7 ieradumi, kas mūsos programmē nabadzību

 

skumiga_sievieteZinātnieki ir noskaidrojuši, ka ir ieradumi, kas ietekmē mūsu smadzeņu fizisko stāvokli un faktiski programmē mūsos nabadzību.

1.Ieradums sevi žēlot.

Nabadzības ieradumi sākas ar nemitīgu sevis žēlošanu un sērošanu par neizdevušos likteni. Ne tāda figūra, kādu gribētos, ne tādi ienākumi, ne tāda izglītība, ne tas dzīvoklis, ne tāds laiks ārā, ne tā pārdevēja lielveikalā… – viss, absolūti viss apkārt var būt iemesls, lai sevi žēlotu un sūkstītos par neveiksmēm.

Cilvēki, kas ir pieraduši sevi pastāvīgi žēlot, strauji zaudē apkārtējo cilvēku līdzjūtību. Tādu nabagu var žēlot bezgalīgi, bet kaut kas, taču, jādara arī pašam. No šī mūžīgā hipohondriķa cilvēki vairās, no viņa neko negaida (viņš tikai gaužas), viņu vairs neaicina kompānijās. Tā rezultātā viņam paliek ļoti maz kontaktu, bez kuriem praktiski nav iespējams izveidot karjeru, nav iespējams iekļūt interesantā projektā. Sevi žēlot – tas ir labākais veids, kā saņemt zemu atalgojumu un sagaidīt drūmu eksistenci.

2.Ieradums visu taupīt.

Ja ienākot veikalā, tu vispirms meklē nodaļas, kurās ir izpārdošanas, ja tu domā, ka kolēģiem darbā maksā vairāk, lai gan viņi strādā mazāk nekā tu, ja tu nevienam nekad neaizdod naudu, ja oficiantiem neatstāj dzeramnaudu un, ja tu domā, ka tavas zemās algas dēļ tev nevar būt bērnu – tad iespējams, nabadzības ieradums tevī iekšā jau sēž.

Analītiķi saka, ka tieksme pēc absolūtas ekonomijas – tā nav saprātīgas taupības pazīme, bet gan norāda uz to, ka cilvēkam nav līdzsvara starp ieņēmumiem un izdevumiem. Tieši bagāti cilvēki ir tie, kas gatavi maksāt par lietām saskaņā ar to patieso vērtību. Pie tam, viņi ir gatavi maksāt par citu darbu – un to pašu gaida arī no citiem.

3. Ieradums visu novērtēt ar naudas zīmēm.

Tikai uz nabadzību ieprogrammētie uzskata, ka laimīgs var būt tikai ar nosacījumu, jazelosanas saņem algu ar daudzām nullēm. Ka nevar baudīt dzīvi un būt laimīgs, ja nav dārgu drēbju, savas mājas, prestiža auto. Sociologi apgalvo, ka uz jautājumu: "Kas Jums ir nepieciešams laimei?" uzskaitīt materiālās vērtības sāk tikai nabagie.

Cilvēki ar augstiem ienākumiem nosauc patiesu mīlestību un draudzību. Pie tam par bagātību viņi nesauc kontu bankā. Pēc viņu domām bagātie – tie ir tie, kas spēj piesaistīt naudu, organizēt jaunus biznesa veidus burtiski no nulles. Patiesi veiksmīgs cilvēks nav atkarīgs no personīgā zelta maisa apjoma.

4. Ieradums krist panikā, kad sāk pietrūkt naudas.

Ja vien tikai vienas domas dēļ, ka tevi var darbā „samazināt”, tev paātrinās pulss – tā var būt iekšējās nabadzības programmas pazīme. Bagātiem cilvēkiem nauda nepastāv vienādi nemainīgā lielumā: šodien tā ir, bet rīt tās nav. Un tā pa riņķi.

5. Ieradums tērēt vairāk, nekā pelni.

Tu strādā divos darbos, bet naudas vienalga nepietiek? Ir laiks kaut ko mainīt! Ja cilvēks nesaprot ar ko viens kredīts atšķiras no otra, bagāts viņš tiešām nekļūs.

6. Ieradums nodarboties ar nemīlamu darbu.

Ja ne es, tad kurš? Psihologi apgalvo, ka cilvēki, kuri ir iesaistīti nemīlamā darbā ir potenciāli gatavi neveiksmei un nabadzībai. Iemesls tam ir jūtas, kas raisa viņos nepieciešamību darīt viņiem nepatīkamu darbu. Lai šo ieradumu izskaustu, nepieciešams darīt nevis to, kas kādam nepieciešams, bet to, kas TEV izraisa vislielāko gandarījumu. Tikai šajā lauciņā var sasniegt lieliskus rezultātus!

7. Ieradums turēties tālāk no radiniekiem.

Ļoti labi neveiksminieki veidojas no tiem, kas attālinās prom no savas ģimenes. "Kāpēc man vajadzētu zvanīt vīramātei – viņai vajag, lai viņa arī zvana!", "Onkulis Juris ar Vijas tanti ir īsti kolhoznieki, nesauksim viņus ciemos… ko par mums padomās?!”, "Tēt, vai tu atceries kas mani nolamāja pagalmā visu klātbūtnē? Jā, man bija tikai četri gadi, bet es neesmu aizmirsusi … "

Savukārt, visām bagāto ģimeņu dzimtām tā ir visvairāk sargātā vērtība pasaulē. Jo kad visās citās dzīves sfērās notiek krīze, tieši tajā var atrast mierinājumu un atbalstu. Padomāsim par to.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Problēmas ar pašvērtējumu bieži provocē daudzas citas problēmas: kautrīgumu, nedrošību, neprasmi iedzīvoties kolektīvā. Šodien parunāsim par p ...

 •   Patiesībā, vienam mūsu dzīves procentam ir nejauks ieradums mūs pārsteigt pēkšņi. Mēs visi ciešam no kāda "pēkšņi" sindroma. ...

 •   Kornela universitātes (Cornell University) profesors Karls Pilemers veica 1500 cilvēku aptauju vecumā no 70 līdz 100 gadiem un vairāk. P ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 5

Man ir ko teikt »

 
 • Lolita

  Kadas mulkibas,ka oficiantam butu jadod dzeramnauda!!!Tad man,ka frizierei,arstam,vai pardevejai ari jagaida dzeramnauda.Autobusa soferim jadod tapec,ka vins mani labi aizveda,ugunsdzesejam tapec jadod dzeramnauda,ka vins nodzesa mana dzivokli ugunsgreku,bet policistam..ka nokera zagli????Tad brinas,kapec pastav kukuldeveji un kukulnemeji……

   
   
   
  • Par katru labu darbu nav liegts cilvēkam pateikties. Kāpēc gan ne? Un man žēl, ka Jūs kā friziere šo pateicību nesaņemat. Mēs – gan es, gan mans vīrs, gan mans dēls savam frizierim vienmēr atstājam kādu latu pa virsu. Un kāpēc gan nepateikties šoferim? Ja, jauks šoferis? :) Ok – varbūt vārds “dzeramnauda” skan ne visai, tad nosauciet to citādi – par “tējas naudu” un pasakiet paldies ar puķu pušķīti, konfekti vai kaut vai smaidu.. galu galā. :)

    
  • Dzeramnauda nav kukulis,tā ir pateicība par labu servisu. Ja frizieris,oficiants,taksometra šoferis vai ārsts tieši tev izdara ko labu,tad kapēc neiedot kādu latu par virsu?
   Lolita,ja tu ziedosi naudu baznīcai vai labdarībai un iedosi frizierītei vai oficiantam dzeramnaudu,tu redzēsi,ka ne tikai iegūsi labs emocijas,bet tā nauda pie tevis atgriezīsies.
   Naudai patīk būt apritē un ja tu kādam ko iedosi,tad tev arī kāds kaut ko iedos.
   Lai veicas :-)

    
  • pievienojos jautājuma uzdevējai – nesaprotu kāpēc jādod dzeramnauda.
   Nekādā apritē tā nauda no manis nesāks iet, jo es kukuļus neņemu.
   Kāpēc visi ir aizmirsuši, ka ir viens universāl unikāls un ģeniāls veids kā pateikt paldies – vienkārši pasmaidīt un pateikt: Paldies! Un ticiet man oficiante, ja vien nesirgs ar aprakstīto nabadzības kaiti – kas liek visu vērtēt tikai naudā, būs laimīga. :))

    
   • Runa te nemaz negāja par kukuļiem :) Un,ja es pareizi saprotu un atceros…., tad kukuļu devēji kukuļus dod PIRMS darāmā “darba”, lai izlūgtos to padarīt, nevis tad, kad tas padarīts…vai ne tā?

    Nu bet, mīļās meitenes, – dariet taču kā sirds jūt un viss būs labi! :) Tas, kas teikts rakstā nav likums. Un, ja kāds vēlas pateikties ar latiņu, tad viņš to drīkst un, ja kāds vēlas pateikties ar šokolādi, tad viņš to drīkst un, ja kāds ar smaidu – tad dariet to :).

     
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata