Kā jaunas dienas rītu padarīt jauku

ka_pamosties

Pirms atklāju tev laba rīta noslēpumus, es atbildēšu uz galveno jautājumu: “Kāpēc daudzi rīti nav tik jauki?” Patiesībā viss ir vienkārši – mēs paši tos tādus padarām! Dusmīgam un neapmierinātam cilvēkam rīts nevar būt labs, viņš vienmēr atradīs tajā kaut ko sliktu. Bet mēs taču esam labi un mūsu rīti ir jauki, vai ne?

Un tos vēl labākus padarīt palīdzēs šie vienkāršie padomi:

1. Iesim gulēt labā noskaņojumā. Ļoti vienkāršs un, pats galvenais – efektīvs un iedarbīgs padoms. Visas negatīvās emocijas atstāsim šajā dienā, un pirms ieslīgšanas miegā padomāsim par kaut ko patīkamu vai pasapņosim. Starp citu, tas ir ļoti noderīgi! Var arī padomāt par rītdienas mērķiem un plāniem, bet ar vienu nosacījumu – šīm domām jābūt pozitīvām (un nevis par to, cik daudz darba būs, cik ļauns ir priekšnieks, cik agri būs jāmostas utt.).

2. Ja tavam modinātājam ir šķebinoša zvana skaņa, izmet to laukā un atrodi sava telefona/mūzikas centra/datora modinātājam zvana skaņu ar jauku un pozitīvu melodiju.

3. Atver acis un pasmaidi. Jo jauna diena sev līdzi nesīs tik daudz prieka!

Tieši rīti ir tie, kad tu „pasūti” savu dienu!

Tu noteikti jau esi dzirdējusi šo anekdoti: cilvēks no rīta brauc trolejbusā…tāds drūms, drūms. Un domā: -Apkārt ir vieni kretīni, priekšnieks – maita, sieva – sterva. Viņam aiz muguras stāv sargeņģelis un to visu pieraksta: „Apkārt kretīni, priekšnieks – maita, sieva – sterva.” Un domā: – It kā jau bija. Un kamdēļ viņam tas visu laiku vajadzīgs? Bet ko lai dara – ja jau pasūta, tad jāpilda…”

4. Motivēsim sevi. Skan bērnišķīgi, bet patiesībā tas ir ļoti svarīgi. Lai tev būtu stimuls izkāpt no siltās gultas, apsoli sev kādu bonusu jeb balvu par padarīto darbu (piemēram, ja šodien pabeigsi ceturkšņa atskaiti – nopirksi sev saldējumu, ja sakārtosi māju – palutināsi sevi ar smaržīgu putu vannu… nu un tālāk turpini piedāvāt savus variantus).

5. Ieslēdz savu iemīļotāko mūziku. Jā, tieši tā – mūziku un nevis televizoru (kā to dara ļoti daudzi) vai radio – uzliec disku ar savām mīļākajām dziesmām (izveido jauku un pozitīvu dziesmu izlasi). Citā gadījumā jau no agra rīta tevi pārņems negatīvu ziņu vilnis un tev būs jāklausās dziesmas, kuras neesi izvēlējusies tu.

6. Obligātais rīta skūpsts. No rīta noteikti kādu noskūpsti. Iespējamie varianti: tavs vīrs/meita vai dēls/mamma/ tēvs/ brālis vai māsa vai, galu galā, tavs kaķis vai suņuks.

7. Izdari rīta rosmi. Lai cik tas banāli neskanētu, bet fiziski vingrojumi veicina labu garastāvokli. Par pārējo labumu nemaz nerunāsim…

8. Palutini sevi ar aromātiskas kafijas, tējas vai kakao tasi un gardām brokastīm. No rīta vari atļauties ēst visu, ko sirds vēlas – tas nekādi neietekmēs tavu figūru, jo visas kalorijas tiks patērētas enerģijai visas jaunās dienas garumā.

Iespējams, tu šo visu izlasīji un tūlīt aizvērsi šo lapu ciet…, bet uzgaidi, mirkli! Izdari, lūdzu, eksperimentu – pieraksti šos astoņus punktus un piepildi tos savā dzīvē jau rīt no rīta. Vai vēl labāk – 3 rītus pēc kārtas. Un tici man – šie rīti tev būs absolūti citādāki un tu no tiem šķirties vairs negribēsi nekad!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Kura no mums mīl mosties agri no rīta? Kā sākas tavs rīts? Nevienam nav noslēpums, ka labs dienas sākums sniedz noskaņojumu visai dienai. Bet „l ...

 •   Pauls Koeljū ir teicis apmēram tā: „Katrs rīts – tas ir laiks sākt dzīvi no jauna”. Jā, katra jauna diena sākas ar rītu. Kā mēs to sāksim, ...

 • Bieži vien cilvēki agru mošanos saista ar dzīves panākumiem. Blogeris Egoz Eyhi pēdējo divu gadu laikā mostas 6:00 no rīta. Viņš uzskata, ka š ...

 • Māte Terēze šos vārdus bija uzrakstījusi uz Kalkutas bērnu nama sienas: Cilvēki mēdz būt nesaprātīgi, neloģiski un egoistiski – tik un tā piedo ...

 • Kad ir nozvanījis modinātājs, cilvēki snauž vēl 14 minūtes, bet pilnībā pamodušies jūtas tikai pēc 36 minūtēm. Tas ir tas, ko cilvēki dara katru ...

 

Tags: ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Laila

  Ahh… Man ir divi mazi, nemierīgi guļoši bērni un krācošs vīrs. Visādi citādi brīnišķīga ģimene, bet kaut es varētu pamosties tikai tad, kad beidzot atskan mīļākā melodija, ar gaišām domām izdzert situ rīta dzērienu un netraucēti uztaisīt īsu rīta rosmi!! Pie visa esošā vēl tikai šo rīta komplektu!
  … Vajadzēs nopietnāk ar savu sargeņģeli parunāt.

   
   
   
 • Laila

  Starp citu, gandrīz šādi arī sākas mani pēdējā laika rīti! Un sakiet, ka sargeņģelis nepieraksta! :)

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata