Par skolotājas imidžu un garderobes veidošanu
Par mūsdienu skolotājas imidžu tiek runāts daudz. Un visbiežāk saistībā ar to, kādām zināšanām un cik kompetentai viņai jābūt, kādas tehnoloģijas jāpārzina, ar kādām metodēm jāorganizē mācību un audzināšanas process, lai nodrošinātu kvalitatīvas mācības.
Bet kā viņai jāizskatās – kā būtu jāģērbjas mūsdienīgajai skolotājai? Par to diskusiju daudz nav, lai gan ārējais izskats, tēls un vispirmām kārtām apģērbs, ir viena no svarīgākajām skolotāja imidža sastāvdaļām. Jo kā saka – vīru skata no cepures…
Galvenais noteikums, kurš skolotājai palīdzētu justies komfortabli un nenovērstu savu skolēnu uzmanību – tas ir apģērba ērtums. Tam nav pārāk jāpieguļ augumam un nav jāatklāj apkārtējo uzmanībai pikantās ķermeņa daļas. Skola nav tā vieta, kur jāizrāda sava seksuālā pievilcība. Jo, lai radītu skolēnu vecāku un kolēģu neapmierinātību, pietiks jau ar to vien, ja skolotāja uzvilks mini svārkus vai puscaurspīdīgu jaciņu…
Un tāpat kā parastā ofisā, arī skolotāju uzmanību nedrīkst novērst „modes skate” kolēģu vidū. Ja tavu garderobi ir papildinājusi satriecoša kleita, tad diez vai tā iederēsies tavā skolotājas garderobes kārtā. „Nepārcenties” ar nepareizi un nevietā izvēlētu tērpu!
Tad kā būtu jāizskatās mūsdienu skolotājai?
Vai ir kādas tērpu izvēles īpatnības? Patiesībā jautājumā ir arī atbilde: mūsdienu skolotājai jāģērbjas mūsdienīgi! Īpatnības, protams, pastāv. Skolotājas profesija ir publiska. Katru dienu skolotāja atrodas uz „skatuves”, desmitiem un simtiem „kritisku” acu uzmanības centrā, katru dienu viņu novērtē gan skolēni, gan vecāki, gan kolēģi. Tāpēc apģērbs jāizvēlas rūpīgi, ņemot vērā to, ka tam jārada arī „distance”, kas, tomēr, pastāv starp skolotāju un skolēnu.
Ir svarīgi atrast zelta vidusceļu starp stingro skolas noteikumu ievērošanu un savas personības un individualitātes paušanu un pasniegšanu. Te nozīme ir gan apģērba krāsu gammai, gan pareizi uzklātam make-up, gan modernam matu griezumam vai frizūrai.
Kam būtu jāietilpst skolotājas garderobē?
Skolotājas garderobē priekšroka jādod mērenam konservatīvismam. Būtu labi, ja skolotājas skapī atrastos vismaz 3 kostīmi, kas savā starpā saskan gan krāsu, gan audumu ziņā, lai mainot žaketes, svārkus un bikses, veidotos jauni komplekti.
Lietišķa kostīma krāsu gammai, kā likums, ir jābūt ieturētai, vienkrāsainai. Piemēram, tumši zila, brūna, tumši pelēka, melna, pelēcīgi-zaļa, gaiši pelēka, krēma, bēšā utt.
Kas attiecas uz audumiem, tad, neskatoties uz mūsdienu dabisko audumu popularitāti, tomēr labāk izvēlēties poliesteru. Nav vērts baidīties no šī materiāla, jo mūsdienu poliestera audumi ir skaisti, ērti un, kas ir svarīgi – „elpojoši”. Tu nejutīsies kā ietīta celofānā.
Poliesteram piemīt viena ļoti vērtīga īpašība – tas neburzās. Ir ļoti grūti, beidzoties sestajai vai astotajai stundai, izskatīties joprojām ļoti akurāti dabiskā lina kostīmā. Tik „demokrātisks” apģērbs raksturīgs vairāk mākslas sfēras pārstāvjiem. Un, protams, vienmēr ir aktuāla trikotāža – kleitas, kostīmi, žaketes un blūzes.
Savukārt, ar adījumiem ir jāuzmanās. Adīta jaka vairāk saistās ar mājīgumu un siltuma sajūtu, bet skola – tā, tomēr, ir darba vieta. Tāpēc adījumus jāizvēlas uzmanīgi un tiem jābūt gaumīgiem, labas kvalitātes dzijām darinātiem.
Otrkārt, garderobē ir jābūt vairākām blūzēm. Viens un tas pats kostīms, piemēram, tumši zils, ar pelēcīgi-zilu un ciklamenas krāsas blūzi izskatīsies absolūti dažādi. Un, ja pie tiem vēl pievienosi attiecīgus aksesuārus, tu izskatīsies ļoti eleganti.
Šalles, lakatiņi, mākslīgie ziedi, jostiņas… ar šiem aksesuāriem kostīms pārveidojams pilnībā. Pie tam, atkarībā no šo aksesuāru krāsas, faktūras un pat lieluma (izmēra) tērps maināms no lietišķa uz svinīgu vai pat vakara tērpu.
Viens padoms – ja tava skolotājas alga nav īpaši liela, neignorē indiešu vai ķīniešu izstrādājumus, ar kuriem piepildīti tirdziņi. Starp tiem var atrast pat kaut ko ļoti oriģinālu. Tici man, šāds izstrādājums, bet jau ar firmas zīmi netālu esošajā butikā maksā trīs reizes vairāk.
Kas attiecas uz rotām un bižutēriju – te viss ir individuāli, bet svarīgi nepārcensties. Labāk neizmanto skanošas rokassprādzes un auskarus, kas novērš skolēnu uzmanību.
Ja tev svarīga ir personīgā veselība, izvēlies apavus, kuros tev būs ērti. Neskatoties uz vēlēšanos izskatīties slaidai, augsti papēži nav labākā skolotājas izvēle. Arī ērti sporta apavi nav domāti klasei. Ne mazāk svarīga lietišķas skolotājas garderobes detaļa ir zeķubikšu krāsu izvēle un noteikti šai darba vietai nebūs piemēroti legingi.
Nedaudz par svārkiem. Laiki mainās un mūsdienās pat bikšu fanātiķes sāk biežāk izmantot svārkus. Sievišķība ņem virsroku! Bet arī te var „pārcensties”. Galvenais – ne mini, ne maksi, jo tas nav lietišķais stils, kas būtu jāievēro skolotājām.
Optimālais svārku garums – nedaudz virs ceļgala, maksimums par pusplaukstu vai, ja figūra neļauj – nedaudz zem ceļgala. Kas attiecas uz svārku fasoniem – tie var būt dažādi. Ne tikai taisni, bet arī ar ielocītēm, pārliekamu aizdari, pogājami, ar šķēlumiem utt. Pie tam šķēlumiem jābūt TIEŠĀM šķēlumiem, nevis izgriezumiem. Un vēl viens sens padoms – svārkiem jābūt vairāk garumā, nekā platumā.
Mūsdienās apģērbs nav vienkārši – apģērbs. Tā, vispirmām kārtām, ir nepieciešamība palīdzēt risināt svarīgu uzdevumu: būt ar sevi pilnīgā harmonijā! Ar sevi un apkārtējo pasauli – pasauli, kuru ceļam un veidojam paši un, kurā vēlamies dzīvot.
P.s. Izmantoti foto no: polyvore.com un pinterest.com
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...
Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...
Pūpolsvētdienas tuvošanās ir laiks, kad jāpadomā par to, kā rotāsim māju un dzīvokli uz Lieldienām. Tas nav obligāti, bet , ja tev patīk mainīt in ...
Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...
Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...
Tags: apģērbs, garderobes veidošana, skolotājas garderobe, stils
Man tomēr liekas, ka raksts ir sagatavots pavirši… sarkanas augstpapēžu kurpes… augstpapēžu siksniņkurpes….. utt…. protams pielasītas bildes no interneta resursiem tā apmēram…. bet var būt var aicināt stilistus iedziļināties un padomāt par pedagoga dresskodu tā precīzāk….
Paldies, Arta, par komentāru! Cik saprotu, Jūs esat skolotāja, tāpēc: jā, kāpēc gan ne, Jūs noteikti to varat darīt un Jūsu kolēģi būs par šādu pasākumu Jums pateicīgi.