Spēcinām imunitāti ar kivi un kefīru
Visas mēs zinām, ka, pienākot rudenim, un, it īpaši, ziemas periodam mūsu pašu un ģimenes locekļu imunitāte sāk vājināties un visas zinām, ka tā jāspēcina būtu laicīgi un vispareizāk – visu gadu.
Lai vai kas ir darīts vai nedarīts gada garumā, bet ziema atkal klāt. Tāpēc, šodien par vēl vienu imunitātes spēcināšanas paņēmienu – viegli un ātri pagatavojamu kivi un kefīra veselības dzērienu.
Jebkurā aptiekā var iegādāties preparātus imunitātes nostiprināšanai, tomēr tautas medicīnas popularitāte šodien palielinās. Lūk, vēl viens veids kā stiprināt savu imunitāti ar vienkāršas receptes palīdzību, kuru var izmantot katru dienu un, it īpaši, ļoti aizņemtās sievietes.
Šo veselības dzērienu katru vakaru, pirms ej gulēt, izdzer pati un iedod saviem ģimenes locekļiem. Tas nostiprinās imunitāti, palīdzēs likvidēt vēdera aizcietējumus un spēcinās organismu.
Kivi veselības dzēriena pagatavošanai nepieciešams:
– viens kivi,
– glāze kefīra,
– naža gals malta kanēļa.
Kivi kārtīgi nomazgā, noņem cieto daļiņu un kopā ar mizu sasmalcina (var blenderī). Kivi sajauc ar kefīru un kanēli. Dzēriens ir gatavs! Sākumā dzēriena garša liksies neparasta, bet ar laiku pieradīsi. Šis dzēriens ziemas dienās palīdzēs uzturēt tava organisma aizsardzības spējas.
Tavai zināšanai – par kivi, kefīru un kanēli
Kivi
Viens vidēja izmēra kivi satur: 75 miligramus C vitamīna, 0.3-0.4 gr tauku, 11gr ogļhidrātu, 1 gramu olbaltumvielu, 2.6 gramus šķiedrvielu, 4 mgr nātrija, nesatur holesterīnu.
Nesenie Norvēģijas zinātnieku pētījumi parādīja, ka kivi auglis ir spējīgs dedzināt taukus, kas bloķē artērijas, tādejādi samazinot trombu veidošanās risku.
Šis auglis ir ļoti bagāts ar vitamīniem , it īpaši ar A, B,C, minerālsāļiem, miecskābi un fermentiem, kas izšķīdina olbaltumvielas. Viens kivi nodrošina vienas diennakts C vitamīna normu, kas, kā jau mēs zinām, stiprina imūno sistēmu, asinsvadus, paaugstina organisma spēju pretoties visdažādākajām infekcijām un palīdz organismam cīnīties ar stresu.
Bez tam, kivi satur daudz magnija, minerālsāļus (kāliju) un šķiedrvielas, kas veicina holesterīna izvadīšanas procesus no organisma un normalizē vielu maiņu. Kivi lietošana ievērojami mazina tādu mūsdienās bīstamu slimību attīstību kā aterosklerozi, sirds mazspēju, Alcheimera slimību, vēzi un Parkinsona slimību.
Kivi miziņa satur vairāk antioksidantu nekā augļa mīkstums. Tai piemīt antiseptiskas īpašības un novērš kaitīgo baktēriju izplatīšanos kuņģī. Tomēr, pirms kivi ēst ar visu miziņu, tas ļoti cītīgi jānomazgā. Ne visi var ēst kivi ar visu miziņu! Cilvēkiem, kuru gļotāda ir jūtīga, kivi, tomēr, ieteicam nomizot. Pie tam, arī pats kivi mīkstums sava skābuma dēļ ir spējīgs kairināt gļotādu un miziņas dēļ var sāpēt mēle.
Kefīrs
Lai nodrošinātu vislabāko efektu, kefīrs ir jāprot dzert. Nav ieteicams to dzert aukstu vai otrādi – siltu, dzērienam jābūt istabas temperatūrā, tas jādzer lēnām, nelieliem malkiem.
Pateicoties savām vērtīgajām īpašībām (kalcijs, proteīni, vitamīni un daudzas citas vērtīgas vielas) kefīrs atjauno jebkuram veselam organismam nepieciešamo dabisko, dabas doto līdzsvaru.
Kanēlis
Kanēlis ir viena no senākajām, cilvēcei pazīstamajām garšvielām. Senajā Ēģiptē kanēli izmantoja mūmiju iebalzamēšanai un par to ir pieminēts arī Bībelē.
Vērtīgās īpašības kanēlim piemīt pateicoties tajā esošajām ēteriskajām eļļām. Kanēlim piemīt arī brīnišķīga antiseptiska iedarbība. Šī garšviela pasargā no baktēriju un mikrobu vairošanās procesiem. Kanēlis satur vielas, kas līdzvērtīgi insulīnam stimulē šūnas, kuras izstrādā insulīnu, samazinot glikozes līmeni asinīs.
Cilvēka organismam kanēlis nekaitē. Vienīgais, kas ir jāievēro – tā ir deva. Kanēlis ir vērtīgs tad, ja to lieto ierobežotā daudzumā. Nav ieteicams to ēst karotēm. Ja neliela kanēļa šķipsniņa veicina redzes procesus un smadzeņu darbību, tad pārlieku liela deva var izraisīt spēku zudumu, depresiju un spēcīgas galvassāpes.
Uzmanību!
Ārsti nerekomendē kivi dot bērniem, kas ir mazāki par pieciem gadiem. Pētījumi liecina, ka maziem bērniem var rasties tādas slimības kā rīkles un balsenes dermatoze, mēles tūska un kolapss. Kivi var izraisīt alerģiskas reakcijas.
P.s. No personīgās pieredzes – galvenais: nedrīkst pārcensties ar kanēļa daudzumu un, ja dzērienu gatavo ar miziņu,tad ir svarīgi, lai mājās būtu labs blenderis, jo, ja miziņas nebūs labi sasmalcinātas, dzēriena baudīšana nebūs patīkama.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Daudzas saimnieces ledusskapī uzglabā produktus, kuriem vēsa temperatūra nemaz nav nepieciešama, bet dažreiz tā ir pat kaitīga. Izņemam no leduss ...
Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...
Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...
Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...
Šoreiz bez vārdiem un liekvārdības. Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita, vai tev šobrīd 25, 40 vai 65, ziema aiz l ...
Tags: imunitātes nostiprināšana, kanēlis, kefīrs, kivi, organisma imunitāte, veselība, veselības dzēriens, veselības profilakse
Ko citi saka: