9 padomi, kā atbrīvoties no uzpūsta vēdera sajūtas
Iemeslu, kāpēc vēders ir uzpūties, var būt daudz. Bet visbiežāk tie ir saistīti ar ēdienu un kuņģa darbības traucējumiem. Lūk, daži padomi:
1. Katru rītu 15-30 min. pirms ēšanas izdzer 1 glāzi silta ūdens ar citronu.
Ūdens ar citrona sulu palīdz normalizēt kuņģa sulas sekrēciju un mazina grēmas simptomus, novērš atraugas un gāzu veidošanos zarnās. Un vēl – citroni taču ir C vitamīna avots.
2. Nedzer brokastīs kafiju ar pienu.
Piens stimulē kuņģa sulas veidošanos un palielina skābumu. Nelieto pienu, kā dzērienu – tas ir ēdiens, un diezgan smags. Izvēlies paniņas, jogurtu vai kefīru – šajos dzērienos ir arī probiotikas. Tās palīdz kuņģa baktērijām sagremot pārtiku.
3. Nedzer ēšanas laikā.
Dzērieni ēdienreizēs laikā atšķaida kuņģa sulu un fermentu koncentrāciju, kas ir atbildīgi par gremošanu. Tāpēc pārtika tiek sagremota ilgāk, kā rezultātā var sākties rūgšanas process. Un sekas, protams, būs pastiprināta gāzu veidošanās un vēdera uzpūšanās.
4. Nelieto alkoholu tukšā dūšā.
Alkohols stimulē kuņģa sulas veidošanos, kas pārtikas trūkuma kuņģī dēļ, palēnina tā darbību un sāk „grauzt” kuņģa sieniņas. Biežas alkohola lietošanas rezultātā tiek iznīcināta kuņģa un zarnu mikroflora. Ja jautājums dzert vai nedzert nepastāv, tad pieskati, lai kuņģis nebūtu tukšs.
5. Dzer tēju ar ingveru.
Asais ingvers nomierina kuņģi, mazina gāzu veidošanos un zarnu aktivitāti. Vienlaicīgi ingvers šķidrina asinis un uzlabo tās cirkulāciju.
6. Neēd daudz trekna.
Trekns ēdiens, fast food pārtika, trekni saldumi – tā ir smaga pārtika, kas gremošanas procesā kuņģī uzturas krietni ilgāk. Jo grūtāk kuņģim sagremot, jo vairāk veidojas gāzes. Samazinot treknu ēdienu daudzumu, var izvairīties no smaguma un diskomforta sajūtas.
7. „Neēd gaisu”.
Kad ēdam steidzoties vai kustoties, vai ēdot runājam, slikti sakošļājam, lietojam gāzētus dzērienus, košļājamās gumijas, mēs norijam lieko gaisu. Tas, protams, neapdraud mūsu dzīvību, bet veicina vēdera uzpūšanos un gāzu veidošanos.
8. Pārāk neaizraujies ar šķiedrvielām bagātu pārtiku.
Tie ir daudz augļu, dārzeņu, ogu un pākšaugu. Pārmērīgs šķiedrvielu daudzums izraisa gāzu veidošanos un rupjo šķiedru dēļ apgrūtina zarnu darbību. Tāpēc arī tos lietosim ar mēru.
9. Relaksējies un pareizi guli.
Arī nemiera sajūta un stress var izraisīt zarnu darbības traucējumus. Lai ar to tiktu galā, ir pareizi jāatpūšas. Piemēram, 15-20 miera (miega, snauda, meditācijas, klusuma…) minūtes dienā nomierina mūsu prātu, kuņģi, sirdi un normalizē asinsriti.
Pavēro, kas ir tavi šīs problēmas iemesli un centies no tiem izvairīties.
Tomēr, dažreiz iemesls var būt arī nopietnāka problēma, tāpēc, ja šie padomi nelīdz, dodies pie ārsta.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Daudzas sievietes, īpaši vecumā ap un pēc 40, manis vadītajos vebināros ir uzdevušas jautājumu: vai mūsu vecumā bižutēriju nēsāt ir pied ...
Šajā mini-vebinārā es parādīšu ideālu plānu, kā papildināt garderobi. Vebināra mērķis - ieekonomēt Tavu budžetu un laiku. Un es zinu - n ...
„ELEGANTAS SIEVIETES GARDEROBES VEIDOŠANAS PRINCIPI… jeb kā izveidot garderobi no nulles, ja tev ir ap un pēc 40...” Šī e- ...
Labi ir būt kopā ar Tevi, Kungs. Labi ir ticēt un saņemt ticības pierādījumus. Tādēļ es Tevi lūdzu: ikreiz, kad mans gars kļūst vājš vai ...
Sargāsim viens otru! Tagad ir tāds laiks, kad ir ļoti grūti atrast kaut ko tiešām vērtīgu, tiešām īstu. Bet mēs sava muļķīgā lepnuma dēļ ...
Tags: gāzes vēderā, kā atbrīvoties no gāzēm vēderā, kafija, miega uzlabošanai, uzpūties vēders, vēdera uzpūšanās, zarnu motorika
Ko citi saka: