Matu krāsošana bez ķīmijas – plusi un mīnusi

Portrait of two young womenLai vai cik skaista ir dabīgā matu krāsa, mums vienalga periodiski ir vēlēšanās to mainīt vai atsvaidzināt. No blondīnes pārvērsties ugunīgā brunetē, rudā bestijā, nopietnā tumšmatē vai maigā blondīnē atpakaļ…

Protams, jebkuru matu toni var iegūt nokrāsojot matus ar ķīmisku krāsu. Bet tu jau nojaut, ka to bieži izmantojot, mati sāk lūzt, kļūst nedzīvi un, bieži vien, pat sāk pastiprināti izkrist. Tieši tādās situācijās nāk talkā dabiskās matu krāsas.

Visizplatītākā dabiskā matu krāsa ir henna. Tās ir izkaltētas lavsonijas auga lapas, kas aug karsta un sausa klimata zemēs, piemēram, Indijā un Irānā. Jau senos laikos lavsonijas lapas tika izmantotas matu krāsošanai. Tieši šis augs sniedz matiem vara sarkanīgu, saulē burvīgi vizuļojošu toni. Sausā veidā henna izskatās kā zaļganīgi brūns pulveris.

Matu krāsošanu ar hennu var veikt gan mājas apstākļos, gan salonā. Ja esi nolēmusi matus krāsot pati, tad tev būs nepieciešams:hennas pulveris

 • Henna (atkarībā no matu garuma 50-200 grami);
 • Gumijas cimdi;
 • Vecs dvielis;
 • Ota krāsas uzklāšanai;
 • Dušas polietilēna cepurīte;
 • Taukains krēms.

Izmazgā un bez fēna palīdzības izkaltē matus. Hennas pulveri ieber māla vai stikla bļodiņā, atšķaidi ar karstu (70-80 grādi) vārītu ūdeni līdz bieza krējuma konsistencei un kārtīgi sajauc. Ādu gar matu augšanas līniju kārtīgi iesmērē ar treknu krēmu (var būt vazelīns) – tas neļaus nokrāsoties ādai. Ļauj masai atdzist līdz 35-40 grādiem (dažas minūtes) un tad ar otas palīdzību sākot no pakauša daļas to sāc klāt uz matiem.

Uz plāniem matiem (deniņos un pie kakla) krāsu klāj kā pēdējo, jo šie matiņi nokrāsojas visātrāk. Svarīgi sekot, lai henna tiktu uzklāta vienmērīgi – tā tiks iegūts kvalitatīvāks rezultāts. Matus pakausī savāc kopā un uzvelc uz galvas polietilēna cepurīti. Vēlams matus nosiet ar dvieli.

Henna-Hair-DyeHennas turēšanas ilgums matos ir atkarīgs no to tipa un krāsas. Jo gaišāki mati, jo mazāks laiks nepieciešams, lai iegūtu spilgtu toni. Uz gaišiem un plāniem matiem – 10-20 minūtes, bet uz tumšiem un cietiem matiem hennu var turēt pat 1.5-2 stundas. Pēc tam matus cītīgi izmazgā ar siltu ūdeni un bez šampūna.

Lai matus krāsojot ar hennu iegūtu nevis rudu, bet kastaņu toni, krāsas sastāvam var pievienot maltu kafiju vai hennu sajaukt ar basmu.

Basma (kaltētas indigofēras lapas) popularitātes ziņā ir otrs dabīgs matu krāsošanas līdzeklis. Ar tās palīdzību var iegūt tumšus matu toņus – no brūna līdz melnam.

Krāsošanas speciālisti rekomendē basmu izmantot kopā ar hennu, jo tīrā veidā izmantota basma var radīt zaļganu vai zilganu toni. Henna, turpretim, satur sarkanu pigmentu un zilo toni neitralizē. Neliels hennas daudzums pielikts basmai netraucēs iegūt melnu matu toni, bet drīzāk otrādi – tonis izskatīsies dabīgāks un mierīgāks.

Matu krāsošana ar hennu (izmantojot citronu).

Matu krāsošanas tehnoloģija ar basmu ir līdzīga krāsošanai ar hennu. Tomēr, ūdens, kas tiek izmantots pulvera sajaukšanai, jālieto karstāks (90-95 grādi) un krāsojamās masas konsistencei jābūt šķidrākai (basma ātri biezē). Ilgi basma matos nav jātur, jo tad ir risks iegūt zaļganu matu toni, kuru būs grūti nomazgāt un mainīt. Matus, kuros ir sirmums, tiek rekomendēts krāsot vispirms ar hennu un tad ar basmu.

Galvenais dabisko matu krāsu pluss, ir tas, ka tās mazāk kaitē matiem nekā ķīmiskās krāsas. Vienotas speciālistu pārliecības par to vai dabiskās matu krāsas matiem ir arī vērtīgas, nav. Daudzi uzskata, ka tās stiprina matu struktūru, stimulē to augšanu,savukārt, citi trihologi brīdina, ka bieža matu krāsošana pat ar dabiskām matu krāsām matus sausina, padarot tos vairāk lūztošus. Tāpēc pārlieku bieži matus nav jākrāso ne ar dabiskām, ne ar ķīmiskām krāsām. Optimālais variants – vienu reizi 2-3 mēnešos.

Hennas un basmas pirmais mīnuss ir tas, ka nav paredzams krāsošanas procesa galējais tonis. Jau tika minēts, ka jo gaišāki un plānāki mati, jo lielāka varbūtība iegūt vai nu par daudz spilgtu toni (burkānu rudo, zilgani melno), vai zilgano toni. Otrkārt, pēc hennas vai basmas izmantošanas matu krāsu nebūs iespējams mainīt vai uzlabot ar ķīmiskās krāsas palīdzību – tā matus „neņems”. Tāpēc, lai mainītu imidžu būs vien jāgaida, kamēr krāsotie mati ataugs.kumelites

Izņemot hennu un basmu ir arī maigākas dabiskās krāsas. Tās matu krāsu radikāli nemaina, bet var panākt svaigāku toni gaišiem vai tumšiem matiem. Viens no šādiem populāriem līdzekļiem ir kumelītes. Tās ļauj iegūt vieglu, zeltītu toni gaišiem matiem, bet vidēji gaišiem – saulē pabalējušu matu efektu. Matu krāsošanai ar kumelītēm ir nepieciešami 25 grami kaltētu ziediņu uz vienu glāzi ūdens, uzkarsēt līdz vārīšanās brīdim un ļaut ievilkties 30 minūtes. Iegūto novārījumu izkāst un izmantot skalošanai pēc matu izmazgāšanas.

Tumšu matu toņa pastiprināšanai var izmantot melnās tējas novārījumu, 25 gramus tējas pārliet ar 1 litru ūdens, vārīt 15 minūtes un atdzesēt. Izmantot matu skalošanai. Kastaņu un brūnu matu toni dziļāku var panākt, matus skalojot ar liepas lapu un zariņu novārījumu, kuri varīti ūdenī (4 ēdamk. Uz 1 litru ūdens).

HairKitUn nobeigumā – intensīvi zeltītu matu toni var iegūt, matus izskalojot ar sīpolu mizu novārījumu: 30-40 gramus sīpolu mizu pārlej ar glāzi ūdens un vāri 15 minūtes. Ar iegūto novārījumu matus skalo pēc katras matu mazgāšanas tik regulāri, līdz tiek iegūts vēlamās intensitātes tonis. Starp citu, sīpolu mizu novārījums ne tikai krāso, bet arī stimulē matu augšanu.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Arvien vairāk sieviešu priekšroku dod tieši īsiem matu griezumiem un tas nav nekāds brīnums. Tas ir ērti, stilīgi un vēl viens liels pluss mums, 4 ...

 • Profesionāla matu krāsošana, protams, sniedz 100% rezultātu: tiek nokrāsoti sirmie mati, krāsa saglabājas vairāku mēnešu garumā un dod iespēju kar ...

 • Ir sestdienas rīts un ir tā nedēļas diena, kad tu varētu palutināt savu ķermeni. Varbūt, šodien tu varētu pievērst īpašu uzmanību saviem matiem? ...

 • Samazināt stresu daudzumu, vairāk atpūsties, labi izgulēties – tās ir katrai mums zināmas nepieciešamās darbības, lai ne tikai labi izskatītos, be ...

 • Lai dzīvo dabiskums! 2011. gadā, izrādās, tu būsi moderna, ja tava matu krāsa būs dabiska. Un tas ir brīnišķīgi! Pirmkārt, tas ir ērti, jo nav ne ...

 

Tags: , , , , , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • sanita

  No savas pieredzes par hennu un basmu- abas sausina matus !!!! Par to nerunā,bet tā ir. agrāk biju to fane un krāsoju regulāri. beigās pamanīju ka pēc kārtējās krāsošanas mati ir kā salmi ! To teica arī vēl viena sieviete kura krāso tikai ar šīm dabīgām kr. Matiem jālieto spēcīgas maskas lai tos “salabotu”. beigās pārgāju uz ķīmiskajām.

   
   
   
 • Dia

  Ilgstoši krāsoju ar hennu un friziere atbalstīja manu rīcību, jo nedrīkstēju lietot nekādu ķīmiju. Nesausina nemaz matus, mati ir pabaroti un veselīgi tieši krāsojot ar hennu. Basmu neēsmu lietojusi, nav viedokļa

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata