Zāles pret rudeni…
Mēs visi ļoti labi zinām – jo dziļāk „rudenī”, jo cilvēkiem rodas vairāk dažādu kaišu: izsīkst vasarā uzņemtie vitamīnu krājumi un organisms vairs nespēj panest mainīgos laika apstākļus. Bet pierasto kaišu saasināšanos taču var novērst arī ar pavisam vienkāršiem līdzekļiem…
Negatīvais faktors: Vējains laiks, atmosfēras spiediena, temperatūras un mitruma izmaiņas.
Rezultāts: galvassāpes, vājuma sajūta, galvas reiboņi, nogurums.
Kā var līdzēt? Pagatavo 4 ēdamk. baldriāna sakņu, vilkābeles ogu, miltenes lapu un māteres maisījuma. 2 ēdamk. maisījuma aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, samaisa un atstāj uz 1-1, 5 st. ievilkties, tad izkāš un dzer siltu 3 reizes dienā pa ½ glāzei pēc ēšanas. Uzlējumu var uzglabāt ledusskapī.
P.s. Tējas var iegādāties aptiekās vai interneta aptiekās.
Pagatavo novārījumu no vienādām daļām asinszāles, baldriāna sakņu, zaķpēdiņu un piparmētru lapām. 1 ēdamk. šī maisījuma pārlej ar 1 glāzi verdoša ūdens, atstāj uz 30-40 minūtēm, un dzer pa ½ glāzei 2 reizes dienā. Šī tēja uzlabo asins cirkulāciju smadzeņu asinsvados.
Kad gados vecākiem cilvēkiem, kuri cieš no aterosklerozes, ir galvassāpes, iedarbīgs būs novārījums no vienāda daudzuma māteres, pieneņu saknēm, pelašķu, ložņu vārpatas saknēm un timiāna. 2 ēdamk. sasmalcinātā maisījuma pārlej ar 2 glāzēm ūdens, vāra 15 min., tad atstāj uz 1-2 stundām, izkāš un dzer pa ½ glāzei 3 reizes dienā pēc ēšanas.
Negatīvais faktors: Mitrs, drēgns laiks.
Rezultāts: locītavu tūska, sāpes locītavās.
Kā var līdzēt? Lai noņemtu pietūkumu, uzturā ir ieteicams iekļaut visas dažādās kāpostu šķirnes, kā arī salātus, bet tējā pievienot svaigas dzērveņu, bārbeles vai kizila ogas. Viena mēneša periodikā ieteicams no rītiem dzert dārzeņu vai augļu sulas, kas pagatavotas no burkāniem un bietēm, baltajiem galviņkāpostiem, selerijas kātiem vai saknēm. Sulā jāiekaisa sasmalcinātas svaigās dilles vai zaļos pētersīļus. Šie augi palīdzēs normalizēt vielmaiņu locītavās, samazinās iekaisumu un tūsku.
Locītavu vielmaiņas un asinsrites normalizācijai ļoti svarīgas ir kustības, tāpēc, iestājoties aukstākam laikam, izvēlies savu fizisko aktivitāšu līmeni – tādu, kurā tu jutīsies optimāli labi un spēsi pieturēties pie tā pietiekami stingri. Tas var būt tevis (un, ja nepieciešams, arī ārsta) izvēlēts speciāls 30-50 minūšu vingrojumu komplekss mājās, garas, raitas pastaigas vai fitness.
Brīnišķīga norūdīšanās un tonizējošā iedarbība ir peldēšanai, tāpēc peldbaseina apmeklēšana rudenī var būt īpaši vēlama.
Vakarā ļoti noderīgi ieiet atjaunojoši-relaksējošā vannā, kurās tiek izmantoti zāļu novārījumi vai sāls. Piemēram, karstā vannā izšķīdini 2 kg vārāmās vai jodētās sāls, pēc vannas noskalojies ar siltu ūdeni un noberzē ķermeni ar dvieli. Reimatoīdā artrīta gadījumā ieteicama atsevišķa sāls vanna rokām un kājām, kurai pievienotas dažas karotes sinepju pulvera. Pēc tam: jānoskalo āda ar siltu ūdeni, pilnīgi sausa jānosusina ar dvieli, jāuzvelk vilnas zeķes, jāapguļas zem siltas segas un jāizdzer ½ glāze karstas tējas vai augu novārījuma ar medu – tas būs labākai muskuļu relaksācijai.
Negatīvais faktors. Temperatūras pazemināšanās.
Rezultāts. Imunitātes samazināšanās, biežas saaukstēšanās.
Kā var līdzēt? Ir daudz dažādu pretlīdzekļu pret saaukstēšanos, bet ne visi no tiem tiek plaši izmantoti. Karsta zāļu vanna saslimšanas sākumā, kad jūtam, ka esam nosaluši un ir sajūta, ka tūlīt pat slimība būs klāt, var darīt brīnumus.
Negatīvais faktors: gaismas apstākļu maiņa.
Rezultāts. Paaugstināta nervozitāte, bezmiegs.
Kā var līdzēt? Vakarā pēc dušas izdari pēdu vingrojumus un masāžu: pastaigā basām kājām uz pirkstgaliem, uz papēžiem, uz ārējām pēdu maliņām, ja ir mājās, izmanto pēdu masāžas paklājiņu vai speciālus masāžas koka rullīšus.
Paņem 500 g purva kalmju sakņu un lapu maisījuma, pārlej ar 2-3 litriem ūdens un uzkarsē līdz vārīšanās temperatūrai. Atstāj uz 2-3 stundām, pēc tam sasildi līdz 40 grādu temperatūrai, ielej bļodā un 10-20 minūtes tajā paturi kājas. Šādai kāju vannai ir nomierinoša un tonizējoša iedarbība.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Arvien biežāk, mēs iepērkamies ārzemju interneta veikalos un tās, kuras to sākušas darīt ir pavisam nesen, ļoti labi zina cik ļoti griba ...
Šī multfilma ir balstīta uz seno stāstu par badu un par viens otra atbalstu. Tā māca mūs, ka tad, kad mēs cīnāmies, lai pabarotu tikai s ...
Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...
Beidzot ir novadīts sen plānotais un daudzām mūsu bloga apmeklētājām ļoti svarīgais vebinārs, kurš bija domāts visiem, kas vēlas pasūtīt H ...
Jau kopš seniem laikiem (atceros tā darīja arī mana vecmāmiņa) aveņu zariņus izmanto pret daudzām slimībām. Jo īpaši augšējo elpceļu iekaisumu, ...
Tags: rudens depresija, tējas pret saslimšanu, tējas rudenim, veselības profilakse
Ko citi saka: