Kā nekļūt par “tanti”

laba_housewife-nerdy.ruNevienā medicīnas enciklopēdijā taču nav minēts tāds sindroms kā ”Tante”, vai ne? Kaut gan dzīvē šī ir pilnīgi reāla parādība. Kā tas izpaužas?

Tu jūties nonākusi bezcerīgā stāvoklī, negribas vairs sapņot, arvien biežāk uzrūc saviem mīļajiem, esi neapmierināta, īdzīga un mūžam nogurusi būtne, kurai pamazām zūd interese par seksu un dažādām citādām mīļuma izpausmēm. Un klāt pie visa tā, kā likums, ir kādi divdesmit kilogrami liekā svara un neuzkrītošs, šo svaru it kā maskējošs apģērbs. Vesels negatīvisma kokteilis. Un, diemžēl nākas atzīt, ka no šī netikuma cieš daudzas no mums…

Viņa – šī viltīgā „tante” piezogas pamazām. Ieskrien uz dažām minūtēm ciemos pie tavas vieglās, sievišķīgās un maigās būtības patērzēt. Un tad jau pamazām viņai šī ciemošanās iepatīkas arvien vairāk, līdz viņa ievācas pie tevis uz palikšanu.

No sākuma tā pa retam iečukst ausī, ka tev jārūpējas par vīru, bērniem, jāmazgā, jāuzkopj, jāgatavo. Pēc laika viņa jau skandina katru dienu, ka tas viss, iepriekš minētais, ir pilnīgi obligāts pasākums un pat neiedomājies, ka tu kaut ko no visa tā varētu nedarīt! Un vēl – paskaties apkārt, cik daudz jāpaspēj vēl neiesāktais! Un tu sāc veikt arvien pamatīgākas un saimnieciskākas nodarbes, kas apēd visu tavu laiku un spēku. Visam ir jābūt perfektam un nevainojamam. Protams, ka tu nogursti. Un tam seko neapmierinātība, ka „nevienam citam jau laikam nekas šeit nav jādara…” Un vienīgais prieks, kas vēl paliek, ir, ik pa brīdim, ledusskapī vai saldumu traukā atrast ko garšīgu un kārtīgi panašķoties.

Un skaistās augstpapēžu kurpes tiek noslēptas dziļi skapī, krāsainā garderobe pāršķirotanogurusi_sieviete un, uzmērot tās lietas, kas tevi agrāk iepriecināja, saproti, ka, kur nu vairs – neder nekas no tā visa. Protams, nav jau gluži tā, ka negribas iegriezties apakšveļas vai kleitu veikalā, bet viņa – tavas dzīves jaunā iemītniece, nikni čukst: „Bet, kas nopirks vīram jaunu džemperi? Un dīvānam gali arī jau galīgi nospuruši, jākrāj jaunam…” Kurai gan gribas pēc tāda aizrādījuma vēl skatīties uz kārdinošām mantām, ir taču tik daudz pienākumu, kas jāizdara.

Un tavās mājās pamazām arvien retāk kāds uzsmaida, aizmirst par mīļiem, uzmundrinošiem vārdiem un izvēlas laiku pavadīt vairāk ārpus mājas.

Vai tu to gribi? Pavisam noteikti nē! Es arī negribu. Bet, ja nu tomēr, jau esam ielaidušas šo viešņu savā dzīvē kaut vai tikai paciemoties, tad pieņemam mērus un izmetam laukā nelūgto, saimniecisko, korpulento „tanti” ar viņas boršču, nogurumu un pienākuma sajūtu.

Un te nu noderēs daži baušļi, kas palīdzēs tikt ar to galā.

1. bauslis.

Dari visu ar mīlestību un prieku. Ja priecāsies par visu apkārtējo, dzīvosi ar baudu, tas arī iekšēji tevi darīs skaistu un pievilcīgu. Tavs labais garastāvoklis, kā ūdens apļi ezerā, kad tur iemet akmentiņu, ieskaus visus, kas ir tev blakus. Tikai „tantes” aizmirst, ka laimīgām mammām ir laimīgi bērni un laimīgām sievām – laimīgi vīri.

2. bauslis.

spogulosanasPārvērt sievišķīgās lietas par dzīves nepieciešamību. Smaržas, krāsas, kleitas un veļa, visas šīs lietas atmodinās no jauna tavu sievišķību un iedos tev apziņu, ka tu taču esi visskaistākā neatkarīgi no gadu skaita.

3. bauslis.

Tu nevienam neko neesi parādā! Neuzkrauj sev par pienākumu darīt to, kas tev nepatīk, tādējādi pārvēršot sevi par īgņu. Tas gan galīgi nenozīmē, ka pārstāsi gatavot gardas maltītes sev un saviem mīļajiem, vai noslaucīt putekļus grāmatplauktā, taču visam ir savs mērs. Tev nav jāizdara visi pasaules darbi!

4. bauslis.

Tev ir vienalga, ko teiks cilvēki. Galvenais, ko par sevi domā tu pati. Un par sevi vajag domāt pozitīvi. Ja kāds cits domā savādāk – tās ir viņa problēmas. Taisna mugura, viegla gaita, piepacelts zods – vai gan kāds šaubīsies, ka tu esi dieviete, pārtikusi, laimīga sieviete? Nē! Un, starp citu, būs arī mazāk tenku…

5. bauslis.

Augstiem papēžiem un sievišķīgam apģērbam jā, maisveidīgām un neformīgām drēbēm – nē. Pat, ja esi viena mājās, seko līdzi tam, kas tev ir mugurā un kā tu izskaties. Vai zināji, ka visvairāk lūpu krāsas izlieto arābu sievietes? Droši vien vaicāsi, kāpēc, jo viņas taču uz ielas iziet parandžās un no viņu sejas ir redzamas praktiski tikai acis. Tieši tā! Mēs sevi uzpošam, kad ejam cilvēkos, bet mājās staigājam vecās čībās un halātos. Taču viņas tieši otrādi, apkārtējiem necenšas sevi izrādīt, bet ir karalienes savam vīram un tuviniekiem.

6. bauslis.

Ja pastāv izvēle starp seksu un kāda darba veikšanu, tad izvēlamies seksu. Zupu taču var uzvārīt pēc tam, vai ne?

7. bauslis.

Sievietes misija ir nevis apkalpot vīrieti, bet gan – iedvesmot! Mājsaimniece un sieviete nav viens un tas pats. Un te nu varam likt lietā savu sievišķīgo gudrību, kura piemīt katrai.

8. bauslis.

Es esmu – un tas vien jau ir iemesls priecāties. Otras tieši tādas nav un nebūs nekad.sieviskiba Tā tad, noziedzīgi ir nogalināt sevī savu unikalitāti un kļūt par čīkstuli un īgņu.

Katra zinām arī daudz citas metodes, kā sevi atgriezt dzīvē, kur apkārt ir prieks, labsajūta un vieglums. Taču, tas viss prasa apņēmību un vēlmi rīkoties savu un savu mīļo cilvēku sajūtu labā. Viegli tas nudien nav, jo ir tik dažādi apstākļi katrai no mums, taču arī neiespējami tas nav!

Bieži vien esam ļoti vērstas uz ārpasauli un aizmirstam pašas sevi – nekad nepārstāt mīlēt sevi (nu kaut mazliet), būt karalienes savam vīram vai mīļotajam vīrietim. Iebildumi šeit ir simtiem, kāpēc nevaram būt tādas, taču arī iespējas ir tūkstošiem, kā tomēr tādām būt!

Rakstot šo rakstu, iedomājos par mērķiem, kurus sev izvirzām un tad soli pa solītim nokļūstam pie rezultāta. Jo, ja nav mērķa, nav arī iespējas to piepildīt – nezinām taču ko īsti mums jāpiepilda un kā to darīt. Un tieši par mērķu apzināšanu, savas dzīves izvērtēšanu un pareizo soļu iešanu uz savu piepildījumu, uz jebkuru sevis izvirzīto mērķi, pie mums Buduārā 8.jūlija vakarā notiek personīgās izaugsmes treneres Lailas Zariņas vebinārs – nodarbība interneta vidē, kur sāksim saredzēt kā nokļūt pie sava mērķa. Varbūt tev šajā brīdī tas patiesi noder – ielūkojies.

Vasara pilnā plaukumā, zied vēlie jasmīni un drīz gaisā virmos liepziedu smarža, dārzā aug un briest sīpoli, burkāni un bietes, gatavojas ķirši. Viss kopā, gan pilns gaiss neatkārtojamu smaržu, gan tava ikdiena bagāta ar darbiem. Lai tev izdodas nepazaudēt savu vieglumu, sievišķību un vasarīgumu pa vidu tam visam!

Uz tikšanos tepatās,

Sarmīte

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 

Tags: ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Inga

  Jā,esmu .Un priecājos par ..to

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata