Kā pirms Jaunā gada pabeigt nepabeigto
Jaunajā gadā, viens otram vēlot laimes, mēs vēlamies, lai viss vecais paliek pagājušajā gadā, bet tā vietā mūsu dzīvē ienāk jauni, dzīvespriecīgi notikumi. Teikt vien ir par maz, ir jārada apstākļi, bet, lai šos jaunos apstākļus piesaistītu, ir jāiztīra vieta. Tieši tāpēc tiek dota šī instrukcija, kuru var izmantot gan pirms Jaunā gada, gan pirms dzimšanas dienas. Šī gada atlikušās dienas es aicinu pavadīt lietderīgi.
Pabeigsim iesāktos darbus…
Nav ieteicams Jauno gadu sākt ar lielu nepadarīto darbu sarakstu. Šī krava tev traucēs radīt jaunu, laimīgu realitāti. Rekomendācijas, kuras tūlīt lasīsi, palīdzēs tikt galā ar lieliem darbiem, sīkumiem un vecām problēmām, lai Jaunajā gadā varētu koncentrēties tikai uz jaunām iecerēm.
Sakārto savus uzdevumus un plānus.
Es neticu, ka uz šo dienu tev nav darāmo darbu saraksta, kuram vajadzētu būt ierakstītam tavā piezīmju blociņā vai telefonā. Ja tu jautājumus, kurus tev ir jārisina, nepieraksti, bet centies iegaumēt, es tomēr iesaku iegādāties plānotāju.
Pārbaudi problēmas aktualitāti.
Pārskati savu darāmo darbu sarakstu. Kas no tā visa vēl joprojām ir svarīgs, bet kas no šī saraksta vairs nav aktuāls.
Plānus un idejas, kas tev vairs nav aktuālas un interesantas, izsvītro.
Pārskati līdz galam neizlasīto grāmatu un nenoskatīto filmu sarakstu. Vai šajā sarakstā ir kaut kas, kas tev vairs neliekas interesants? Ja ir, droši svītro laukā arī no nepabeigto darbu saraksta – Jaunā gadā ir labāk iesoļot ar tīru lapu.
Starp citu – iztīri arī datoru, dokumentu mapes, saglabātos failus, filmas, interneta adrešu saites utt.
Apziņa, ka tev ir daudz nepabeigtu darbu, rada nomāktības sajūtu un depresiju, sajūtu, ka esi neveiksminiece, jo tev ir jākoncentrējas uz “nepadarīto”. Bet šis „nepadarītais” atņem enerģiju. Tomēr nepadarīto necenties padarīt ar varu.
Varbūt kaut ko var deleģēt, bet kaut kur var pieņemt lēmumu un sev pateikt: „Šis jautājums, grāmata, filma, ideja mani vairāk neinteresē. Es šo uzdevumu slēdzu ciet”. Tā tu domās pārstāsi pie šī jautājuma atgriezties un atbrīvosi enerģiju jauniem plāniem.
Sarežģītus uzdevumus sadali soļos.
Ja tas ir ilgtermiņa uzdevums, saskaldi to posmos, no kuriem dažus pabeidz vecajā gadā, un pārējos pārcel uz Jauno gadu, kā jaunus plānus.
Piemēram, mācoties svešvalodu. Tas nav mērķis, bet process. Nav iespējams pateikt precīzi, kad tu pabeigsi mācīties valodu. Zināšanas un attiecību prasmes var uzlabot nepārtraukti.
Sadali šo uzdevumu, piemēram, šādos posmos:
-
filmas noskatīšanās ārzemju valodā,
-
mīļākās dziesmas tulkojuma vārdu iemācīšanās,
-
valodas mācību kursa uzdevumu izpildīšana.
Kā strādāt ar idejām.
Lasot pirms vairākiem mēnešiem izveidotu sarakstu, var konstatēt, ka dažas idejas tu vairs nesaproti, ka tām ir zudusi jēga. Ja tu neatceries par ko tas bija un kamdēļ tu to pierakstīji, likvidē. Un turpmāk radušās idejas pieraksti precīzāk.
Pievērsies tām idejām, kuras šobrīd tevī rada rezonansi, un sper vismaz vienu soli to realizācijas virzienā.
Visus uzdevumus paveikt nespēsi, bet pirmais solis būs sperts. Tā tu nodrošināsi sev pret enerģijas stagnāciju gan darbos, gan domās.
Ieplāno laiku pašreizējo uzdevumu pabeigšanai.
Katru dienu ieplāno noteiktu laiku šo uzdevumu pabeigšanai. Bet tā, lai tas nekļūtu par „obligāto”, pretējā gadījumā tevī radīsies iekšēja pretestība.
Izvēlies to, kas šajā brīdī tevī rezonē, un dari to. Mums katrai ir tādi uzdevumi, kurus jāizdara, bet mēs tos visu laiku atliekam: tikt galā ar kādu problēmu, sākt ārstēšanos utt.
Centies nebēgt, bet saprast, kāpēc tu no šī jautājuma atrisināšanas izvairies. Daudzas no mums apgalvo, ka trūkst laika. Patiesībā tā ir atruna. Liekais laiks arī neparādīsies, kamēr vien to neieplānosim sava uzdevuma vai problēmas risināšanai.
Atbrīvojies no vecām mantām.
Itāļiem ir tradīcija pirms Jaunā gada atbrīvoties no vecajām drēbēm, traukiem un mēbelēm. Kas to pašu izdarīt traucē mums? Turklāt, tas ir arī labs laiks jauniem pirkumiem.
Tāpēc, ja tu jau sen biji ieplānojusi iegādāties, piemēram, jaunu gludekli, tad „nošausi divus zaķus” uzreiz: gan no vecā atbrīvosies, gan jaunu iegādāsies.
Piedod tam, kas tev pāri nodarījis.
Ja ar kādu esi naidā, nevilcinies ar attiecību noskaidrošanu. Piedod visiem, kuriem neesi vēl piedevusi. Atstāj pagātni pagātnē.
Ja tu vilcinies ar svarīgu sarunu, neatliec to, neņem šo problēmu līdzi arī Jaunajā gadā.
Protams, vienā mirklī ar to tikt galā neizdosies, bet atveseļošanās process būs sācies. Uz pasauli Jaunajā gadā tu jau lūkosies citādāk.
Un, jo mazāks pagātnes slogs būs tavā dzīves bagāžā, jo vienkāršāk tev būs iesākt jaunu dzīvi, piesaistīt labvēlīgus notikumus un vajadzīgos cilvēkus.
Atlaid vecās pārliecības un uzvedības modeļus.
Centies pabeigt nepabeigtas apmācības vai, kamēr pārej no vecā gada uz jauno gadu, ieturi pauzi.
Izanalizē to, kas notiek tavā dzīvē šobrīd, kādi notikumi, cilvēku īpašības tevi kaitina.
Koncentrējies uz jauniem plāniem.
Pirms paša Jaunā gada konstatē pabeigtos uzdevumus, paslavē sevi par paveikto.
Neaizmirsti arī par jauniem plāniem, idejām un nodomiem. Padomā – kādu tu gribētu šo Jauno, 2017.gadu?
Ļauj sev par šiem projektiem pasapņot, padomāt, atrodi nedaudz laika, lai tos „noformētu” savās domās un tēlos.
Es novēlu tev veiksmīgi tikt galā ar nepabeigtajiem darbiem, lai Jauno gadu varētu sākt viegli un ar jaunu realitāti!
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Ļoti daudzas mūsu lasītājas ar rakstnieku Svetlanas Jermakovas un Leonīda Žarova e-grāmatām jau ir iepazinušās sen un es zinu – daudzas no jum ...
Tavā dzīvē ir bijušas situācijas, ar kurām, Tu domāji, ka netiksi galā. Un tomēr Tu tiki ar tām galā. Tavā dzīvē bija problēmas, kuras, kā Tev ...
Neviens mums nevar liegt iespēju ģērbties pilnīgi dažādi - gan kaislīgos kostīmos, gan noslēpumainās, melnās kleitiņās, gan pārsteigt apkārtēj ...
Rudens ir laiks, kad gribas ieritināties dīvāna stūrī, ietīties siltā segā, nolikt blakus sev kūpošas, smaržīgas tējas krūzi un lasīt... Rudens ir ...
Man Tev jautājums - vai Tev neliek mieru kaut vai kāda no šīm domām: Manā skapī mantu ir TIK daudz, ka es vairs nesaprotu, kā ar ...
Tags: kā plānot jaunu gadu, plānošana
1. janvāris ir tikai datums, bet cilvēki patiešām uzvedās tā, it kā šajā dienā dzīves apstāsies, ja kaut kas netiks izdarīts līdz šai dienai. es ar to saskaros tīri profesionāli, jo darba apjoms gada nogalē (īpaši pēdējās 2 nedēļās) trīskāršojas. ko tas nozīmē man? to, ka es svētkos esmu pārgurusi un jauno gadu gaidu kā atpestīšanu, un dzīve turpinās.
Es Tevi saprotu, Mārīt. Un nekad nebūs tā, ka visi padomi un ieteikumi derēs visiem, jo katrs dzīvojam, darbojamies un dzīvi uztveram citādāk :). Bet kāpēc 1.janvāris (vai dzimšanas diena)? – nu kaut kādam taču atskaites, sākuma, beigu vai starta (saucam kā gribam) punktam ir jābūt, citādi tā dzīve, darbi un attiecības nekad netiks kaut vai nedaudz sakārtotas :).