Ja krasas pārmaiņas nepatīk
Vienmēr, jaunu gadu iesākot, gribas turpināt dzīvot kaut kā citādāk – labāk, piepildītāk, bagātāk, pareizāk, brīvāk (katram būs sava motivācija) – un tas ir pareizi, jo jauns gads, taču, ir jaunas iespējas.
Bet, ja nu tev krasas pārmaiņas nepatīk? Tad, lūk, 12 padomi, kā mēs savu dzīvi varētu krietni vien uzlabot vai pat mainīt, īpaši lielas pārmaiņas neieplānojot.
Uzreiz brīdinu, ka, jau pirmos punktus ieraugot, tu vari iedomāties „ATKAL tas pats!” Vai “Nekā jauna!” Bet nesteidzies ar secinājumiem. Lasi un katru punktu pārdomā, un tu sapratīsi, ka katram no tiem ir sava jēga jeb iedarbība, ko šādas pārmaiņas atstās uz dzīvi kopumā un pat, ja tu savā dzīvē ieviesīsi tikai vienu no tiem, tad pilnīgi iespējams, ka tikai tas vien radīs diezgan krasas pārmaiņas. Intriģējoši? Nu tad ķeramies klāt!
Plāno jauno dienu iepriekšējā vakarā. Ja darba dienu plānosi no rīta, tu visu sasteigsi un radīsi sev lieku stresu. Jau iepriekšējā vakarā uzraksti savas nākamās dienas uzdevumu plānu. Tas ne tikai ļaus visu mierīgi pārdomāt, bet arī tikpat mierīgi aizmigt.
Izgulies. Pilnvērtīga miega trūkums ietekmē darba ražīgumu un uzmanības koncentrēšanas spēju. Regulārs miega trūkums veicina mūžīgo kavēšanu un lieku stresu darbā. Lielākajai daļai cilvēku pilnvērtīgam miegam nepieciešamas ne mazāk kā astoņas stundas.
Nekādas „Vēl 10 minūtes!” Ir ļoti viegli no rīta pārlikt modinātāju par 10 minūtēm uz priekšu, tad vēl…vēl… un rezultātā zaudēt veselu stundu. Pie tam, tik īsi miega posmi ir absolūti neefektīvi. Jebkurš cilvēks var kļūt par „cīruli”. Uzliec modinātāju agrāk un mosties uzreiz pēc pirmā zvana. Sākumā tas nebūs viegli, bet pēc dažām nedēļām tu mierīgi sevi spēsi noskaņot uz jauno režīmu.
Vingro. Tie, kas dienas gaitā veic aktīvas fiziskas darbības, spēj daudz biežāk demonstrēt asu prātu un pacietības krājumus, nekā pārējie, kas to nedara.
Ievies savu rīta rituālu. Nav svarīgi kas tas būs: kafijas baudīšana, rīta rosme, pasta izskatīšana, rīta avīzes lasīšana…galvenais, lai tev būtu savs klusais laiks, kuru vari pavadīt vienatnē ar sevi.
Brokasto. Labas brokastis uzlādēs tevi ar enerģiju. Pieņem lēmumu gatavot sev veselīgas brokastis, izvairies no smaga ēdiena, kura pārstrādei tiek zaudēta visa tik nepieciešamā enerģija.
Ierodies ofisā laikā. Ja tu ievērosi arī augstāk minētos ieteikumus, tad gājiens uz darbu tev kļūs par uzmundrinošu pastaigu, nevis skrējienu ar šķēršļu pārvarēšanu.
Salīdzini savus mērķus ar priekšniecības vai padoto mērķiem. Mēs visi zinām teicienu, ka ķēde ir tik stipra, cik stiprs ir tās vājākais posms. Neaizmirsti, ka tu strādā komandā un, lai tu būtu pārliecināta, ka tavas kustības virziens ir pareizs, apspried mērķus un prioritātes ar saviem kolēģiem.
Sāc ar vissarežģītākajiem uzdevumiem. Neatliec uzdevumus, kas tevi uztrauc visvairāk, uz dienas beigām. Lai tie visas dienas garumā „nekarātos” virs tavas galvas, kā tumši mākoņi, labāk sāc ar tiem.
Izvairies no rīta sapulcēm. Rīta laiks ir pats produktīvākais un ir muļķīgi to tērēt rīta sapulcēm, kuras var pārcelt uz dienas otro pusi.
Atvēli atsevišķu laiku e-pasta pārbadīšanai. Pārstāj to darīt visu laiku. Vispareizāk tam atvēlēt konkrētu laiku. Ja tu uztraucies par to, ka klienti nesaņems atbildi pietiekoši ātri, tad pārbaudi pastu katru stundu, bet ne biežāk.
Izmanto pusdienu pārtraukumu. Ļauj šajā laikā sev atpūsties un pastaigāties. Var pat „ieiet” internetā un nosūtīt dažas vēstules. Tomēr neizmanto šo laiku tamdēļ, lai censtos izlasīt visu jauno.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Jo tuvāk Ziemassvētku laiks, jo dziļākās pārdomās mēs grimstam – par sevi, par tuviniekiem, par Zemi, kurā esam dzimuši mēs un, kurā dzi ...
Kura no mums mīl mosties agri no rīta? Kā sākas tavs rīts? Nevienam nav noslēpums, ka labs dienas sākums sniedz noskaņojumu visai dienai. Bet „l ...
Bieži vien cilvēki agru mošanos saista ar dzīves panākumiem. Blogeris Egoz Eyhi pēdējo divu gadu laikā mostas 6:00 no rīta. Viņš uzskata, ka š ...
Šī multfilma ir balstīta uz seno stāstu par badu un par viens otra atbalstu. Tā māca mūs, ka tad, kad mēs cīnāmies, lai pabarotu tikai s ...
Ja vien mēs zinātu precīzu savas pēdējās dzīves dienas datumu... – kā mēs dzīvotu? Es domāju, ka citādāk. Lai vai cik tālu vai tuvu šis datum ...
Tags: dzīves enerģija, dzīves mērķi, pārmaiņas
lieliski atgādinājumi! Ik kā tiešām nekā jauna, bet reizēm vajag atgādināt.
Vienīgi nepiekrītu, ka katrs var kļūt par ciruli, neizdotas 😀 nekādigi. Atmetu tādu domu, un sāku strādāt mājās. Kopš nav agrie rīt,, dienai cita kvalitāte.
Un ja šo rīta laiku ar sevi veltīsi lūgšanai, diena sāksies ideāli