Svētki bez skandāla
Izrādās ir tāda statistika, kas apstiprina to, ka lielākā daļa ģimenes strīdu notiek tieši svētku dienās. Kas tas ir – nelietības likums vai likumsakarība?
Kā pavasara plūdu laikā mainās upju gultnes, tā arī svētku laikā ikdienas dzīve iziet no pierastajiem rāmjiem, mainās darba grafiki un lielāku uzmanību prasa mājas pienākumi…
Grūstoties veikalos un meklējot dāvanas sev un visiem ģimenes locekļiem, sieviete iegūst gandarījumu – ne velti sieviešu iepirkšanās process tiek pielīdzināts alkohola vai azartspēļu atkarībai. Bet mums sievietēm ir jāņem vērā tas, ka vīriešiem šīs sajūtas un kaislības nav. Tikai vispacietīgākie un mīlošākie vīrieši spēj vairāku stundu garumā kopā ar sievu atrasties tirdzniecības centros. Drūmais un pēc laika jau dusmīgais pavadonis velkas tev līdzi un sapņo tikai par to, kā ātrāk no šī midzeņa tikt laukā. Un sāk rūgt konflikts…
Kā tad mums, sievietēm, rīkoties? Saprast, ka vīrieši ir citādāki un par to nav ne jābrīnās, ne jādusmojas. Arī tevi būtu grūti pierunāt stundām ilgi klīst autoveikalā starp ar instrumentiem piepildītajiem plauktiem. Necenties viņu pieradināt pie šiem iepirkšanās priekiem. Priecājies pati, bet pēc smagajām somām un tevis, lai tavs vīrietis atbrauc tad, kad tev šis pasākums būs galā. Ja viņš kavējas, pasēdi kafejnīcā, atpūties un nobaudi kādu kafijas tasi.
Situācijas, kurās laulātā pāra priekšstati par svētkiem, to svinēšanu un ģimenes tradīcijām ir dažādi un pat ļoti atšķirīgi, nav retas. Vieni dod priekšroku jautriem draugiem, trokšņainam pasākumam, citi – koncertzāles apmeklējumam vai mierīgam vakaram ģimenes lokā. Nekādā gadījumā neuzstāj uz vienu vienīgo variantu – būs vien jāatrod kompromiss.
Abi divi izstrādājiet kopīgus svētku laika noteikumus, apspriediet radušos problēmu kopā, vienojieties izveidot pasākumu secību, un varbūt kādam no jums iepatiksies arī alternatīvais, otra ieteiktais variants.
Vēl viena situācija – ja kāds no laulātajiem visu laiku cenšas otra laulātā uzvedību koriģēt vai komentēt. Tas nav pieņemami, jo agri vai vēlu tas noteikti izraisīs vēlmi no šī spiediena atbrīvoties. Un pie svētku galda izdarīt to ir ļoti viegli – paceļot vienu glāzīti pēc otras…
Secinājums: svētkiem ir jābūt atpūtai jums abiem. Relaksējieties, piekāpieties sīkumos, neprovocē vīru ar greizsirdības uzbrukumiem vai tad, kad viņš slikti kontrolē savas emocijas. Svētkos uzkultais jūtu kokteilis agri vai vēlu var aizdegties un tad situācija kļūs patiešām smaga.
Kopdzīve – tas ir abu darbs un katru dienu, kura laikā katrs no partneriem cenšas būt pacietīgs, gudrs un mīlošs. Un vēl – mēs katra zinām un jau pat iepriekš varam nojaust, kura situācija, kuras mūsu frāzes var izraisīt domstarpības vai pat skandālu un tieši tāpēc viss ir pavisam vienkārši – neprovocē situācijas, kurās tas var rasties. Tiklīdz jūti, ka „situācija briest”, maini tēmu, izej no istabas, nomierinies un atgriezies ar smaidu un sāc sarunu pavisam par ko citu.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...
Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...
Svētkiem vienmēr būtu jābūt patīkamai laika pavadīšanai ar ģimeni vai draugiem. Bet gadās arī tā, ka svētki atnāk un pat aiziet vēl ...
Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...
Pūpolsvētdienas tuvošanās ir laiks, kad jāpadomā par to, kā rotāsim māju un dzīvokli uz Lieldienām. Tas nav obligāti, bet , ja tev patīk mainīt in ...
Tags: attiecības ar vīrieti, attiecības ar vīru, attiecības svētku laikā, iepirkšanās
Ko citi saka: