7 iemesli kredītu NEņemt

iemesli-kreditu-nenemtDaudzi cilvēki, kas ir ņēmuši kredītu preču vai pakalpojumu iegādei, daudz maz ir apmierināti. Bet daudziem, ļoti daudziem cilvēkiem, kas ir sarūpējuši sev kredītu, dzīve ir mainījusies uz sliktāko pusi. Šie ir dati, kas iegūti no interneta (bankas komentārs).

Par kādām globālām lietām būtu jāpadomā pirms kredīta ņemšanas, lai nenokļūtu otrās kategorijas aizņemēju rindās?

Kādi ir tie iemesli, lai atteiktos no idejas ņemt kredītu?

Pirmais iemesls: rezervju trūkums

Pēc ekspertu domām ir ļoti riskanti ņemt kredītu, ja tev nav brīvu uzkrājumu tavu trīs mēnešu algu apmērā. Ja kredīta summa pārsniedz tavus gada ieņēmumus, tad taviem uzkrājumiem būtu jābūt vismaz 6 mēnešu algu apmērā – loģiski, brīvi pieejamiem, nevis depozītā vai esošiem apgrozījumā.

Rezerves nepieciešamībai ir vienkāršs izskaidrojums: tu vari nokļūt avārijā, smagi saslimt, zaudēt darbu un vairākus mēnešus neatrast jaunu, negaidīti vari būt spiesta iztērēt lielu naudas summu tuvu cilvēku problēmu risināšanai. Tas viss uz kādu laiku var strauji un līdz nullei samazināt tavus uzkrājumus un ienākumus. Un banka var uzlikt lielus procentus par laikā nenomaksātu kredītu. Līdz ar to, ir skaidrs, ka uzsākt kredīta cīņu ar savu likteni bez droša finansiāla nodrošinājuma nav gudri.kredita-nemsana

Bez šī drošības fonda ir vēl psiholoģisks moments. Daudzi speciālisti neiesaka ņemt kredītu, ja cilvēkam nav uzkrājuma vairāku mēneša algu apmērā, jo tas liecina vēl par to, ka tādam cilvēkam nav prasmes rīkoties ar finansēm.

Patiešām, atšķirībā no Rietumu pasaules, daudzi pie mums kredītu ņem ar vārdiem: „Es nekad nespētu sakrāt naudu tādam pirkumam, vienmēr kaut kam citam iztērētu, bet šai gadījumā dziedi vai raudi būšu spiesta maksāt…” Bet tas ir absolūti nepareizs personīgās finanšu disciplīnas ieaudzināšanas ceļš. Pareizāk sākt ar pašaudzināšanu, uzkrāšanu un kad esi tikusi galā ar savām iepirkšanās un tērēšanas vājībām, domāt par kredītiem.
Nav grūti uzminēt, ka šāds princips likvidē kredīta jēgu sadzīves tehnikas iegādei, jo lielākais tās vairums nemaksā vairāk par trim mēnešalgām.

Otrais iemesls: valūtas kursu nestabilitāte

Bez visa augstāk minētā gadās, ka strauji mainās valūtas kursi un esot kredīta ņēmēja, tu atkal zaudē. Vispirms zaudē algā vai tās pirkstspējā, bet banka vienlaicīgi vēl ņem no tevis lielāku summu par kredītu.

Trešais iemesls: ienākumu nediversificēšana

Ir vēlreiz jāatgādina par tuvākajos gados iespējamajiem forsmažora notikumiem, kas var spēcīgi traumēt tavu maksātspēju. Šī iemesla dēļ nav ieteicams kredītu ņemt tam, kuram ir viens vienīgais ienākumu avots. Un arī tam, kas ir spējīgs nodarboties tikai vienas profesijas ietvaros.

Kredīta gadījumā šobrīd būtu nepieciešams, lai ņēmējam būtu vismaz divi ienākumu avoti. Ideāli, ja šādi ienākumi ir dažādās valūtās.

Ceturtais iemesls: pseido izdevīgums

kredita-nemsanaKredīts tevi ieraus tūlītējos tēriņos ne tikai paša kredīta dēļ, bet arī iegādātā produkta dēļ. Daudzi pirkumi sniedz kāroto komfortu, bet sev līdzi nes arī apkalpošanas izdevumus, par kuriem kredīta ņēmēji bieži vien nepadomā.

Piemēram, cilvēks, kas mēnesī tērē 30 dolārus ceļa izdevumiem, nez kāpēc ir pārliecināts, ka, iegādājoties personīgo auto, viņš ieekonomēs. Bet degvielas un mašīnas apkopes izdevumi šos izdevumus drīzāk nevis ekonomēs, bet krietni pārsniegs.

Plus pie tā visa (patiesībā kā mīnuss) būs pāris simti dolāru ikmēneša kredīta izmaksas, ar kurām visu šo laiku varētu katru dienu braukāt ar taksi. Mašīna, protams, būs sava (un tas arī ir nosacīti), bet „sava” – ir nefinasiāls parametrs.

Autobraucēji apgalvo, ka automašīnas izmantošanas nekomerciālos nolūkos gadījumā naudas izteiksmes ziņā izdevīgums sākas tikai no brīža, ja auto tiek izmantots triju pasažieru pārvadāšanai. Pretējā gadījumā ir jāsaka: es vēlos paņemt kredīta komfortu un autoīpašnieka statusa līmeni. Par to es maksāšu nopietnu savu tagadējo ienākumu daļu. Bet es nevinnēšu iegādājoties šo preci, bet otrādi – bez izmaksām bankai, tērēšu vēl vairāk, nekā tagad.

Piektais iemesls: stress


Pieņemsim, tavuprāt, steidzama komforta elementa iegāde tomēr ir tava budžeta lielākās daļas vērta. Tad atceries sāpīgo nebrīves un nomāktības sajūtu, kas ir tāda cilvēka ikdiena, kuram tā saistīta ar kredīta86515399 saistībām.

Ne visai patīkami ilgu laiku darbā saņemt naudu, no kuras trešdaļas vai pat puses ir tūlīt pat jāšķiras. Ļoti satraucoši un nepatīkami ir diendienā just virs galvas Damokla parādu zobena ēnu par laikā neizmaksātu kredītu un ar šausmām lūkoties uz cenu kāpumiem utt.

Un galu galā, vai nav vērts un nav gudrāk to pašu summu, kuru tu bankai izmaksātu par savu auto, katru mēnesi akurāti atlikt tā paša perioda garumā (ievēro, ka bez jebkādām bankas soda sankcijām)? Un pēc tam, pēc pāris gadiem iegādāties mašīnu par „savu naudu”, saņemot kopā ar auto vēl ne mazu summu, kas ietaupīta uz procentiem. Un galvenais – saglabājot veselu, pa šiem gadiem neizpluinītu psihi.

Sestais iemesls: politekonomiskais

Kredītņemšanai ir jēga tad, ja aizņemtā nauda tiek izmantota aktīvos, kas nes peļņu (aprīkojums, prece pārdošanai utt.). Un tikai tad, ja šie ienākumi tuvākā nākotnē atpērk visas izmaksas un sāk dot tīru peļņu.

Piemēram, uzņēmējs pērk jaunu mikroautobusu, ņem kredītā naudu 2/3 no tā cenas uz diviem gadiem. Pie tam, firmas īpašnieks ir aprēķinājis, ka tīrā ikmēneša peļņa, kas ienāk no autobusa kursēšanas pusotru reizi pārsniedz kredīta maksājumus. Un kaut arī rezultātā divu gadu laikā īpašnieks bankai būs pārmaksājis diezgan lielu naudas summu, šīs pārmaksas mašīna atgriezīs maksimums gada laikā. Pēc pieciem gadiem autobuss sevi būs atpircis pilnībā un īpašniekam nesīs absolūti tīrus ienākumus, it kā nekādu kapitālieguldījumu nav bijis. Beidzot, pēc septiņiem gadiem nolietoto mašīnu var pārdot, un tā jau būs pilnīgi tīra peļņa. Šādos apstākļos un pie šādiem ienākumiem, piekrīti, būtu dīvaini kredītu neņemt.

Bet, ja kreditējamā objekta vai priekšmeta nesošā peļņa nav liela, pie tam, kreditē sev zaudējumus nesošu preci vai pakalpojumus – tad iedarbojas nākamais, septītais iemesls.

Septītais iemesls: filozofiskais


Dzīvot uz parāda nav pareizi. Pēc būtības. Un attaisnojumi, ka visi tā dara – ir nepareizi. Ja speciāli neslāpēt savu sirdsapziņu, tā pati tev teiks priekšā, ka preču un pakalpojumu kreditēšanā daudz ir apšaubāma, „uzvelkoša” pat ne stresa dēļ, bet pašas idejas dēļ – dzīvot uz citu rēķina, ne par savu naudu.

Protams, dzīvē gadās momenti, kad naudas trūkuma dēļ īslaicīgi nākas aizņemties naudu pārtikas iegādei vai steidzamai ārstēšanai sev vai tuviniekiem. Gadās arī mazāk traģiskas nepieciešamības – kamēr vasara nav beigusies, aizņemties braucienam vai jauniem logiem, kamēr nav sākusies ziema. Tomēr, arī šajos piespiedu apstākļos nebūs pareizi aizņēmumu un dzīvi uz parāda uzskatīt par normu.

Ja tavs dzīves līmenis ir tieši tāds un ne labāks – ir vērts preces un pakalpojumus iegādāties saskaņā ar to. Bet, lai mērķētu uz šobrīd nepieejamām lietām, pēc psihologu vārdiem, sākumā vajadzētu, kaut nedaudz, padomāt par tēmu: ienākumu palielināšana. Kaut vai ieraudzīt šādas ienākumu palielināšanas iespējamību nākotnē.

iemesli-kreditu-nenemt (2)Kad tu esi pārliecināta, ka taviem ienākumiem ir stabila, regulāra pieauguma tendence un esi pārliecināta, ka pretējas tendences risks ir minimāls, tad ir iemesls domāt par kredītu.

Bet vai tev IR tāda pārliecība un tendence tagad?

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

  • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

  • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

  • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

  • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

  • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata