Kā sākt jaunu, veselīgu dzīvi
Lai mainītu savu dzīvi uz labo pusi, ne vienmēr ir jāgaida pirmdiena vai Jaunais gads. Kaitīgie ieradumi ietekmē mūsu pašsajūtu jau šodien. Ja mēs esam kļuvušas viegli aizkaitināmas, ciešam no bezmiega vai pastāvīgi esam neapmierinātas ar savu figūru – ir pienācis laiks reiz par visām reizēm tikt galā ar saviem ieradumiem, kas IR tie, kas neļauj dzīvot harmonijā pašai ar sevi.
Šie padomi palīdzēs mums uzsākt jaunu, veselīgu dzīvi jau tūlīt pat.
Lai šis mēģinājums nebūtu kārtējais un, lai tas būtu pēdējais un veiksmīgs, nav ieteicams noslogot sevi ar nogurdinošiem treniņiem un mainīt savu diētu, dienas kārtību tūlīt pat. Tas novedīs pie pārslodzes, sliktas pašsajūtas un vēlmes atstāt visu tā, kā bija līdz šim. Labākais veselīga dzīvesveida sākums – pakāpenisks, bet pārliecinoši atsakoties no sliktajiem ieradumiem.
Noskaņojies uz veselību un veiksmi!
Ja tavi iepriekšējie mēģinājumi sākt veselīgu dzīvesveidu bija neveiksmīgi, iespējams, tev bija nepareiza motivācija. Bet tagad rūpīgi padomā par to, kāds labums no veselīga dzīves veida būs tev un tavai ģimenei.
Iedomājies sevi jaunajā veidolā un vizualizē visus labumus, visus plusus, kurus iegūsi, kad tu atbrīvosies no slikto ieradumu ietekmes.
Un tā – sākam!
1.Pārskati savu dienas režīmu.
Bieži vien mūsu vecajiem paradumiem – vēlu mosties, vēlu iet gulēt utt. nav īsti pat nekāda pamatojuma un tos ļoti vienkārši (vajag tikai vienoties ar sevi) var mainīt.
Pārskati savu atpūtu un miegu, jo tas ir veselīgas dzīves pamats. Ja tu neizgulies, organisms izjūt stresu. Tā rezultātā, tu pastāvīgi jūties nogurusi, dzer daudz kafijas un ēd saldumus, bet sportam spēka un gribas, tā visa rezultātā, neatliek.
Ja esi pieradusi iet gulēt vēlu, mēģini šodien iet gulēt par 10-15 minūtēm agrāk. Lai miegam būtu atvēlētas 7-8 stundas, ar katru dienu pakāpeniski šo laiku palielini. Drīz vien tu ievērosi, ka esi sākusi izgulēties un ir uzlabojusies gan pašsajūta, gan attieksme pret apkārtējiem.
2.Atsakies no kaitīgas un neveselīgas pārtikas.
Ievērot diētu – tas vēl nenozīmē, ka esi uzsākusi veselīgu dzīvesveidu. Pirmkārt, daudzas diētas no veselīga uztura ir ļoti tālas, un, otrkārt, izturēt diētu līdz galam un, pēc tam gūto rezultātu noturēt ir ļoti grūti. Tātad, vispirms atsakies no kaitīgās pārtikas.
Lai to izdarītu: izvāc no ledusskapja saldumus (ieskaitot piena desertus), pusfabrikātus, majonēzi un citus neveselīgus produktus.
Iekrāj veselīgo pārtiku (graudus, dārzeņus, augļus, garšaugus, netreknu gaļu, olas, piena produktus bez piedevām). Lai nenopirktu pārāk daudz, neej uz veikalu tukšā dūšā.
3.Izveido savu veselīgo ēdienu recepšu mapi/albūmu.
Starp citu, neskatoties uz to, ka internetā un grāmatnīcu plauktos ar katru dienu atrodams arvien lielāks ēdienu recepšu vietņu un grāmatu daudzums, tieši šī iemesla dēļ nav kļuvis vieglāk.
Tāpēc mans padoms – izveido SAVU recepšu albūmu un tādu, kuru tu katru dienu, ja ir nepieciešamība, vari papildināt. Tā var būt speciāla mape datorā, bet tu tās vari rakstīt ar roku vai arī printēt, likt kopā un pat skaisti noformēt, lai tās vienmēr vari turēt virtuvē uz galda. Un tā būs īpašā, TAVA recepšu grāmata, kurai vari dot pat savu nosaukumu.
Kāpēc vēl šis padoms ir labs? Tāpēc, ka bieži vien mēs atrodam labu, gardu recepti, gatavojam to kādu laiku, bet tad aizmirstam…Un vēl viens liels pluss – tās jau būs tevis pašas pārbaudītas receptes, kuras tu atzīsti tev vien zināmu iemeslu dēļ.
4. Sāc vairāk kustēties.
Vēl viens veselīga dzīves veida pamats – fiziskās aktivitātes. Nav obligāti sevi jāpārslogo ar nodarbībām sporta zālē vai intensīvām fiziskām aktivitātēm mājās. Sāc ar mazumiņu:
-
ar ikdienas pastaigām ātrā tempā, kas pakāpeniski, ja radīsies vēlēšanās, var pārtapt vieglos rīta vai vakara skrējienos vai nodarbībās sporta zālē;
-
ar rīta vingrošanu;
-
ar pavisam vienkāršiem fiziskiem dažu minūšu vingrinājumiem, kas ar katru dienu kļūst sarežģītāki un, varbūt, ilgāki.
Šāda pieeja palīdzēs sākt treniņus ar prieku, rezultātā sajūtot arvien lielāku mundrumu, spēku un izturību. Un līdz ar to – lielāku motivāciju.
Starp citu, nu jau kādu laiku es katru dienu izpildu šo vingrojumu:
Vingrojums, kura angliskais nosaukums ir planking, ir viens no populārākajiem un efektīvākajiem vēdera preses vingrojumiem pasaulē. Tas liek darboties ne tikai vēdera un plecu daļas muskuļiem, bet visa ķermeņa muskuļiem. Viss, kas jāzina attiecībā uz šī vingrojuma izpildes tehniku, ir redzams attēlā. Tas jādara precīzi un tieši tā, kā redzams.
Zemāk pievienoju tā izpildes laiku, kuru ar katru dienu centies palielināt kaut vai par dažām sekundēm.
5. Atbrīvojies no kaitīgu ieradumu ietekmes.
Atbrīvoties no kaitīgiem ieradumiem, vai vismaz mazināt to ietekmi, var palīdzēt alternatīva nodarbe. Piemēram, ja tu nolēmi sākt mazāk smēķēt, nēsā līdzi ledenītes vai riekstiņus, ar kuriem vari aizstāt kārtējo cigareti.
Ja tavs sliktais ieradums ir vakaros kafejnīcā relaksēties ar alkohola palīdzību, tad mēģini mainīt atpūtas vietu, piemēram, uz peldbaseinu vai boulingu. Ieguvumi: gandarījums par sevi, jauka kompānija vai vide, fiziskās aktivitātes un atbrīvošanās no kaitīgajiem kārdinājumiem.
Lai atbrīvotos no kaitīgo ieradumu ietekmes, dažreiz būs nepieciešams ierobežot tikšanos arī ar tiem cilvēkiem, kas var provocēt tavu atgriešanos pie sliktajiem ieradumiem. Tas nebūs viegls lēmums, bet, ja tu jūti, ka tas ir svarīgi, pieņem arī to.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...
Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...
Problēmas ar pašvērtējumu bieži provocē daudzas citas problēmas: kautrīgumu, nedrošību, neprasmi iedzīvoties kolektīvā. Šodien parunāsim par p ...
Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...
Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...
Tags: dzīves stils, kā mainīt dzīvi, planking vingrojums, veselības profilakse, veselīgs dzives veids, vingrojumi
Kura poza plankingam ir pareizā ? Foto vai “this is why we plank” ? Abi līdzīgi, bet vienā ir plaukstas uz leju, otrā ne.
Absolūti vienalga.Galvenais šajā visā ir turēt elkoņus saliektus pēc iespējas tuvāk 90 grādiem un visu ķermeni taisnā līnijā, nepaceļot dupsi ne uz augšu, ne uz leju. Pilnīgi iespējams, ka pirmajā dienā kāds spēs tā noturēties tikai dažas sekundes, bet jau nākamajā dienā to spēsiet nedaudz ilgāk un tā nonāksiet līdz minūtei un tad arī divām utt :).