Dzeltenās krāsas loma mūsu dzīvē

 

dzeltena_krasa_mums-apkart (6)Ja atceries, pagājušās otrdienas jaunumu vēstulē es tev stāstīju, ka šī būs buduars.lv dzeltenā nedēļa. Un tāpēc nebrīnies un neesi pārsteigta, kad, atverot šo bloga atvērumu, pēdējās 5-6 publikācijas būs ļoti „dzeltenas” un jautras.

Kāpēc pirmo izvēlējāmies dzelteno? Tāpēc, ka tā ir saules, bagātības (visās izpausmēs), prieka, laimes sajūtas un izpausmes krāsa. Un tas ir tas, ko vēlamies tev sniegt vienmēr un tāpēc sākam tieši ar to.

Dzeltenā ir pati spilgtākā krāsa visā krāsu gammā un tā apzīmē zelta krāsu.

Agrākos laikos dzeltenā krāsa bija pati mīļākā augstākās sabiedrības pārstāvju vidū, jo tā atspoguļoja labklājību un bagātību. Tomēr dīvainu iemeslu dēļ mūsdienās Āzijas valstīs šī krāsa simbolizē sēras un skumjas, bet slāvu tautu vidū – greizsirdību un krāpšanu. Nezinu kā tur galu galā ir ar to krāpšanu, bet tomēr – dzeltenā ir silta un patīkama krāsa. Tā ļoti labi saskaņojama ar sarkano, oranžo, zaļo un brūno krāsu.

augstmanu_terpi

Dzeltenajai krāsai var būt ne tikai siltais – olas dzeltenuma tonis, bet arī vēsais – citrona. Noteikti neaizmirsti arī par dzeltenās krāsas citiem toņiem: medus, sarkanīgi dzelteno, citrona dzelteno, zelta, gaiši dzelteno, brūngani dzelteno utt. Katrs no tiem uz cilvēku iedarbojas citādāk.

dzeltena_krasa_mums-apkart (2)

Dzeltenās krāsas trūkums rada imunitātes pazemināšanos un depresijas rašanos, bet tās pārbagātība, savukārt, var veicināt pāruzbudinātību un nogurumu.

dzeltena_krasa_mums-apkart (4)dzeltena_krasa_mums-apkart (3)dzeltena_krasa_mums-apkartdzeltena_krasa_mums-apkart (7)

Tas būtu jāņem vērā, izvēloties apģērbu vai interjeru hiperaktīviem cilvēkiem. Piemēram, mazi bērni visbiežāk raud dzeltenā istabā, bet daudziem pieaugušajiem dzeltenā pārbagātība var izraisīt pat galvas reiboņus un halucinācijas.

Izmantojot šo krāsu normas robežās, tu vari sasniegt diezgan daudzus pozitīvus efektus.

Kādu labumu sniedz dzeltenā krāsa?

 • Pirmkārt, tā palīdz kontrolēt svaru, veicinot gremošanas sulas izdalīšanos, izvada no organisma toksīnus, attīra organismu.
 • Otrkārt, paaugstina pašapziņu par sevi nedrošiem cilvēkiem.
 • Treškārt, sniedz dzīvesprieku un optimismu. Dzeltena apģērba vai aksesuāru izmantošana norāda, ka cilvēks ir aktīvs, enerģisks, avantūristisks, vēlas sasniegt iekšējo harmoniju.

dzeltenas_aitas

 • Ceturtkārt, tā palīdz mācībās un jaunu zināšanu apgūšanā. Patīkama, ne pārāk spilgta dzeltenā krāsa palīdz koncentrēt uzmanību, veicina interesi par visu jauno, paaugstina radošumu, dod spēku, lai atrisinātu sarežģītas problēmas un uzdevumus. Tāpēc, mācīties un gatavoties eksāmeniem vislabāk ir dzeltenā istabā.

Ir vērts atcerēties, ka dzeltenas krāsas pārtikas iekļaušana uzturā pozitīvi ietekmē cilvēka organismu: uzlabojas garastāvoklis, mazinās depresija, nervozitāte.

dzeltena_krasa_mums-apkart

Kopsummā dzeltenā krāsa ir saules atspoguļojums. Dzeltenās krāsas toņi asociējas ar prieku, jautrību, smiekliem, brīvību un garīgu attīstību. Pat lietainā dienā, vai ne?

Uz tikšanos tepatās,

Aija

P.s. Starp citu, neaizmirsti, ka šonedēļ visas un visi kopā veidojam „Dzelteno albūmu” buduars.lv draugu lapā. Piedalies, jo „vissirsnīgākās” fotogrāfijas īpašniecei (tai, kurai būs visvairāk atbalsta sirsniņu) mēs dāvināsim iespēju izvēlēties piedalīties kādā no vebināriem! Par to vairāk lasi te >>>.

Un nesasringsti – tavām fotogrāfijām nav jābūt profesionālām, vienkārši ķer jebkādus momentus – sev uz galda tikko uzceptu dzeltenu kūku, meitas nupat nolakotos spilgti dzeltenos nadziņus, visu, kas vīd dzeltens dārzā un kust uz ielas utt.

dzelteni_putniniFotogrāfijas sūti uz e-pastu:aija@buduars.lv līdz 25.maija vakaram. Mēs tās pievienosim albūmam. To vari izdarīt arī pa tiešo, no draugiem.lv lapas. Vari pievienot arī jautru, interesantu komentāru. Bet pirmdien, 27.maijā plkst.10:00 mēs palūkosim, kurai tad ir visvairāk “sirsniņu”. Smaidiņš

Interesanti raksti :

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Jau Gēte ir teicis: ''Visa daba atveras mūsu redzei ar krāsas palīdzību''. Augu krāsu raksturojums ir būtisks, jo katrs tonis uz cilvēku ...

 •   Vasaras sezona beidzot ir klāt! Grili izvilkti, notīrīti un jau iemēģināti. To mūsmājās dara stiprais dzimums. Kas atliek dāmām? Rūpētie ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata