7 vērtīgas idejas, ko darīt ar kritušajām lapām

krituso_lapu_izmantosana

Sākoties rudenim, piemājas vai vasarnīcas dārza teritorijā arvien vairāk un vairāk uzkrājas kritušās lapas. Lapu grābšana ir diezgan nogurdinošs darbs, kas prasa daudz laika un pūļu. Turklāt no savāktajām lapām kaut kā ir jāatbrīvojas vai arī jāatrod vieta, kur tās turēt. Lūk, daži padomi, lai šoruden šo problēmu, varbūt, atrisinātu citādāk.

1. Sagatavosim lapu kompostu. Tas ir lielisks augsnes uzlabošanas līdzeklis, tā ir laba mulča un labs augsnes skābinātājs acidofīlo augu audzēšanai.

2. Izkaisīsim mitrās lapas brīvajās zemes vietās. Tā būs laba dabīgā mulča, kas mazinās nezāļu augšanu un uzlabos augsni. Pavasarī satrunējušās lapas būs jāsavāc ar grābekli vai vēl labāk – jāierok zemē.

3. Kritušās lapas izmantosim kompostam. Daļu lapu, tās iepriekš sasmalcinot, pievienosim komposta kaudzei, it īpaši, ja tajā jau iepriekš ir ik pa laikam likti dārza un dārzeņu atkritumi. Lapas kļūs par rupju materiālu, kas līdzsvaros komposta zaļos atkritumus.

4. Sausās lapas var izmantot kā siltinošu un siltumizolējošu materiālu hortenziju, rožu un citu krūmu pārklāšanai aukstajam ziemas periodam.

5. Izmantosim efektīvu lapu novākšanas metodi no zāliena. Sausā laikā pāriesim pār zālāju ar zāles pļāvēju, kuram ir noņemts grozs. Sasmalcinātās lapas paliks uz zāliena, un drīz vien vienkārši izšķīdīs, tā uzlabojot zāliena struktūru.

6. Kritušās lapas sasmalcināsim un sajauksim ar viengadīgajām nezālēm. Nezālēm pirms tam jānorauj saknes, ziedi un sēklas. Maisījums jāsaliek plastmasas maisos un jānoliek kompostēšanai. Ik pa laikam maiss jāsakrata vai saturs vienkārši jāapmaisa. Kad sadalīšanās process būs beidzies, mēs iegūsim ļoti labu, smalku augsni telpaugu un stādu audzēšanai.

7. Kritušās lapas izmantosim dekorēšanai. Savāksim visoriģinālākās un skaistākās un izveidosim no tām dekoratīvas kompozīcijas mājas interjera rotāšanai.

interjers_rudens (2)interjers_rudens (7)

interjers_rudens (4)interjers_rudens (5)

interjers_rudens (6)interjers_rudens

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Slavēšanas dziesma: “Šeit esmu Tevi pielūgt…”

 •   Atpūtīsimies šajās dienās, līksmosim, priecāsimies viens par otra klātbūtni, sveiksim Līgas un Jāņus, bet neaizmirsīsim, ka mums jāpalie ...

 • Šodien parunāsim par ļoti izteiksmīgu aksesuāru – daudzpakāpju kaklarotu. Manuprāt, šī kaklarota patīk ļoti daudzām sievietēm, tikai pavisam ned ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata