat kā jebkuram kosmētikas līdzeklim, arī micelārajam ūdenim ir ierobežojumi attiecībā uz ādas tipiem. Šis izgudrojums visvairāk ir piemērots sausas un normālas, un bieži vien arī kombinētas ādas īpašniecēm.

Ne vienmēr micelārais ūdens derēs ūdensizturīgās kosmētikas (piemēram, skropstu tušas) noņemšanai.

Kā micelārais ūdens būtu jālieto?

micelarais_udens_madaraMicelārais ūdens jālieto gan dekoratīvās kosmētikas noņemšanai, gan ādas attīrīšanai – tai skaitā arī ādai ap acīm.

Neliels micelārā ūdens daudzums jāuzlej uz ūdenī samitrinātas, izspiestas vates diska un uzmanīgi masāžas līniju virzienā jānotīra āda. Ādu ap acīm jātīra pār augšējo plakstiņu virzienā no deguna uz deniņiem un – no deniņiem virzienā uz degunu pa apakšējo plakstiņu. Pēc sejas notīrīšanas to nav jānoskalo.

Lai nebūtu nekur tālu jāmeklē un visām, kas jau ir novērtējušas MADARA kosmētikas iedarbību, micelārais ūdens ir nopērkams arī Madaras`s interneta veikaliņā >>>.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata