Puķu podu dārzi

 

puku_podu_darzsJa tu mīli puķes, tad noteikti gribēsi tās redzēt it visur – ne tikai dārzā, tām atvēlētajā vietā, bet arī uz lieveņa, uz laukumiņa pretī mājai, pie dārza vārtiņiem, pie pakāpieniem un uz balkona vai terases. Tie var būt piekārti grozi, sienas konteineri, palodžu kastes, puķu podi, kas izlikti gar dārza celiņu…

Un var arī sameistarot veselu puķu podu dārzu.

Piekārto grozu karaliene ir surfīnija (Surfinia) – petūnijas sugas paveids ar gariem, nokarājušamies dzinumiem.

Kompozīciju var veidot, gan ieturot vienu gammu, gan veidojot krāsu kontrastus. Piemēram, dzeltenas samtenes un zilā lobēlija vai verbēna, sarkanā petūnija un baltā alise, spilgti sarkanā petūnija un sudrabainā cinerārija.

puku_podi_darza (2)pukes_uz_balkonapuku_kastes (3)puku_kastes (2)

Ir jāņem vērā tas, kādā vietā tās atradīsies: saulainā vai enainā. Ja portulaka un kodīgais laimiņš (Stonecrop) izturēs jebkuru svelmi, tad balzamīnēm un efejām ir nepieciešama ēna.

Viena no puķupodu dārza priekšrocībām ir mobilitāte. Kompozīcijas ir viegli mainīt, podus pārvietojot atkarībā no radošas idejas un tā sasniedzot vēlamo rezultātu. Savukārt, noziedējušos augus vienmēr var nobīdīt otrajā jeb aizmugurējā plānā.

puku_podi_darza (3)puku_podi_darzapuku_podi_darza (2)puku_podi_darza (4)

Puķu podu dārzs var atrasties uz flīzēm, betona, tas ļauj rotāt tos stūrīšus, kur ziedu dārzu veidošana nebūtu nemaz iespējama. Pie tam, atkarībā no sezonas, podu kompozīciju augu sortiments ir viegli maināms.

puku_podi_darza (2)puku_podi_darza (3)puku_podi_darza (4)Flower pots with blooming flowerspuku_podi_darza (6)puku_podi_darza (7)puku_podi_darza (8)OLYMPUS DIGITAL CAMERA     puku_podi_darza (9)puku_podi_darza (10)puku_podi_darza (13)puku_podi_darza

Protams, tajā visā ir arī zināmas neērtības. Pirmkārt, tos regulāri (karstā laikā pat 2 reizes dienā) jālaista, jo nelielās tvertnēs augsne izkalst krietni ātrāk. Nelielā grunts apjoma dēļ, ir laicīgi jādomā arī par savlaicīgu augsnes uzlabošanu un mēslošanu. Vislabāk ir, jau stādot augus podos, izmantot granulēto puķu mēslojumu ar ilgstošu iedarbību.

Varbūt no šīs nelielās publikācijas tev šai vasarai radīsies kāda jauna ideja dārza, balkona vai terases rotāšanai?

darza_iekartosana (2)darza_iekartosana (3)darza_iekartosana (4)darza_iekartosana (5)darza_iekartosana (6)darza_iekartosana (7)darza_iekartosanadarza_iekartosanaterase

Bet, varbūt, tev šāds stūrītis, kaut arī pavisam, pavisam neliels, dārzā, uz lievenīša vai uz balkona, jau radīts? Atsūti man uz e-pastu:aija@buduars.lv kādu fotogrāfiju – ievietosim arī tavu dārza stūrīti šajā galerijā. Padalies!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata