4 frāzes, kuras mums būtu jāaizmirst

pasciena

Vārdos slēpjas neticams spēks. Pat viens vārds spēj cilvēku iepriecināt, bet var viņa dzīvi arī saindēt. Ar vārdiem var uzslavēt, iedvesmot, bet var arī pazemot un pat nogalināt.

Ir veikti pētījumi, kuri ir pierādījuši, cik ļoti ārējā ietekme spēj mainīt mūsu jūtas. Apkārtējo smaidi padara cilvēkus laimīgākus. Vai esi ievērojusi? Pat dažas jaukas frāzes, kuras mums pasaka pārdevēja un vēl labāk, ja mēs uz tām arī atbildam, spēj mūsu sejā atmodināt smaidu un tici man – garastāvoklis uzlabojas arī šim otram cilvēkam.

Mūsu vārdiem ir tieša ietekme arī uz mums pašām. Lūk, 4 frāzes attiecībā uz sevi pašu, kuras mums būtu jāaizmirst uz visiem laikiem.

1. „Es vienmēr…”

Nē, ne vienmēr. Varbūt tas bija vienu reizi, vai tu ar to nodarbojies agrāk, bet ne vienmēr. Necentīsimies programmēt savu nākotni.

Izvairīsimies no viennozīmīgiem apgalvojumiem. Mūsu dzīve ir pastāvīgā kustībā. Šodien tu neesi tas cilvēks kas bija pirms gada, mēneša vai pat vakar.

Kad tu saki: “Es vienmēr esmu mocījusies no galvassāpēm”, tu apgalvo, ka tev tā ir sāpējusi jau no mazotnes. Neuzliksim sev lāstu ierobežojumus. Jēdziens “vienmēr” neeksistē.

Tā vietā labāk teiksim: “Agrāk es…”, „Agrāk man…” vai “šoreiz neizdevās…”, „šoreiz man…” utt.

2. “Ak, nu ko Jūs!”

Cilvēki, un it īpaši mēs – sievietes, esam ļoti dīvainas… mēs tiecamies pēc komplimentiem, bet, tos saņemot, kļūstam kautrīgas, pieticīgas. Patiesībā šī frāze izsaka arī šo: “Es – neesmu nekas”.

Viens no ātrākajiem veidiem, kā atgūt pārliecību – patiesos komplimentus pieņemt. Ikvienam cilvēkam ir labas īpašības un ir ar ko lepoties.

Pret komplimentiem un atzinību izturies bez viltus pieticības. Saņemot komplimentu, atbildi uz to ar cieņu, sirsnību un pateicību.

3. „Viņam/viņai ir… Tas nav taisnīgi!”

Diemžēl, dzīve ir netaisnīga. Tu neesi piedzimusi miljonāru ģimenē, un, iespējams, nekad par tādu nekļūsi. Sievietes, kuras nav garas un slaidas, visticamāk, nevarēs kļūt par modelēm. Tāda ir dzīve.

Labākais veids, kā cīnīties pret šo šķietamo netaisnību – atrast to, ar ko dzīve pret tevi ir taisnīga.

Tu esi intraverta? Brīnišķīgi! Atrodi vietu, kur vari būt viena un nodarbojies ar iemīļoto hobiju, kurš, iespējams, tev pat nesīs ienākumus. Ne visi to spēj un ne visi prot to, ko tu.

Tu neesi pietiekami kreatīva? Nu un? Koncentrēties uz galveno mērķi un neatlaidīgi dodies tā virzienā.

Katram cilvēkam ir talanti. Iepriekšējās frāzes vietā labāk saki: “Es to neprotu, bet es varu …”.

4. „Ja vien… tad es varētu…”

Laime sākas tagad, tieši šajā brīdī. Un punkts. Šī frāze īpaši kaitīga ir attiecībā uz naudu:

– “Ja vien man būtu kādi simts tūkstoši, es uzsāktu savu biznesu!”

– “Ja man būtu vairāk naudas, es varētu nopirkt lielāku dzīvokli un beidzot justies laimīga!”

– “Tiklīdz es sākšu pelnīt… (te tiek nosaukta sava summa), es sākšu dzīvot pa īstam!”

Bet nauda – tas ir fantoms mērķis, kuru speciāli izgudrojušas ir korporācijas. Vēlme iegādāties kaut ko jaunu cilvēkam būs raksturīga vienmēr. Tiklīdz tu sāksi vērtēt savas dzīves tagadni, mirkļus, kuri paiet tieši tagad, par naudas mentalitāti tu aizmirsīsi.

Parasti šī frāze tiek izteikta kopā ar: “Viņiem ir … Un, ja vien man būtu…”.

Pietiks attaisnoties! Svarīgi koncentrēties uz gala rezultātu.

Tā vietā labāk saki: “Par cik man ir (es protu) … tad es varu …”.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata