Vai pastāv draudzība starp vīrieti un sievieti
Vai var pastāvēt īsta, patiesa, stipra draudzība starp vīrieti un sievieti?
Laikam par šo jautājumu, sēžot skolas solā, bieži vien domā skolnieki. Jo nekādi nevar saprast, kas tās par jūtām, kas rada pastiprinātu interesi pret klasesbiedreni vai klasesbiedru. Draudzība? Iemīlēšanās?
Paiet laiks un viņi kļūst par labākajiem draugiem un sāk ticēt, ka ir iespējama draudzība starp zēnu un meiteni, vīrieti un sievieti. Viņi ir laimīgākie cilvēki, jo vēl nenojauš par pievilkšanās spēka likuma pastāvēšanu. Viņi vēl nesaprot, ka pluss tiecas uz mīnusu, mīnuss plusa virzienā. Ka sliktais pie labā un labais pie sliktā. Ka daudz kas šai pasaulē balstīts uz enerģijas metabolisma. Ka viss dzīvē viens otru papildina, un šie papildinājumi un enerģētiskā apmaiņa, kā likums, ir pretstati.
Draudzība starp vīrieti un sievieti jebkurā gadījumā ir relatīvs jēdziens, jo abi ir dažādu dzimumu pārstāvji. Un tieksme vienam pēc otra var pastāvēt tikai uz simpātiju fona. Sieviete ir vāja un trausla. Kā viņa var būt vīrieša draugs, ja par draudzības pamatelementu tiek uzskatīts atbalsts grūtā brīdī. Bet kā sieviete var atbalstīt to, kurā viņa zemapziņas līmenī, potenciāli saskata savu aizstāvi un ģimenes tēvu?
Kā vīrietis sievietē var saskatīt draugu? Viņš, pirmkārt, sajūt viņas smaržu, vērtē ārējos dotumus, zemapziņā viņa viņam ir seksuāls objekts. Bet, ja viņa vēl ir ļoti jauka, tad vīrietī rodas dzīvnieciski instinkti un viņa vīrieša acīs kļūst par medījumu. Protams, viņš var runāt ar viņu par cildeno un skaisto, ignorēt miesisko kāri, pārliecināt pats sevi , ka tā ir tikai draudzība. Bet ne uz ilgu…
Un tā – viņi kļūst par draugiem. Viņu attiecības ir ļoti mīļas un jaukas līdz brīdim, kamēr padomi un pārdzīvojumi vienam par otru nenoved līdz gultai. Kā likums, tas notiek momentos, kad slikti ir abiem. Kaut kas ar savu vīrieti nesanāca viņai, bet viņš izšķīrās ar draudzeni. Viņus vieno skumjas, sāpes un vilšanās. Abi sāk saprast viens otru vēl labāk un kā nekad līdz šim. Viens otram aizgūtnēm stāsta par to, kā viņš viņu piekrāpa vai kā viņa viņu pameta.
Tas noteikti notiek bārā vai klubā, kur klāt ir arī alkohols. Pēc tam viņš piesakās viņu pavadīt, bet viņa laipni piekrīt. Viņi nonāk līdz mājas ieejas durvīm un ar asarām acīs draudzene metas drauga apkampienos un stāsta, cik ļoti viņai šādā brīdī negribētos palikt vienai.
Viņš, kā īstens džentlmenis un draugs, piesakās savu draudzeni atbalstīt un ātri piekrīt ienākt uz kafijas tasi. Kafija ir izdzerta. Laiks gulēt. Abi apguļās, draudzīgi, varbūt pat uz viena dīvāna. Un viegls viņas rokas pieskāriens kļūst par TO momentu, kad draudzība beidzas. Viņi iekodās aizliegtajā auglī. Lūk, vīrieša un sievietes draudzīgo attiecību attīstības standarta modelis.
Tagad viņiem vai vienam no viņiem liekas, ka attiecības būs vēl stiprākas. Bet patiesībā – kādu iepriekšējā draudzība un tagadējā mīlestība apvieno, bet kādam, tieši otrādi, sagādā problēmas. Jo kad mēs draudzējamies, mēs daudzus momentus neievērojam. Mēs neredzam to, kas kļūst acīmredzams mīlas attiecībās. Un tad viss vai nu beidzas, kā rezultātā nav draudzības un nav mīlestības, bet dažreiz otrādi – nostiprinās un kļūst nesaraujama.
Tas nebūs nekas jauns, ja tiks pateikts, ka no psihologu un seksologu viedokļa, vīrieša un sievietes draudzība ir absolūti nedabiska attiecību forma un tā var pastāvēt ilgi tikai sekojošos gadījumos – cilvēki viens otram patīk, bet ir nepārvarami apstākļi, kas neļauj viņiem kļūt par mīlniekiem, vai arī, viena no pusēm neprātīgi to vēlas, bet otra puse pirmās mājienus pastāvīgi ignorē! Šī aksioma psihologiem ir dzimusi praktiski no daudzu konkrētu situāciju analīzes un dzīvē vienmēr apstiprinās.
Viena dzimuma pārstāvju draudzība var pamatoties uz savstarpēju cieņu, viedokļu un raksturu līdzības, uz tā, ka vari mierīgi ar draugu (vai draudzeni) apspriest visas jūsu intīmās dzīves peripētijas un šai sakarā saņemt padomus.
Savukārt, draudzība starp vīrieti un sievieti nes pilnīgi citu enerģētisko nokrāsu – draugiem ir patīkami atrasties vienam otra sabiedrībā, vaigi kļūst rozā, notiek enerģijas apmaiņa, bet tikai bez sprādziena, kas sev līdzi nes mīlas procesa katalizāciju – tas nenotiek, attiecības tiek uzturētas vienmērīgi, aizkustinoši un pāreja mīlas stadijā vienam no šī tandēma, bieži vien, ir pilnīgi negaidīts process.
Ievērojiet, vienam! Pēc tam, kā likums, noskaidrojas, ka otrs jau sen bija bezcerīgi iemīlējies un bija piekritis drauga lomai un pat apzināti to spēlēja, lai nesaņemtu atteikumu, lai būtu vajadzīgs, lai kaut vai tā varētu kontaktēties ar savas kaislības objektu. Ja tie ir skolnieki – puisis un meitene, tad iemīlējies, kā likums, ir pirmais. Bet, ja tie ir cilvēki gados, tad ļoti bieži veidojas tieši pretēja situācija – sieviete-draugs, kas savā priekšniekā saskata ideālāko pasaules vīrieti, bet viņš, pamatojoties uz daudzajiem piedāvājumiem, viņu nemaz neuztver kā seksuālu objektu.
Ir arī draudzība starp precētu vīrieti un precētu sievieti, kurā šīs draudzības stadija atkarīga tikai no viņu morāles principiem un no attiecībām ar savu otru pusīti. Šādās attiecībās, protams, agri vai vēlu taciņa noved līdz gultai, jo viņu ģimenēs nevar vienmēr būt viss ideāli un, ja viņiem jau ilgu laiku ir šī tieksme pēc draudzības ar pretējo dzimumu, tātad viņi nesaņem kaut ko ģimenē. Un visbeidzot, ir vēl trešais vīrieša un sievietes draudzības paveids – kad viņi jau ir bijuši kādreiz mīlnieki, izšķīrās, bet negribēja zaudēt dvēselisko saikni vai lietišķās attiecības, kas tika radītas esot pārī – un palika draugi. Šai gadījumā draudzība ir diezgan stabila, jo šie pretējā dzimuma draugi jau atnāca no turienes, kur pārējie tiecas nokļūt!
Ja mēs pat nenojaušam, kādi zemapziņas motīvi aiz tās slēpjas, tad zināmā mērā var teikt, ka draudzība starp vīrieti un sievieti var būt pat bīstama mūsu psiholoģiskajai veselībai. Un vienlaikus arī – pretējo dzimumu draudzība var kļūt par dziedējošo faktoru, kas ļauj mums ticēt sev un šai dzīvē palikt peldus. Pretējo dzimumu draudzība, it īpaši ilgtermiņa, cilvēkam ir diezgan bīstama, jo tā ir tikai redzamā emocionālā aizberga daļa, kas noved pie psiholoģiskā komforta vai psiholoģiskā diskomforta.
Mīlas attiecības starp vīrieti un sievieti vienmēr ir skaidras – vienmēr ir saprotams, ko vēlas viens un ko cenšas panākt otrs. Ar draudzību viss ir grūtāk – mēs reti varam skaidri redzēt tās patiesos motīvus.
Un tā – tev ir draugs? Padomā par to, ka pēc laika šīs attiecības var aizvest līdz gultai. Tev to vajag? Tad turpini „draudzēties”. Tu no tā baidies? Tad centies šo draudzību pārtraukt. Ir, taču, tāpat jau skaidrs,k a šāda draudzība nav godīga (pret kādu – tevi, viņu, kādu jūsu otro pusīti, bērniem…) un 100% patiesa.
Tu nevari iedomāties, ka tas tiešām var notikt? Tad izlasi šo publikāciju vēlreiz.
P.s. Publikācija tulkota no krievu valodas. Autoru grupa, kurā ietilpst psihologs un seksologs.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Vai tiešām tā ir taisnība, ka sievietes nav spējīgas uz patiesu draudzību vai arī tas ir tikai novecojis mīts? Runā, ka vīriešu draudzība ir uz vi ...
Katrs cilvēks sapņo par laimi. Laimi ģimenes dzīvē un mīlestībā. Bet ir sieviešu dzīves stāsti, kuros blakus viņām atrodas pavisam ne tas cilvēks, ...
Ir noteiktas frāzes, kuras vīrieši no savām mīļotajām sievietēm dzirdēt negribētu. „Iesim uz veikalu” – viena no visbiežāk izmantotajām. Tavai ot ...
Iespējams tu ieņem pieticīgu amatu, bet tavas jaunības kursa biedrenes jau sen atrodas vadošos amatos vai ir veiksmīgi apprecējušās... Varbūt tev ...
Ja sievietei tās piemīt, no viņas vīrs nekad neaiziešot... Vācu sociologi aptaujāja vīriešus vecumā no 25 līdz 50, lai noskaidrotu uz kuriem tad ...
Tags: attiecības, attiecības ar vīrieti, draudzība
Vienkārša muldēšana, attiecinot savu pieredzi uz visiem citiem cilvēkiem. Esmu vīrietis un gandrīz visi mani labākie draugi ir sievietes. Neesmu ar viņām gulējis un nekad par to neesmu pat domājis. Neesmu arī pamanījis šādu vēlmi no viņu puses.
Esam kopā dzēruši, esmu kopā dzīvojis vienā dzīvoklī 3 gadus ar labu draudzeni. Mums nav bijušas romantiskas attiecības. Tas nav traucējis mums abiem laimīgi apprecēties un joprojām pēc 10 gadiem uzturēt lieliskas attiecības. Un ne manai sievai, ne viņas vīram nav iebildumu.
Labs raksts, pievienojos autora viedoklim. jo draudziiba jau ir dveseliskas saites. kas lauliibu parkaapj sirdii-to jau IR parkapis realitaatee. negribu buut moralizeetaaja, bet “draudzenes” taadas-spietotaajas manaa teritorijaa neitralizeeju aatri un bez zeelastiibas. taa luuk.
Piekritu sim rakstam pilniba,jo man ari tada situacija bija mana dzive,kad mans virietis mani piekrapa ar savu labako draudzeni,tiesi taja bridi kad musu attiecibas pasliktinajas.Respektivi pati ari biju vainiga mazak vai vairak, medzu zaget,parmest,ka prakstiski vinu neredzeju-vai darbs,vai ballites ar “labako draudzeni”,tad nju sazageju vinu ta ka balki-uz pusem – pirms un pec. Neesmu tada kura mekle sev draugu -puisi,jo man tas patiesam nav vajadzigs,jo uzskatu ka sievietes dzive ir jabut tikai vienam draugam virietim-viram,tavu bernu tevam,kuru tu mili ne ka draugu,bet sapigakais ir tas ka vins tapat turpina ar vinu uzturet sis “draudziskas” attiecibas,kas manam pratam ir neaptverams,un uzskatit ka turpmak starp viniem nekas nekad vairak nebus ir tikai mana iluzija. Rugta pieredze,ko vel var teikt.
Man zināmu kundzi vīrs krāpa ar viņas draudzenēm. Viņi neizšķīrās. Tagad vecumdienās viņa turpina braukt pie vīra, appuišot un izskatās, ka jūtas labi. Kad teicu, ka viņa tā rīkojas tikai tad, ja joprojām mīl, par mani pasmējās.Varbūt tas ir kāds līdzatkarības veids?
Sieviešu draudzība ir līdzīga draudzibai starp lielo zivi un mazo zivi…Gan jau pienāks laiks un lielā zive aprīs mazo zivi…