8 padomi – kā pareizāk iekārtot mazu dzīvokli
Mazi dzīvokļi mūsu valstī nav retums. Un bieži vien šādos dzīvokļos dzīvo 2-3 cilvēki. Tāpēc ir ļoti svarīgi pareizi organizēt telpu, pie tam tā, lai tajā pietiktu vietas un būtu komfortabli visiem, kas tajā dzīvo. Šodien daži, iespējams, jau zināmi, padomi, kas varbūt noder kā atgādinājums.
1. Izmēri un plāno. Ja jūs zināt, ka būs jādzīvo nelielā dzīvoklī vai istabā, vispirms ir jāveic rūpīgi telpas mērījumi. Svarīgi, lai visas mēbeles, kuras šajā telpā būs, ideāli iederētos gan pēc platuma, gan augstuma, gan garuma.
2. Veic 3D skices. Vai arī, ja šādas iespējas nav, centies iedomāties, kā visas mēbeles izskatīsies, kad atradīsies savās vietās. Nosaki galvenās dzīvojamās istabas prioritātes un prasības, un atbildi sev uz jautājumu – vai iegūtais rezultāts tevi apmierina. Šajā posmā izmaiņas plānā veikt vēl ir iespējams.
3. Slēptie un atklātie laukumi. Mūsdienu cilvēks dienā izmanto vidēji vairāk kā trīs dažādas elektroniskās ierīces. Bet tagad iedomājies, cik elektronikas būs tavā dzīvoklī un cik vadu karāsies visās iespējamās vietās, ja būsiet 2-3 cilvēki. Vadi – tas ir tas, kas noteikti ir jānoslēpj. Kas attiecas uz citiem priekšmetiem – galvenais noteikums, pēc kura jāvadās ir sekojošs: ja nezini, kā to noglabāt vai kur to nolikt, atbrīvojies no tā. Ir jāsaprot, ka šauros apstākļos labāk, lai kaut kā trūkst, nekā aiz cerības, ka viss paņemtais un nobāztais noderēs, ir mūžīgā nekārtība.
4. Izvēlies krāsu paleti. Priekšroku labāk dot iemīļotajai krāsu gammai. Tomēr, ja dzīvoklī remonts jau ir veikts, interjeru vari atsvaidzināt, ienesot telpā kontrastainus elementus.
5. Transformējamās mēbeles. Kā piemēru paņemsim gultu. Tā vienmēr aizņem ļoti daudz vietas,bet mēs to izmantojam tikai naktī. Pievērs uzmanību funkcionālām mēbelēm.
Vienistabas dzīvoklī brīnišķīgi izskatīsies liels saliekamais dīvāns. Vai arī, ja griestu augstums to pieļauj, var uzcelt gultu-bēniņus.
6. Daudzfunkcionāla telpa. Sarežģīti strādāt istabā, kas izskatās kā guļamistaba vai arī atpūsties telpā, kas līdzinās ofisam. Vienistabas dzīvoklī ļoti svarīga tēma ir zonēšana.
Ir svarīgi optimāli sadalīt istabu atpūtas un viesistabas-kabineta zonā.
Kā sadalītājs var kalpot vaļējs plaukts, kas aizņem pavisam nelielu vietu. Lai mēbeles ātri varētu pārvietot no vienas zonas uz otru, vislabāk, ja vairākas no tām būtu uz ritenīšiem.
7. Darba stūrītis. Ja tev nākas daudz un pastāvīgi strādāt mājās, tad mazā dzīvoklī to darīt nav viegli. Izdomā sev vairākas vietas, kur tu vari darboties – tās mainot, tu dažādosi savas sajūtas.
8. Apgaismojums. Lai istaba izskatītos daudz plašāka, izvairies no centrālā griestu apgaismojuma.
Mājīgumu un siltumu vairos apgaismojums, kas atrodas dažādās istabas vietās.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Arvien biežāk, mēs iepērkamies ārzemju interneta veikalos un tās, kuras to sākušas darīt ir pavisam nesen, ļoti labi zina cik ļoti griba ...
Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...
24.12.2015.gads… Uz tikšanos tepatās, Aija
Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...
Tags: kā iekārtot dzīvokli, maza dzīvokļa iekārtošana, mazs dzīvoklis
Ko citi saka: