Atbrīvojamies no negatīvām domām

negativas_domas

Nekas tik ātri nevar sabojāt brīnišķīgu dienu, kā negatīvas domas. Ļoti bieži cilvēkiem nav pat nojausmas cik negatīva ir viņu runa, savukārt citi to pamana uzreiz.

Cenšoties pasargāt sevi no vilšanās, cilvēks, pats to neapzinoties, negatīvu domāšanu var padarīt par paradumu. Tas var būt arī veids, ko izmanto, lai sevi „paceltu” citu acīs. Ja cilvēks kādam saka “es taču teicu!”, tas it kā stiprina viņa pašapziņu.

Šie pāris padomi palīdzēs sevi „pārprogrammēt” un atbrīvoties no negatīvās domāšanas.

  • Netici visam, kam tu tici.

Mūsu zemapziņu ļoti ietekmē mūsu pagātnes pieredze. Vai visi tavi pieņēmumi par to, kā iekārtota pasaule, ir pareizi? Piemēram, varbūt tu kādus uzskatus esi pārņēmusi no saviem vecākiem, bet, vai tu tiem tiešām uzticies? Ja taviem vecākiem bija problēmas ar kaimiņu, kurš brauca ar BMW, viņi pat to neapzinoties, varēja attīstīt pārliecību, ka visi BMW autovadītāji atšķiras no pārējiem ar sliktu uzvedību. Un nodot šo pārliecību tev. Bet vai tas tiešām tā ir?

Risinājums: pašizziņa un savu pārliecību PĀRBAUDE. Pajautā sev – vai tas tiešām tā ir?

  • Pārstāj nodarboties ar to, kas tev nepatīk.

Iztēles spēks ir neticami liels. Bet, ja tu tai nedosi pareizus norādījumus (piemēram, neiztēlosies pozitīvu iznākumu), tā vērsīsies pie tavā zemapziņā esošajiem negatīvajiem domāšanas šabloniem.

Risinājums: Visām situācijām, kas tevi uztrauc, savā iztēlē zīmē labvēlīgu iznākumu.

  • Domā pelēko toņu kategorijās.

Tu pati to zini – dzīve nav galējību sērija. Tā nav melnbalta un nesastāv no situācijām „tikai tā un nekā citādi” vai „visu vai neko”. Tu nekad nebūsi laimīga, ja pret mērķiem izturēsies pārāk fanātiski. Ja tev ir bail no neizbēgamās neveiksmes, katastrofas, kauna, atraidījuma, tas nozīmē, ka tev ir tendence koncentrēties uz sliktāko iespējamo scenāriju. Kāpēc?

Risinājums: Iemācies redzēt jebkuras situācijas pozitīvo pusi, mācies fokusēties uz „vidējo” notikumu attīstības scenāriju, mācies atcerēties, kas viss ir laicīgs un, ka „arī tas pāries”.

  • Ievēro pozitīvo.

Cilvēkiem ir tendence būt negatīviem un it visā ievērot negatīvo.Un tas traucē viņiem ievērot pozitīvo. Ja tu pārspīlēsi savu nelaimi un gandrīz nekad nepamanīsi priecīgas situācijas, ieradums domāt negatīvi pastiprināsies.

Risinājums: Atceries: tu atrodi to, ko meklē – tāpēc vispirms meklē pozitīvo. Kaut arī dažreiz tas nebūs viegli, to var atrast it visā.

negativas_domas_2

  • Nepārcel negatīvo no viena gadījuma uz visu pārējo.

Nevispārini. Ja tu gribēji ar kādu vīrieti tikties un dikti cerēji uz kaut ko vairāk, bet jums tā arī nekas nav sanācis, tas nenozīmē, ka tev nesanāks ne ar vienu un nekad.

Risinājums: skatīties uz katru neveiksmi, kā atsevišķu gadījumu un vērtīgu mācību nākotnei.

  • Nepiedēvē citu cilvēku vārdiem un darbiem to, kā tajos nav.

Katram cilvēkam ir sava dzīve, savas rūpes, darbi, bailes, cerības un sapņi, tāpēc nemeklē slēptus nodomus citu cilvēku darbībā vai bezdarbībā, viņu vārdos vai viņu klusēšanā! Kad tu pamani darbībās kādu slēptu nodomu vai jēgu, tas nenozīmē, ka to redz arī citi.

Risinājums: necenties lasīt citu cilvēku domas. Motīvi, kurus tu piedēvē vieniem vai otriem kāda cilvēka vārdiem vai darbībām ir ne vairāk kā tava fantāzija. Kamdēļ fokusēties uz negatīvo? Tā vietā izvēlies sapratni un līdzjūtību!

  • Uzņemies atbildību par to, kas pakļauts tavai kontrolei, bet necenties uz saviem pleciem uzvelt visas pasaules rūpes.

Nes atbildību par savām darbībām, bet kad dzīve tev pasviež nepatīkamus pārsteigumus, nevaino sevi, ja vien izdarīji visu ko spēji.

Risinājums: rīkojies, atkarībā no savām iespējām un atceries, ka reizēm viss, ko tu vari kontrolēt, ir tikai tava attieksme pret situāciju.

  • Visa pasaule nedzīvo pēc taviem noteikumiem.

Katram no mums ir savi priekšstati par to, kas ir labs un kas ir slikts. Tavas cerības var kļūt par vienu no galvenajiem negatīvisma avotiem. Ja tu gaidi, ka tavs vīrietis vienmēr zvanīs tev, braucot mājās no darba, un viņš šo principu neievēro, tevi sagaida vilšanās, jo tev IR noteikums, “Piezvani man, kad izej no darba”, bet tavai otrajai pusītei šāda likuma, acīmredzot nav!

Risinājums: Saskaņojiet savas vēlmes ar savām vajadzībām, bet cerībās esiet elastīgi.

Mācies pozitīvi domāt, vizualizējot labākos notikumu attīstības scenārijus. Labāko scenāriju vizualizācija ir daudz patīkamāka!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

  •   Jo tuvāk Ziemassvētku laiks, jo dziļākās pārdomās mēs grimstam – par sevi, par tuviniekiem, par Zemi, kurā esam dzimuši mēs un, kurā dzi ...

  •   Šī multfilma ir balstīta uz seno stāstu par badu un par viens otra atbalstu. Tā māca mūs, ka tad, kad mēs cīnāmies, lai pabarotu tikai s ...

  •   Mēs ļoti bieži ar savām mammām strīdamies, par ko vēlāk lamājam paši sevi. Pat, ja viņām nav taisnība, mammas mums vēl tikai labu...bet ...

  •   Patiesībā, vienam mūsu dzīves procentam ir nejauks ieradums mūs pārsteigt pēkšņi. Mēs visi ciešam no kāda "pēkšņi" sindroma. ...

  •   Šaubas vienmēr iet rokrokā ar jaunām vēlmēm un plāniem. Tiklīdz tu sagribēsi savā dzīvē kaut ko mainīt, uzreiz sarodas ļoti daudz iemesl ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata