Padomi mūsu 30-gadīgajiem bērniem

padomi

Tie būs noderīgi padomi mūsu 30-gadīgajiem bērniem, lai viņi labāk justos savos 50…

Metiet nost smēķēšanu. Nudien! Tas ir pārāk dārgi, nepatīkami ož un ar 100% garantiju veicinās veselības problēmas.

Uzturiet (vai atjaunojiet) labas attiecības ar vecākiem, brāļiem un māsām. Pat, ja jūs uzskatāt, ka jūsu attiecības ar ģimeni ir sarežģītas un jūs dažreiz viens otru pat neieredzat – ir jāiemācās sadzīvot ar tuviem cilvēkiem. Ģimenes saites ir ļoti svarīgas! Pavisam drīz jūs sapratīsiet, ka tā ir vislielākā un visīstākā jūsu bagātība.

Izmantojiet saules aizsardzības krēmu. Gribat grumbas, sausu un plānu ādu, zilumus, kas rodas no gandrīz vai no jebkura stiprāka pieskāriena? Tad meklējiet pludmali un baudiet sauli bez aizsardzības krēma.

Nodarbojieties ar sportu. Tas tiešām ir svarīgi! Dzīvojiet aktīvu dzīves veidu, tad jūs būsiet pietiekoši aktīvi arī 50 gadu vecumā. Nepieļaujiet svara pieaugumu. Vingrojiet. Uzturiet savu organismu un ķermeni tonusā.

Sāciet krāt naudu. Pat, ja izdodas iekrāt pa drusciņai. Jā, tas ir garlaicīgs, banāls un neinteresants padoms, bet tas tiešām ir nepieciešams. 30 gadu vecumā nauda vienmēr kaut nedaudz paliek pāri un tā ir tā nauda, kuru var sākt iekrāt. Sāciet ekonomēt jau tagad un ar laiku jums veidosies labi iekrājumi.

Iemācieties priecāties par to, kas jums ir. Laime ir daudz svarīgāka nekā slava vai panākumi. Sūkstīšanās vietā iemācieties priecāties par to, kas jums ir, un jūs jutīsieties, kā patiesi laimīgs cilvēks.

baudīt_dzivi

Neatlieciet mērķu sasniegšanu uz vēlāku. Jūs gribat nopirkt māju? Uzrakstīt grāmatu? Iegūt zinātnisko grādu vai otro augstāko izglītību? Mainīt karjeru? Iemācīties spēlēt jaunu mūzikas instrumentu? Uzsākt savu biznesu? Tad sāciet jau šodien! Nesakiet, ka jūs atgriezīsieties pie šī jautājuma citreiz. Gadi tiešām sāk skriet ātrāk pēc 30…

Izgulieties. Guliet pietiekami daudz. Ejiet gulēt un mostieties vienā un tajā pašā laikā. Atbrīvojieties no bezmiega.

Rūpējieties par saviem zobiem. Ar gadiem zobu problēmas kļūs arvien nopietnākas. To ārstēšana atņem mums daudz laika un naudas.

Krājiet atmiņas, nevis mantu. Jūs paši esat jūsu pašu dzīves pieredze. Ir ļoti skumji pamosties 50 gadu vecumā un saprast, ka bez materiālajiem labumiem, jūs vairāk neko neesat uzkrājuši. Atmiņas nevar izmest laukā. Tās savu vērtību nezaudē nekad.

Mācieties dot. Dariet labus darbus. Dodiet citiem to, kas nes viņiem prieku. Bet dariet to ar sirdi un dvēseli. Negaidiet neko pretī. Tad arī jūsu sirds piepildīsies ar mīlestību.

Esiet zinātkāri. Dariet katru dienu kaut ko tādu, kas jūs nedaudz biedē, atņem pierasto komforta sajūtu. Kaut vai kaut ko pavisam nelielu! Tas, nudien, ir aizraujoši un interesanti! Izejiet no mājas un izdariet kaut ko sev neraksturīgu (saprāta robežās, protams!) Iesaistieties kādā piedzīvojumā, palīdziet kādam svešiniekam, ejiet uz darbu pa citu ceļu, brauciet uz darbu nevis ar mašīnu, bet autobusu, pavadiet brīvdienas pilnīgi citādi, kā pierasts, nopērciet sev kaut ko tādu, ko jūs zināt, ka nekad nebūtu pirkuši, bet tomēr ir dikti gribējies, ejiet pusdienās uz citu kafejnīcu, uzvelciet šodien nevis garās bikses, bet gan garus, plandošus svārkus…

Pārstājiet ēst draņķus. Savas dzīves laikā jūs varat nopelnīt tik daudz naudas, cik vien vēlaties un arī iztērēt jūs to varat uz to, uz ko JŪS vēlaties. Bet veselību nopirkt neizdosies. Labāk tūlīt pat atsakieties no fast-food ēdiena, alkohola un visādiem citiem draņķiem.

Gada laikā izlasiet vismaz 10 grāmatas. Jūsu smadzenēm visu laiku ir jāattīstās, tāpēc pārstājiet tērēt laiku dirnēšanai pie televizora un videospēlēm un izlasiet kādu labu grāmatu.

Ceļojiet. Pēc iespējas vairāk. Ceļojumi jūs maina. Tie jums atbildēs uz ļoti daudziem jautājumiem. Tie jūs iedvesmos. Tie liks jums pārstāt baidīties. Ceļojumi – tas ir tas, kas liek jums justies dzīviem.

Iemācieties meditēt. Tas aizņems pavisam nelielu laiku, bet pārmaiņas jūsu dzīvē būs ļoti ievērojamas. Ir tik daudz zinātnisko pētījumu, kas to apstiprina.

Esiet patiesi. Pārstājiet mūždien sevi ar kaut ko salīdzināt. Ticiet man, kad jums būs 50, jums būs absolūti vienalga, kādu iespaidu par sevi radiet citiem. Sāciet SAVU ceļu. Kļūstiet stipri!

Sāciet rakstīt dienasgrāmatu. Jūs aizmirsīsiet lielāko savu brīnišķīgo atmiņu un izjūtu daļu. Pierakstiet tās. Un noteikti saglabājiet fotogrāfijas.

Rūpējieties par saviem draugiem. Turieties pie cilvēkiem, kas palīdz jums justies labāk, kuri jums ir labs piemērs, kuri jums patiešām patīk. Smejieties kopā ar viņiem. Dažreiz dariet muļķības… BET IZBAUDIET SAVU DZĪVI!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 3

Man ir ko teikt »

 
 • marcus

  šito jau var ieteikt arī 20gadniekiem

   
   
   
  • Var, bet nedomāju, ka viņi mūs “dzirdēs” :) – šajā vecumā ir vēl jau daudz citu svarīgu lietu un citas vērtības :)). Visam savs laiks….

    
 • Daiga

  Te arī mums 50gadīgajiem ir ko pārdomāt.Paldies par derīgiem padomiem.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata