Sieviešu bailes

sievietes_bailesMēs visas un visi allaž par kaut ko uztraucamies, baidāmies, nojaušam, analizējam un ļoti bieži to darām bez jebkāda pamatojuma. Un izrādās, ka vīrietis un sieviete atšķiras ne tikai ar savām psiholoģiskajām īpatnībām, bet arī ar šaubām, uztraukumiem un bailēm.

Ja vīrietis visvairāk baidās ciest fiasko profesionālajā un intīmajā dzīves sfērās, tad sieviešu bailes liekas daudz primitīvākas. Bet no otras puses – ne mazāk svarīgas mums katrai savā dzīves periodā.

No kā tad baidās sievietes?

Bailes no neplānotas grūtniecības

Lai gan sieviešu domas vīriešiem šķiet haotiskas un nestabilas, bet lai vai kā, tās ir diezgan kategoriskas un sakārtotas. Piemēram, ja sieviete plāno dzemdēt vecumā ap trīsdesmit, tad katru reizi pēc neaizsargāta dzimumakta, viņu pārņem bailes no neplānotas grūtniecības. Ne mazāk par vīriešiem viņas baidās no neplānotas atbildības un krasām izmaiņām dzīvē. Tāpēc, izrādās, ka bailes no neplānotas grūtniecības tiek uzskatītas par vislielākajām bailēm mūsdienīgas lēdijas dzīvē.

Ko darīt? Vieglākais veids, kā pasargāt sevi no nevēlamas grūtniecības – nedrīkst aizmirst par kontracepciju. Bet šo baiļu saknes ir vairāk gan saistītas ar atbildības sajūtu un uzticības trūkumu pret partneri. Mēģini godīgi atbildēt uz jautājumu, no kā tu patiešām baidies: no neplānotām pārmaiņām un rūpēm, kas tam visam sekos vai arī tu šaubies par tā vīrieša uzticamību, kurš nav gatavs kļūt par tēvu?

Baiļu rašanās cēloņi no neplānotas grūtniecības vistiešākajā veidā var būt saistīti ar tālāk aplūkotajām bailēm.

Bailes no vientulības

Kā atrast cienīgu dzīves partneri, kā ar viņu apprecēties un galvenais – kā viņu noturēt unsieviete_censas_noturet_virieti viņam neapnikt? Lūk, galvenais jautājums, kurš veicina nākamās bailes – bailes no vientulības. Visas dzīves garumā sievietes pavada bailes vai izdosies satikt savu princi, bet vēlāk – vai spēs viņu noturēt un galvenais – vai viņš kļūs par labu bērnu tēvu?

Ko darīt? Šīs bailes saistītas vispirms ar izvēles jautājumu. Daudzas sievietes pārņem šaubas vai ir izvēlēts pareizais vīrietis. No tā arī formējas galvenās prasības un jautājumi attiecībā pret partneri. Bailes no vientulības vēl vairāk pastiprinās, ja vīrieša izvēle atbilst noformulētajam „šablonam”.

Tā visa rezultātā sievietēs rodas šaubas pašām par sevi. „ Es viņam neesmu tik laba”, „ Es varu viņam ātri apnikt” – šādas un līdzīgas domas rodas zema pašvērtējuma dēļ. Lai vai kā mēs censtos izdarīt pareizo izvēli un lai vai kādu censtos izdomāt vīrieša noturēšanas taktiku, bailes no vientulības nezudīs tik ilgi, kamēr katra no mums neiemācīsies sevi mīlēt. Bailes no vientulības var ātri izzust, ja vispirms iemīlēsi sevi, bet pēc tam – tevis cienīgo vīrieti.

Bailes novecot

Šīs bailes rodas praktiski katrai sievietei, kura ir pārkāpusi jaunības un brieduma gadu robežu. Daudzas no mums, tuvojoties 30 un vēl jo vairāk – 40 gadu vecumam, kļūst arvien nepārliecinātākas par savu pievilcību. Tāpēc, ja uz jaunas sievietes sejas parādās kaut vai tikko pamanāmas grumbiņas, tūlīt pat sākas cietsirdīga cīņa ar tām.

20sli4Statistika liecina, ka tieši slāvu sievietes ātrāk par visām uzsāk cīņu ar novecošanas procesiem. Daudzas dāmas sāk lietot anti-aging (pretnovecošanas) krēmus jau 30 gadu vecumā, tai pašā laikā ārzemēs sievietes šos līdzekļus sāk izmantot vecumā pēc 50. Nav brīnums, ka bailes kļūt nepievilcīgai cieši saistītas ar bailēm zaudēt vīrieti.

Ko darīt? Vislabākais veids cīņā ar šīm bailēm ir laicīga profilakse. Bet tā neietver sevī pretnovecošanas kosmētikas izmantošanu, bet gan veselīgu dzīves veidu un galvenais – lielu daudzumu pozitīvu emociju. Jo sieviete, kura izstaro laimi un labu garastāvokli, vienmēr vīrieša acīs izskatīsies pievilcīga un seksīga. Pat, ja viņai ir jau 60 un krietni, krietni vairāk.

To ļoti labi varam redzēt un arī novērtēt, palūkojoties uz zemāk redzamajām fotogrāfijām. Visas šīs slavenās sievietes ir vecumā krietni pēc 50 un, tās pavērojot, tu man piekritīsi – jebkurā vecumā nepievilcīga būs sieviete, kura ir drūma, dusmīga, naidīga, kašķīga, untumaina, lepnīga un jebkurā vecumā skaista būs sieviete, kura ir sevi cienoša, sievišķīga, jautra, smaidīga, labestīga un īpašu gaismu izstarojoša…

barbara_valters_82Carol Alt - 51Cheryl Tiegs - 64Christie Brinkley - 58Debbie Harry - 66Diane Sawyer - 66Emmylou Harris-65Fanny Ardant - 63Helen Mirren - 66Iman - 56Isabelle Adjani - 56Jaclyn Smith - 66Jane Seymour - 61Julie Christie - 70Kim Basinger - 58Lena Olin - 57Lynda Carter - 60Marie Helvin - 59Mary Steenburgen - 59Meryl Streep - 62Olivia Newton-John - 63Peggy Lipton - 65Raquel Welch - 71Rene Russo - 58Sela Ward - 55Sharon Stone - 54Sofia Rotaru - 64Susan Lucci - 65Susan Somers - 65Tatiana Vedeneeva - 58

Tāpēc domāju, ka baidīties vajadzētu nevis no neplānotas grūtniecības, nevis par to, ka varētu zaudēt vīrieti, nevis par jaunām rieviņām ap acīm, bet gan par dzīvesprieka un sirds siltuma trūkumu vai tā zaudēšanu.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 • Pūpolsvētdienas tuvošanās ir laiks, kad jāpadomā par to, kā rotāsim māju un dzīvokli uz Lieldienām. Tas nav obligāti, bet , ja tev patīk mainīt in ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata