7 Henrija Forda veiksmes padomi

 

veiksmes_cels

Jā, Henrijs Fords daudz runā par biznesu, veiksmi tajā, bet visus šos punktus, kas tiks minēti zemāk, var attiecināt uz jebkuru mūsu dzīves sfēru. Jo mēs mācāmies visu mūžu – neatkarīgi no tā vai mums tagad 25 vai 65 gadi. Mācāmies dzīvot, risināt ikdienas problēmas, mācāmies mīlēt, dalīties un kalpot.

Kalpojiet citiem cilvēkiem.

„Biznesam, kas pilnībā veltīts pakalpojumu sniegšanai citiem, satraukumu par ienākumiem būs maz. Tie būs nepieklājīgi lieli”. Veiksme slēpjas kalpošanā citiem. Visi veiksmīgie cilvēki kalpo. Jo lielāki panākumi, jo lielāka kalpošana. Bagātība veidojas kalpošanas rezultātā. Fords teica: „Bagātība, tāpat kā laime, nevar būt sasniegta tās tiešu meklējumu rezultātā. Tā nāk kā sniegto pakalpojumu blakus produkts.”

Un kā kalpo tu?

Fokuss.

„Nav cilvēku, kas nevar sasniegt vairāk, nekā viņi domā, ka var”. Lielākā cilvēku daļa absolūti neko nezina par savām spējām, tāpēc nekad nesakoncentrē savus spēkus viena uzdevuma sasniegšanai. Cilvēki tērē vienu savas dienas stundu vienam uzdevumam, trīs stundas citam, bet viņi nekad nesakoncentrē savu uzmanību vienam uzdevumam. Kad jūs sakoncentrējat savu dzīvi, viss neiespējamais kļūst iespējams. Safokusējieties – un jūs izdarīsiet vairāk, nekā domājat, ka varat. Ir jāpabeidz kaut kas sen iesāktais? Zinu, cik grūti pieķerties klāt atkal, bet kad tomēr esi „pieķērusies” – pirmais solis jau sperts. Vienkārši atceries vienmēr šo >>>.

Esi produktīvs.

„Esmu ievērojis, ka veiksmīgie cilvēki atpazīst to laika daļu, kuru citi tērē bezjēdzīgi”. Mums katram ir 24 stundas diennaktī, bet tikai nedaudzi, šo laiku izmantojot, sasniedz panākumus, pārējie cieš neveiksmi. Kāpēc tā notiek? Problēma slēpjas tajā, ka daži cilvēki savu laiku kontrolē efektīvi, bet pārējos kontrolē laiks. Daži cilvēki diktē savu dienu, bet daži ļauj laikam diktēt savas kustības virzienu.

P.s. Man jau vairākus gadus nav mājās televizora. Bieži vien, kad kāds pa telefonu veic aptaujas, vai zvana pie durvīm TV pakalpojumu sniedzēji, izdzirdot atbildi, ka man mājās nav televizora, viņi nav sagatavojuši atbildes reakciju laicīgi un ir visai pārsteigti, lai neteiktu vairāk… Tieši tā – manās mājās TV nav, jo es nesaprotu, kāpēc gan ļaut kādam diktēt to, ko es vēlos skatīties vakaros? Kāds, tātad, izveido gatavu programmu (labs nosaukums – “programma”) un vēl to iespiež tipogrāfiski, izplata un liek man izvēlēties kaut ko no tā…? Absurdi. Bet kamdēļ šī ierīce mājās nepieciešama, ja ir internets un, ja ērtības dēļ var iegādāties projektoru? Es taču pati varu izvēlēties filmu, kuru vēlos skatīties un ziņas, kuras vēlos dzirdēt?

Ja tu ciet neveiksmi, tu ciet neveiksmi tāpēc, ka tu nepareizi izmanto savu laiku. Ja tu sasniedz panākumus, tu sasniedz panākumus pateicoties efektīvai laika plānošanai. Mums var nepatikt dzīvot pēc plāna – jā, var dzīvot arī bez plānošanas. Bet tad nevajag pukoties, ka neko nevar paspēt vai neko nevar sasniegt, pabeigt laikā utt. Plānošana vajadzīga kaut vai tamdēļ, lai laicīgi pasniegtu ģimenei vakariņas…

Risini problēmas.

„Lielākā cilvēku daļa tērē daudz laika un enerģijas, riņķojot ap problēmām un nemaz necenšoties tās atrisināt”. Esiet droši, jūs saņemsiet balvu par citu cilvēku problēmu risināšanu. Bet vai jūs varat atrisināt jebkuru problēmu? Ja jūs risināt lielas problēmas, jūs saņemat lielu atalgojumu, ja risināt sīkas problēmas, jūs saņemat mazu atalgojumu. Ja risināt nedaudzu cilvēku problēmas, atalgojums būs nenozīmīgs, ja risināt liela cilvēku skaita problēmas, jūs varat kļūt bagāts. Netērējiet laiku, metot lokus ap problēmām, risiniet tās.

Nav nekā neizdarāma.

„Nav nekā neizdarāma, ja vien to sadalīsiet sīkos darbiņos.” Henrijs Fords teica: „Lielas problēmas nepastāv, ir tikai daudz mazu problēmiņu”. Kad jūs domājat par to, tad patiesībā ieraudzīsiet, ka nav nekā „sarežģīta”. Jūs kalnā taču kāpjat soli pa solim un katrs solis atsevišķi nav nemaz tik grūts, kā viss ceļš kopumā, vai ne? Secīga, soli pa solim, lielu problēmu risināšana, jūs noteikti novedīs līdz veiksmei.

Fokusējiet savu uzmanību uz mērķi.

„Šķēršļi ir tās briesmīgās lietas, kuras jūs redzat tad, kad novēršat skatienu no mērķa”. Nekad savu skatienu nenovērsiet no mērķa. Mērķis – tas ir tas, kas jūs motivē, kas liek jums turpināt kustību, neskatoties ne uz kādiem šķēršļiem. Jums visu laiku jāredz tas, par ko vēlaties kļūt, ko vēlaties sasniegt. Jums mērķis jāredz jau kā sasniegts.

Domājiet.

„Domāšana ir smags darbs. Laikam tas ir iemesls tam, ka ir tik maz domājošu cilvēku.” Te man piebilst nav ko…

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • juris

  tas viss jau kaut kur ir dzirdēts, ja gribi būt bagāts, strādā, plāno savu laiku un neskaties tv

   
   
   
  • Labā piebilde, Juri…Tavs teiktais skan apmēram tā: “Es to jau zinu” :). Tieši tā – dzirdēts ir, tikai jautājums vai to izmantojam ;). Bet TV var skatīties, kāpēc gan ne? Bet plānot laiku, pa to starpu, ar vajag :)).

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata