Ar gadiem visa kļūst mazāk….

Laikam tas ir dabiski.

Dzīve pati un gadu pieredze liek visu izšķirot un es esmu sapratusi, ka man absolūti pietiek ar pavisam nedaudz jebkā, pie tam – jo mazāk krāmu aizpilda dzīvi ( gan tiešā, gan netiešā nozīmē ), jo vieglāk dzīvot.

Jaunībā mans kosmētikas galdiņš bija pilns ar visdažādākajiem līdzekļiem – pudelītēm, kastītēm, vairākām skropstu tušām ( jautājums kāpēc? :) ), acu ēnām, tonālajiem krēmiem, sejas un ķermeņa kopšanas līdzekļiem…

Šobrīd manā kosmētikas maciņā ir viena skropstu tuša, 3 ēnas, kontūrzīmulis, vaigu sārtums, tonālais fluīds un smaržas + vannas istabā pie spoguļa viena ( !!! ), konkrēta laba, kvalitatīva brenda kopjošās kosmētikas līnija sejai un ķermenim un  pie dušas kabīnes  – dušas želeja, ķermeņa krēms, šampūns, balzāms un viss…

Tas pats attiecas uz garderobi skapī, uz aksesuāriem – visa daudz, daudz mazāk, bet daudz kvalitatīvāk.

Interesanti,ka arī citu mantu, mēbeļu, trauku, grāmatu – jebkā ir kļuvis daudz mazāk…jo  izrādās ir gana.

Ar to es vēlos uzsvērt divus svarīgus momentus, kas man ar to visu,  vai tam visam pateicoties, nākuši līdzi:

 • Man vienmēr ir viegli un ātri sakārtot visu, kas man ir apkārt.  Manās mājās nekad vairs nav haosa. Vienkārši tam nav no kā izveidoties.
 • Otrs svarīgs moments: es jūtos ļoti viegli….es nezinu vai jūs mani saprotat, bet šī viegluma sajūta, ka viss ir pa rokai, nav pārbāztības ne skapju plauktos, ne kaktos, ne uz skapjiem, ne aiz skapjiem – viss tīrs, sakārtots, jo nav kur aizķerties nekam: ne smagām domām,  ne kartējai nopūtai, ne putekļiem.

Man aizvakar pazvanīja draudzene un sāka sūkstīties, ka netiek galā ar haosu savā mājā .

Es viņai ieteicu ķerties beidzot klāt pie visa, kas sen jau to gaida: sakārtot savu māju, izmest visu, visu lieko, kas netiek lietots pēdējo 2 gadu laikā ( vai aizvest kaut kur prom, ja, tomēr, dikti žēl ) un kopš tās dienas darīt tā ( tas sākumā nebūs viegli, jo sevi mainīt ļoti grūti ): VISU, VIENMĒR, jebkuros brīžos, situācijās, pat, ja nav laika, nolikt TUR, kur katrai mantai ir paredzēta vieta: blūze, kurpes,  ko tikko noģērbi, maisiņi, kurus tikko atbrīvoji no pirkumiem, krūzīte, ko tikko iztukšoji, hanteles, ar kurām tikko vingroji, halātu, kuru tikko noģērbi, dvieli, kuru tikko izmantoji, žurnālu, kuru tikko šķirstīji. Tas ir viegli, ticat man, toties mājās nekad neizveidosies haoss un nekārtība, kuras dēļ, tev brīdī, kad pie durvīm iezvanās zvans, rodas vēlme tūlīt skriet uz viesistabu, virtuvi un censties visu kaut kur sabāzt, lai nav kauns par to, kas būs redzams negaidītajam viesim.

Atceraties manu rakstu ” Izdari sava skapja un dzīves revīziju!” ? Tas pats attiecas uz jebko dzīvē – izceliet visu no “plauktiņiem”, noņemiet visu no skapjiem, iztīriet savu dzīvi, lai 40, 50 vai 60 gadu slieksni varētu pārkāpt ar jaunas dzīves sākuma sajūtu! Nudien tas strādā!

Katru rītu, pamodusies, es ienāku sakārtotā jaukā virtuvē, kur plauktiņā stāv tikai 3 krūzītes ( nevis  visas 25,  katra par nākamo raibākas, kuras uzdāvināja draugi un radi  pēdējos 15 gados ), tikai 6  pusdienu šķīvji, 6 zupas šķīvji,  nevis visas, manas dzīves gados sapirktās servīzes, uzlieku ūdeni savai un vīra rīta tējai…. un dienu viegli, bez stresa  varu sākt ar smaidu dušā!

Varbūt tev šis raksts nebija svarīgs, jo arī tava vide ir sakārtota, ērta, bet noteikti zinu, ka ir sievietes, kas joprojām savos 45 gados jūtas kā vāveres ritenī…

Uzticaties man – sakārtojiet sevi, novāc vecās, liekās segas un nevajadzīgos dīvānu pārklājus, atbrīvo savu mītni, atbrīvo sevi no tā visa , beidzot izvēlies SAVU un VIENU kosmētikas brendu,  sakārto savu dienu un atbrīvojies no darbībām, kuras sen vairs vari nedarīt, bet dari.

Un tad , tici man, tev nebūs gana, tas būs tikai sākums, jo tu sapratīsi, ka kļūst tikai vieglāk, patīkamāk un, iespējams, ka lielākās pārmaiņas vēl tikai priekšā, ja vien tikai gribēsi… un ir tik labi zināt ko tu gribi, kad tu gribi un vai tu gribi!

Bet tas jau, laikam, par citu ko….

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , , , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Anna

  Jā; un ar gadiem tik saproti, ka patiešām cilvēkam nemaz tik daudz nevajag! Nu tu jau visu esi pateikusi, bet zini, jauniem cilvēkiem es ieteiktu ejot ciemos pie draugiem vai radiem vai paziņām- nedāviniet ko pagadās ! Ja jums tas ir tikai tā, lai kaut ko uzdāvinātu, tad padomājiet, cik tas noderēs un cik ilgi patiks. Es pa saviem dzīves gadiem tik daudz dāvināto suvenīru ( nekam nederīgu ) esmu izmetusi un reizē domāju- cik gan manu tādu dāvanu citi neizmet un paliek kauns. Lai cik veca patiesība, bet laba grāmata, tā ir paliekoša vērtība, pat šajos -informācijas pārpildītajos laikos. Nu un ir arī citas lietas.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata