Kā izvēlēties labu kažoku

kazoks-2012 (13)Daudzām sievietēm kažoks ir bagātības un labklājības simbols. Un nav brīnums, jo tas ne tikai silda savu saimnieci, bet arī ir viņas gaumes un, protams, statusa apliecinājums.

Ir iestājusies auksta ziema un, ja tas ir tavos plānos, ir pēdējais laiks izvēlēties kažoku šai ziemai.

Uz šodienu kažoku asortiments ir tik plašs, ka ne reti rodas jautājums: kā lai izvēlas labu kažoku?

Ja tu vēl neesi izvelējusies fasonu, ir vērts pievērst uzmanību savam ikdienas dzīves stilam. Ja bieži vien esi pie automašīnas stūres, tev labāk derēs īss puskažociņš (ūdeļu, ūdra utt.). Ja ziemas laikā tev būs jāpastaigājas ar bērnu ratiņos – labāk izvēlēties garu un siltu bebra, lapsas vai ūdeles kažoku.

Ja par fasonu viss ir skaidrs, atliek izvēlēties kažokādu. Tai jābūt siltai, skaistai un izturīgai. Iegādāties kvalitatīvu kažoku nemaz nav tik viegli. Tāpēc pirms pērc, pievērs uzmanību dažām kažokādas izvēles niansēm.

Ja tev svarīgs ir praktiskums, valkājamīga un komforts, zini, ka vissiltākais kažoks ir sabulim, jēram un lapsai. kazoks-no-barguzinas sabula

Ne mazāk silts ir šinšillai, bebram, sudrablapsai, nūtrijai, ūdelei un kotikam. Visaukstākie kažoki skaitās murkšķiem un sermuļiem.

Visilgāk nēsāsi kotika un ūdra kažoku – apmēram 20 sezonas. Ja tava izvēle kritīs uz upes bebra kažoku, tad šo apģērba gabalu tu nēsāsi apmēram 18 sezonas. Karakula un ūdeles kažokus nēsā apmēram 10 ziemas, kažoks no aitādas, sudrablapsas, sabuļa un lapsas tavas un apkārtējo acis priecēs 7-8 sezonas. Nūtrija, ondatra un vāvere tev kalpos 4 ziemas, bet trusis un šinšilla beigs kalpot jau pēc 2-3 gadiem.

Visgreznākais un visdārgākais kažoks būs no sabuļa, lūša vai caunas. Visvērtīgākais starp sabuļiem ir barguzinas sabulis. Šī dzīvnieka kažoks ir brīnumaini skaistā melnā šokolādes krāsā ar sirmas vai zilganas spalvas atblāzmu. Ar šo krievu sabuli mīl strādāt modernākie modes nami un pasaules slavenākie kažokādu dizaineri. Sabuļa kažoks ir praktiski vienīgais, kuru izmanto dabiskā veidā – nekad nekrāso un necērpj. Tik pašpietiekams un brīnišķīgs tas ir. Bet arī ar šo kažokādu var kļūdīties.

Dažreiz nepieredzējušam amatierim piedāvā kažokus no kanādas sabuļa. Patiesībā…tāda zvēra nemaz nav, bet tā vārda aizsegā tiek tirgota kanādas cauna.

Tas sākās tad, kad Amerikā, pateicoties Holivudas dīvām, strauji palielinājās pieprasījums pēc dārgiem kažokiem un cauna tika tirgota kā sabulis. Protams, arī caunas kažoks ir ļoti skaists, bet salīdzinājumu ar krievijas sabuli neiztur. Ļoti prestižs skaitās šinšillas kažoks. Bet bieži vien gadās, ka dārgi kažoki ne vienmēr ir tie labākie. Viens no svarīgākajiem kažokādas kvalitātes noteikšanas parametriem ir kažoka spalvas mīkstums un zīdainums.

Katram ir skaidrs, ka kažoka spalvai jābūt gludai, spīdīgai, mīkstai, taustei patīkamai, bet, ja to noglastīsi pret spalvu, spalviņām nav jāgurkst un nav jālūzt.

Sažņaudz rokā kažoka apakšējo malu – laba kažokāda uzreiz atgriezīs savu sākotnēju formu.

kazoks-2012Mīkstums atkarīgs no spalvas mata resnuma, tā struktūras, bet struktūra, savukārt, ietekmē spalvas mata elastību saliecot to. Pēc mīkstuma parametriem kažokādas iedala kategorijās, un tas ietekmē izstrādājuma cenu. Tāpēc visdārgākais kažoks ir tas, kuram ir taustei patīkama, zīdaina spalva.

Vēl viena īpašība, kas dārgus ūdeļādas mēteļus atšķir no lētiem kažokiem – tas ir spalvas spīdums. Pie tam, tas atkarīgs no ādas sakotnējās kvalitātes un ja, izgatavojot kažoku, kažokādas ādiņas tika izstrādātas un apstrādātas pareizi, kažoka spalva iegūst vēl spožāku spīdumu un pievilcību.

Daudziem dārgiem kažokiem ir ekskluzīvs dizains. Tie ir pašu labāko dizaineru viena eksemplāra kažoki un tādi parasti tiek šūti tikai pēc individuāla klienta pasūtījuma.

Par visdārgāko ūdeles kažokādu tiek uzskatīta Skan Black jeb „skandināvijas melnā”- melna ūdele ar zilganu vai violetu spīdumu. Šo ūdeli bieži vien sauc arī par „melno briljantu” un konkurēt ar to var tikai ziemeļamerikas blackglama vai kanādas black nafa.

Ja runājam par katra cilvēka individuālo enerģētiku, tad jaunām meitenēm vairāk piestāvēs kažoki ar garu, pūkainu spalvu. Tāds kažoks „nogludina” raksturu un akcentē jutekliskumu un enerģiju.

Sievietēm gados piestāvēs īsspalvaina kažokāda – tā daudziem asociējas ar stāvokļa ekskluzivitāti un pašcieņas sajūtām. Tāds kažoks pasvītro pārliecību sevī un sievietei dod īpašu šarmu.

Tādu mājas dzīvnieku kažoki kā karakuls, trusis ir pilnīgi neitrāli, tāpēc tieši šo dzīvnieku ādiņas visbiežāk izmanto bērnu un vecāku cilvēku apģērbu darināšanai.

Tomēr izvēle vienmēr ir tava un apbruņojusies ar svarīgākajām zināšanām par kažokādas īpatnībām, tu vari droši doties pēc pirkuma! Veiksmi!

Nobeigumā un bez komentāriem – šie ir 2011.-2012.gada ziemas sezonu modernākie kažoku (un ar kažokādas detaļām) modeļi:

a6a7a8asd (1)fendi-faux-fur-2012kazoki-2012 (2)sinsillas-kazoksTR.Jan2012.Fur_.fashion..3TR.Jan2012.Fur_.fashion..2-kazoks-2012 (6)

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Rudens apavu mode vienmēr ir konservatīvāka, nekā pavasara vai vasaras apavu kolekcijas, kas allaž ir raibas, krāsainas un dažnedažādiem fasonie ...

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 • Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...

 • Šodien es izveidoju šī gada modernāko kokteiļkleitu pārskatu. Zinu, ka daudzām no mums tuvojas ballīšu, tusiņu, kokteiļvakaru un citu jauku pa ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata