Tava krāsu palete (ziemas tipa sieviete) – 2.daļa

ziemas_tipa_sievieteKā jau minēju, ziemas tipa sievietes kopējais izskats ir spilgts un kontrastains.

Mati līdz pat zilganīgi brūnam tonim – melni, tumši kastaņu, tumši brūni ar sirmu pelēcīgumu, kastaņkrāsas vai piesātināti pelēki (sirmi).

Acis ziemas tipa sievietēm ir spēcīgi zilā, zaļā, spilgtā riekstu krāsā vai piesātināti brūnas.

Ādas tonis: porcelāna, ziloņkaula krāsā, spilgtā dzeltenīgi-krēma tonī, piesātinātā krēma krāsā, tumšā olīvu vai bronzas.

Sievietes-ziemas make-up

Krāsas: spilgti sarkana, bordo, ceriņu ar bordo nokrāsu, rozā, tumši ķiršu, dažreiz, reti burkānu.

Ziemas tipa sievietei ir tumša, ļoti spilgta un auksta tipa āriene. Auksta – ne temperamenta un rakstura dēļ, bet dēļ krāsu gammas, kas piestāv viņas kontrastainajam tēlam.

ziemas_tipa_krāsu palete

“Ziema” ir efektīga sieviete, kura līdz 30 gadu vecumam var iztikt praktiski bez jebkāda make-up pielietojuma, jo viņas dabiskie dotumi un sejas pantu līnijas ir ļoti spilgtas un ievērojamas pašas par sevi.

Lai vai kādu make-up šī tipa sieviete nepielietotu, ir jāatceras, ka liels grima daudzums viņai nav nepieciešams. Pārlieku liela krāsu palete viņu var padarīt par vulgāru, rupju un smieklīgu, tāpēc akcents jāveic vai nu uz lūpām vai acīm.

Vaigu sārtums: pavisam nedaudz un vēsi rozā. Nekādā gadījumā nedrīkst pieļautziemas_tipa_sievietes acīmredzamas sārtuma robežas.

Lūpas: visi sarkanie toņi, kuriem nav nosliece uz dzelteno. Visi dzidrie rozā toņi. Derēs arī violetais.

Acu ēnas: dūmakaini- pelēkas, pelēcīgi-brūnas vai arī gaiši, tikko pamanāmi, atturīgi toņi. Vēsie tumšie zilais, zaļais un violetais var būt saskaņojami tikai ar rozā vai violeto.

Skropstas un uzacis: Klasiskā skropstu tušas krāsa – melnā. Var izmēģināt arī auksto zaļo, zilo vai violeto skropstu tušu. Ziemas tipa sievietei uzacis, kā likums, ir tumšas un to krāsas akcents nav nepieciešams.

Ziemas tipa sievietes krāsu palete un salikumi

Tumšās neitrālās krāsas, kas jāizmanto pamatgarderobes veidošanā: melna, ogļu vai tumši zila. Šīs krāsas papildināt var ar spilgtākiem toņiem: karaliski zilo, sarkano, spilgti dzelteno un tirkīza. Nēsāt vari gaišo ar tumšo, bet izvairies no harmonējošajiem monohromatiskajiem toņiem. Pieļaujams ir baltā apvienojums ar kādu citu toni (gaiši rozā, gaiši zilo vai citrondzelteno).

ziemas_tipa_sievietes_garderobe (21)

Gaišās krāsas labāk izmantot blūzēm vai sporta apģērbam, bet ne kleitām vai citiem pamatgarderobes elementiem darbam ofisā. Sarkankoka, violetā, olīvu vai priežu zaļais ir tīrie pamattoņi. Melnu kleitu var „mīkstināt” ar gaiši dzeltenu šallīti vai žaketi.

Gaišos toņus nēsāt ieteicams tuvāk sejai. Tumši zilais ļoti sievišķīgi izskatīsies apvienojumā ar spoži-rozā toni. Ļoti veiksmīgi tavu garderobi var atdzīvināt tumši pelēkais un alvas toņi. Gaišos un tumšos toņus izmanto pārmaiņus vai arī vienu izteiksmīgo krāsu kā patstāvīgo krāsu.

Ziemas tipa dāmām visbiežāk piestāv sniegbaltais, melnais, gaišais salātu, tērauda pelēkais, sudraba, platīna, džinsu zilais, tirkīza, citrona dzeltenais, violetais, rozā un smaragda tonis. Arī sarkanais, it īpaši tumšais ķiršu un bordo toņi.

Ja tev ir paveicies piedzimt ne tikai kā brunetei, bet arī skaistulei ar zilām acīm, tad šai gadījumā zilie un gaiši zilie toņi noteikti ir tavējie. Ziemas tipam ļoti piestāv zilās nokrāsas: karaliskais, tintes, okeāna un naksnīgais zilais.

ziemas_tipa_sievietes_garderobe (11)ziemas_tipa_sievietes_garderobe (12)ziemas_tipa_sievietes_garderobe (30)ziemas_tipa_sievietes_garderobe (52)ziemas_tipa_sievietes_garderobe (55)ziemas_tipa_sievietes_garderobe (60)

Ziemas tipa sievietei ir paveicies ar visos laikos populāro melnā un baltā apvienojuma variantu – šī tipa sieviete vienmēr izcelties, esot lietišķā šo krāsu kostīmā, jo melni-baltie salikumi pastiprina šī tipa sievietes pievilcību.

Melnā krāsa radīta speciāli šīm sievietēm! Melnā apģērbā tu izskaties neparasti efektīgi. Tu esi tā sieviete, kura var melno nēsāt no rīta līdz vakaram. Tas ir ideāls tava skaistuma ierāmējums.

ziemas_tipa_sievietes_garderobe (2)ziemas_tipa_sievietes_garderobe (7)ziemas_tipa_sievietes_garderobe (20)ziemas_tipa_sievietes_garderobe (8)

Arī sniegbaltā krāsa radīta tev. Citu tipu sievietes baltā krāsa padara bālas, bet tev šī krāsa izskatās brīnišķīgi.

Intensīvais, caurspīdīgi sarkanais ziemas tipa sievietēm izskatās ļoti skaisti. Tam jābūt tumšam, bez jebkādiem citu toņu piejaukumiem un nekādā gadījumā ne sarkanā rūsa vai kaut kas tuvu oranžajam. Ļoti piestāvēs vīna, purpura, ugunīgais vai azāliju sarkanais tonis. Sarkanās ģerānijas krāsa nebūs īstā, jo tajā ir dzeltenā piejaukums. Arī sarkanīgi-brūnais nederēs.

ziemas_tipa_sievietes_garderobe (3)ziemas_tipa_sievietes_garderobe (53)ziemas_tipa_sievietes_garderobe (56)ziemas_tipa_sievietes_garderobe

Atceries bugenvilejas, lillā mežvīteņus, lupīnas vai tumši zilos ceriņus. Šie intensīvie violetie toņi ļoti piestāv ziemas tipa sievietēm.

ziemas_tipa_sievietes_garderobe (6)ziemas_tipa_sievietes_garderobe (18)ziemas_tipa_sievietes_garderobe (54)ziemas_tipa_sievietes_garderobe (57)

Pamēģini sev klāt pielikt sulīgu nefrīta toni. Noteikti izskatīsies vienkārši fantastiski. Tieši zaļais nefrīts ar zilganu nokrāsu izskatīsies vienkārši ideāli.

ziemas_tipa_sievietes_garderobe (37) ziemas_tipa_sievietes_garderobe (49)ziemas_tipa_sievietes_garderobe (38)ziemas_tipa_sievietes_garderobe (51)

Uzmanīgi ar dzelteno. Vienīgais tonis, kas izskatīsies skaisti būs citronu- dzeltenais. Ne saules, ne kukurūzas, ne narcišu krāsas neietilpst ziemas sieviešu paletē.

ziemas_tipa_sievietes_garderobe (9)ziemas_tipa_sievietes_garderobe (19)

Ja patīk brūnais, tad izmanto tikai ļoti tumšu brūno. Visi pārējie toņi, tai skaitā gaiši brūnais un bēšā, tev nepiestāvēs.

Uzmanies arī ar pelēko. Uzmanību pievērs tīram, gandrīz caurspīdīgam pelēkajam – tev derēs tikai gaiši pelēks vai antracīta pelēkais.

Ziemas tipa sieviešu apģērbs un stils

Viņu ideālais stils ir klasika. Lietišķas, konkrētas līnijas, piegriezumi, cēli audumi un tīras krāsas – tieši šādā apģērbā ziemas tipa sieviete izskatās vislabāk.

ziemas_tipa_sievietes_garderobeBet starp ziemas tipa sievietēm ir tādas, kuras visas dzīves periodā aizraujas ar maigiem, mīkstiem toņiem un romantiskiem siluetiem, kas piedien tieši vasaras tipa sievietēm. Un, kā jau minēju, ir arī tādas, kuras ir sajūsmā par rudens paleti: mīl zeltīti sarkano, viegli krītošus audumus un plīvojošus tērpus.

Ziemas tipa sievietes ir ideāli modeļi konkrētai un vienkāršai dizaineru modei. Atceries Jil Sander kleitas, Armani bikšu kostīmus, Wolfgang Jopp modi. Elegantie, bet tai paša laikā vienkāršie ansambļi, ir izteiksmīgi tieši savu nesarežģīto, konkrēto līniju dēļ.

Vislielākā kļūda, ko var izdarīt ziemas tipa sieviete – nopirkt romantiska stila blūzi, svārkus vai kleitu ar liekām detaļām. Viņām ir nepieciešams noteikts lietišķums. Ja šī tipa sieviete atrod savu stilu, viņa ātri vien pārliecinās, ka vienkārša piegriezuma kostīmkleitās vai bikšu kostīmos viņa izskatās visideālāk.

Ko izvēlēties atpūtaiziemas_tipa_sievietes_garderobe (40)

Ziemas tipa sievietēm nav jāatsakās no vienkāršiem un konkrētiem siluetiem arī atpūtas vai atvaļinājuma laikā. Viss atkarīgs no izjūtām un spējas kombinēt krāsas. Piemēram, tu izskatīsies brīnišķīgi baltos džinsos kopā ar jūras krāsas puloveri vai puloveri sarkanā krāsā. Jūras stils – ideāla ziemas tipa sievietes izvēle.

No dīvainām, teatrālām detaļām labāk izvairīties. Atvaļinājuma koferī iederēsies vienkārša fasona bleizeris, linu kleita, silta jaka ar kapuci…

Ziemas tipa sievietes ofisa stils

Izvēloties lietišķa stila apģērbu, ziemas tipa sievietēm vislabāk savu uzmanību pievērst korektām kostīmkleitām, šauriem svārkiem un melniem vai ziliem klasiska stila bleizeriem – tie akcentēs viņu kompetenci un pārliecību, radīs nepieciešamo neatkarības tēlu, kas tik bieži svarīgs ir lietišķā atmosfērā.

ofisa_stils (2)ofisa_stils

ofisa_stils (3)ofisa_stils (5)ofisa_stils (6)ofisa_stils (7)

Ja vienkārši silueti un tumši toņi liekas pārāk neizteiksmīgi, vari paeksperimentēt ar spilgtajiem. Purpura krāsas blūze ļoti efektīgi kontrastēs ar melnu vai pelēku kostīmu, bet dzirkstošais karaliski zilais atdzīvinās atturīga fasona tumši zilo lietišķo kostīmu.

Atceries arī par sniegbaltajām, lietišķajām blūzēm.

Vakartērpi

Vakarā ziemas tipa sieviete var izskatīties dramatiski un ekstravaganti. Melna vakarkleita ar dziļu dekoltē vai izsmalcināts melns bikšu kostīms izskatīsies apburoši. Tikpat elegants būs arī lietišķs smokinga stila bikšu kostīms. Vēl efektīgāk un elegantāk – ugunīgi sarkana vakarkleita. Tas gan ir ļoti drosmīgs risinājums, bet sieviete-ziema to var atļauties.

elegants_vakarterps (3)Angelina Jolieelegants_vakarterps (5)elegants_vakarterps (6)elegants_vakarterpselegants_vakarterps (2)

Svarīgi, lai kleitas krāsa radītu efektu, bet fasons joprojām būtu ieturēts. Lielas bantes, rišas un volāni ziemas tipa sievietei izskatīsies diezgan muļķīgi. Arī vakartērpa audumam jābūt cēlam.

Audumi un raksti

Puķes, maigi akvareļu toņi un raksti piestāv vasaras tipa sievietēm, bet ne „ziemas pārstāvēm”.

melnbalta_kleitaKontrastaini, plati svītru bloki, ģeometriski zīmējumi – lūk, ziemas tipa sievietes audumu raksti. Tie var būt balti un melni, zili un balti, nefrīta un baltas krāsas svītras un raksti. Lieli, melni zirņi uz balta fona piestāv tikai ziemas tipa sievietēm. Tas pats attiecas arī uz lietišķiem, ģeometriskiem, melnbaltiem zīmējumiem.

Ziediņi un punktiņi ziemas tipa sievietēm nepiestāv. Viņām nepieciešams „ledains” vēsums. Ne visām, bet lielākajai daļai piestāv spīdīga, melna lakāda vai vēl labāk – stilīga, ogļu melnas ādas kompozīcija.

Ziemas tipa sievietes tēls „pieprasa” rakstu un audumu konkrētību, kuros nav ne miņas no izplūdušiem toņiem un, kuros nav nekā „mīļa” (sirsniņas, puķītes, zirnīši, rozītes, rišiņas utt.).

Ideālie audumi šīm sievietēm ir zīds, lins, āda un kašmirs.

Ziemas tipa sievietes aromāti

Izvēloties smaržas, ziemas tipa sievietei nav jāizvairās no spēcīgām un pat asām smaržām. Viņu ārienei piestāv eksotiski, noslēpumaini un austrumu aromāti. Parfīmam jābūt dziļam un aizraujošam.

Ziemas tipa sievietei nepieciešamas smaržas, kas mīkstina viņas vēsumu un vienlaicīgi akcentē viņas noslēpumainību. Ideālas būs smaržas, kas satur dzintara un muskusa, pačūlijas un sandalkoka aromātus, tādas, kas veido austrumu atmosfēru. Smaržām nevajadzētu būt pārāk greznām, saldām un uzmācīgām. Vasaras laikā iederēsies augļu aromāti. Tomēr, ievēro, ka svaigie parfīmi , kas vislabāk der pavasara tipa sievietēm, ziemas tipa sievietei liksies neizteiksmīgi.

Viennozīmīgi ziemas tipa sieviešu smaržas ir , piemēram, Obsession, Calvin Klein vaiJil_Sander_smarzas Paloma, Paloma Picasso. Arī Aromatics Elixir, Unique un Must de Cartier, Cartier ir ziemas tipa sievietes smaržas.

Brīnišķīgas ziemas tipa sievietēm ir  Armani, Armani smaržas. Vēl tieši viņām, tāpat kā visa mode, ir radītas vācu mākslinieces smaržas Jil Sander. Izvairieties no visiem „jaunības” aromātiem, kas domāti pavasara tipa sievietēm, piemēram, L’Air du Temps, Nina Ricci. Ziemas tipa sievietēm tās nepiestāv.

P.s. Starp citu, meitenes! Buduars.lv ir jauns produkts sievietēm, kuras zina savu sezonas tipu (vasara, ziema, rudens vai pavasaris), bet kuras vēl nav iegādājušās savu krāsu paleti:  “SEZONĀLĀS KRĀSU KARTES” – tā ir krāsu 30 toņu krāsu karte katrai sievietei un tas būs brīnišķīgs palīgs jeb instruments, kas nēsājams savā maciņā un, kas noderēs gan, revidējot savu garderobi, gan veicot jaunus pirkumus veikalā.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 • Arvien vairāk sieviešu priekšroku dod tieši īsiem matu griezumiem un tas nav nekāds brīnums. Tas ir ērti, stilīgi un vēl viens liels pluss mums, 4 ...

 • Rudens apavu mode vienmēr ir konservatīvāka, nekā pavasara vai vasaras apavu kolekcijas, kas allaž ir raibas, krāsainas un dažnedažādiem fasonie ...

 

Tags: , , , , , ,

Atbildes pavisam: 5

Man ir ko teikt »

 
 • ludmilla

  ļoti želi ka nekas nav par pavasaru tipu

   
   
   
  • Visam savs laiks, Ludmila…. :).

    
 • Es ar gribētu zināt, kad būs kaut kas par pavasari

   
   
   
  • Par pavasari būs, meitenes, pavasarī…. :). Ļoti atvainojos, man jau rakstīja daudzas uz e-pastu – nevaru visu paspēt.

    
 • Laura

  Fantastiski raksti! Mācos divos stilistu kursos, bet šis ir vēl kaut kas citādāks! :)

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata