5 mūsu organisma signāli par imunitātes pazemināšanos

 

organisma_imunitates_stiprinasana

Tas nebūs nekas jauns priekš tevis, ja es pateikšu, ka normālai organisma funkcionēšanai ir nepieciešama spēcīga imūnā sistēma. Bet, diemžēl, par tās spēcināšanu mēs atceramies un sev atgādinām tikai tad, kad infekcijas vai vīrusi mūs jau ir ielenkuši. Lai samazinātu saaukstēšanās pazīmes, šādos brīžos esam gatavi izmēģināt visdažādākās metodes…

Laikam visizteiktākais signāls tam, ka pienācis laiks imunitāti atjaunot un spēcināt, ir uzņēmība pret sezonālajām slimībām. Tomēr pastāv arī citi, ne tik acīmredzami, bet ļoti zīmīgi imunitātes samazināšanās simptomi. Un, ja mēs tos ievērosim laicīgi, tad arī laicīgi spēsim pareizi reaģēt, lai tos novērstu.

1. Nogurums.

Pastāvīgs nogurums var liecināt par vāju imūnsistēmas darbību. Lieta tāda, ka, lai cīnītos ar vīrusiem un mikrobiem, organismam nepieciešams milzīgs enerģijas daudzums. Gadās, ka slēptas infekcijas maskējas ar nogurumu. Vājam organismam ir slikta aizsardzība un līdz ar to cīnīties ar mikrobiem tas nespēj.

2. Problēmas ar gremošanas sistēmu.

Gremošanas sistēma ir svarīga imūnsistēmas sastāvdaļa. Aptuveni 80% organisma aizsargspēju atrodas zarnu traktā. Gremošanas sistēmas traucējumi, proti bieži kuņģa darbības traucējumi un meteorisms – tas ir viens no signāliem, ka ir laiks nostiprināt organisma aizsardzības spējas.

3. Lēna brūču dzīšana.

Veselīga imūnsistēma ievērojami paaugstina organisma spēju pašatjaunoties, vienlaicīgi samazinot infekcijas risku. Ja visniecīgākais griezums vai jebkāda cita brūce ilgstoši dzīst – tas ir imunitātes samazināšanās simptoms.

4. Ilgstošs stress.

Cilvēki stresa ietekmi uz dažādām dzīves jomām ļoti bieži ignorē. Pastāvīgs stress provocē hronisku slimību vai iekaisumu rašanos, un negatīvi ietekmē imūnsistēmu. Kortizols – stresa hormons nomāc balto asins šūnu darbību. Un tas cilvēku pret saaukstēšanos padara ļoti uzņēmīgu. Protams, šodien no stresa situācijām izvairīties ir gandrīz neiespējami, bet mums ir jāmācās no tām distancēties, un jāmācās atvēlēt laiku atpūtai.

5. Pārmērīga saldumu lietošana.

Ja sāc ievērot, ka tu bieži slimo un tas ilgst ilgāk nekā parasti, tad problēma, iespējams, slēpjas pārmērīgā saldumu lietošanā. Cukurs imūno sistēmu vājina un baltās asins šūnas iznīcina. Bet tās ir atbildīgas par antivielu radīšanu cīņai ar organismam uzbrūkošajiem kaitīgajiem mikroorganismiem.

Kāre pēc saldumiem bieži vien liecina par tādu minerālvielu trūkumu, piemēram, kā magnijs, hroms un fosfors. Centies savā ēdienkartē iekļaut produktus un uztura bagātinātājus, kas satur mūsu organismam nepieciešamos elementus.

Pavēro savu organismu un savas sajūtas.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata