Bāzes krāsas un universālās krāsas

 

bazes_un_neitralas_krasas

Jau neskaitāmas reizes garderobes veidošanas vebināros mēs esam runājušas par to, kas ir bāzes krāsas. Tās ir tās krāsas, kuras viegli saskaņojas ar visām pārējām, tā radot mierīgas un patīkamas krāsu kombinācijas. Katras sezonas tipam ir savas bāzes krāsas. Un tas nozīmē, ka pavasara sezonas sievietei nederēs ziemas sezonas sievietes bāzes krāsas utt.

Bāzes krāsas ir:

1) ahromatiskas krāsas (balta, melna un visas neitrālās pelēkās krāsas gradācijas);

2) ahromātiskas krāsas ar nelielu hromatiskas krāsas pieskaņu (ziloņkaula, krēmkrāsas jeb "gandrīz balta", žāvētu plūmju, melleņu – "gandrīz melna" un ļoti daudz pelēko toņu).

3) Brūnās un smilšu krāsas (pelēkbrūna, pelēcīgi bēša, neitrāla smilškrāsa, zeltaina smilškrāsa, kamieļvilnas, miesas krāsa, rozīgi bēšā, brūna, kafijas, šokolādes, rozīgi brūna u.c.) toņi.

4) Tumšie spektra aukstās daļas toņi (nav obligāti ar vēsu apakštoni) – zaļais, zilais, violetais;

Zilais: (tumši zils, džinsu, karaliski zilais);

Tumšs jūras zilais tonis.

Zaļais: (mūžzaļais, meža zaļais, tumšais olīvu, sūnu zaļais).

Tumšs violetais.

Kā redzi – bāzes krāsu nemaz nav tik maz. Tās parasti izmanto bāzes garderobes veidošanai, jo tas ir pamats, ar kuru varēs saskaņot košākas un sulīgākas krāsas.

bazes_garderobe_3

bazes_garderobe_2

bazes_garderbe_5

Tomēr tas, ka krāsa skaitās bāzes, nenozīmē, ka tā piestāvēs visiem. Ir bāzes krāsas, kuras reti kurai piestāv – piemēram, tīra baltā vai tīra melnā. Katras sezonas tipam (vasaras, rudens, ziemas un pavasara) tās ir savas.

bazes_krasas_1

Un ir "universālas" krāsas, kuras valkāt var gandrīz ikviens.

Protams, vieniem piestāvēs vairāk, citiem mazāk, bet nevienam tās nekaitēs. Dažkārt tās sakrīt ar neitrālām krāsām, bet ne vienmēr.

Pirmkārt, tās ir off-white un оff-black krāsas – acu baltumu, pelēcīgi balta un pelēcīgi-melna vai slapja asfalta un ziloņkaula krāsas – lielākajai daļai sezonu šīs 4 krāsas ir baltās un melnās krāsas aizvietotājas.

bazes_krasas

No pelēcīgi brūnās krāsu gammas tās ir vidēji pelēkā, neitrālā bēšā, pelēcīgi brūnā (taupe) un gaiša pelēcīgi bēšā krāsas.

No košākām un interesantākām krāsām tās ir jūras zilā (teal), tumša neitrāli rozā (blush pink), viegla, maiga violetā (bez zilā vai sarkanā pieskaņas), nefrīta (jade).

Varbūt jau ievēroji, ka universālās krāsas ir vairāk līdzīgas maigo sezonu krāsu paletei, īpaši maigajai vasaras paletei. Un tas ir ļoti labi izskaidrojams – maigās krāsu sezonas paletē ir visu krāsu sajaukums – tumšo un gaišo, silto un vēso. Tāpēc dažas šo sezonu krāsas, principā, piestāv gandrīz visiem.

Bet ņem vērā, kas tas neattiecas uz visām šo sezonu krāsām, jo, piemēram, pārējās maigo sezonu krāsas pretējo sezonu pārstāvēm seju var padarīt pelēcīgu. It īpaši spilgto, košo krāsu sezonu pārstāvēm.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata