Lietišķa sieviete. Plusi un mīnusi.
Sievietes skaitās vājais dzimums, tā vismaz par sievietēm teikts klasiskajā literatūrā. Bet 20.gadsimtā izveidojās, ja tā var teikt, jauna sieviešu kategorija. Tās ir lietišķās sievietes vai biznesa lēdijas.
Vēsture zina daudz lietišķo sieviešu piemērus, kuras savā dzīvē ir sasniegušas daudz un tādejādi daudz izdarot sabiedrības labā, ietekmējot pat veselu paaudžu mentalitāti. Viņas ir Jacqueline Onassis, Margaret Hilda Thatcher, Madeleine Korbel Albright – protams, šis galīgi nav pilnīgais saraksts.
Objektīvu iemeslu dēļ mūsu pasaules daļā termins “biznesa lēdija” parādījās tikai deviņdesmito gadu beigās, kad vispār sāka pielietot terminu – bizness.
Lietišķas sievietes ir aktīvās vajā dzimuma pārstāves, kas blakus vīriešiem cenšas sasniegt panākumus politikā un biznesā. No vienas puses, tas ir normāli, jo tiesības uz to ir abiem dzimumiem, tātad visiem. Bet, no otras puses… sievietes galvenā sūtība ir Dieva un dabas noteikta: dzemdēt bērnus, uzturēt mājās „uguni pavardā”, kopt māju, pieskatīt saimniecību, rūpēties par tuvajiem cilvēkiem utt.
Bet kā tas viss apvienojams lietišķas sievietes veidolā? Un vai šie ekonomiskās aktivitātes centieni neiet par sliktu ģimenes dzīvei? Kādi tad ir tie plusi un mīnusi šādam dzīves stilam, vai tie nenāk par sliktu pašai sievietei un apkārtējiem?
Plusi. Lietišķums protams, maina sievieti un bieži vien viņu padara labāku, pievilcīgāku arī vīriešu acīs. Gudra sieviete savas darbības laikā apgūst gan labas maniere, gan prasmes, kas ļoti labi var noderēt ne tikai darba vietā un darījumu veikšanas procesā, bet arī ģimenē, neformālo tikšanos laikā ar draugiem.
Lietišķa sieviete prot izteikties gramatiski un pareizi. Bet daudzos momentos prasības pret sievieti ir stingrākas, nekā pret vīrieti, kurš atrastos tādā pašā postenī. Ja vīrietim noteikti tiks piedota neliela vaļība vārdu izvēlē, nevainīga koķetēšana ar pretējo dzimumu, tad sievieti šādās pat situācijās vērtēs absolūti savādāk.
Es nekādā gadījumā neesmu aizvainota par šādu attieksmi, tas tā vienkārši ir un, ja tā ir – ar to jārēķinās. Un tas, galu galā, ir tikai uz labu. Lietišķam cilvēkam, neatkarīgi no dzimuma jāprot būt korektam, pieklājīgam, jāciena sevi un savs dzīves partneris ( ja iet runa par “nevainīgo” koķetēšanu) un jāzina, ka tieši tevi, tieši tāpēc, ka esi biznesa pasaules pārstāvis vērtēs pēc citiem kritērijiem, daudz stingrākiem un tu vienmēr būsi zem “lupas”.
Lai sasniegtu panākumus savā izvēlētajā jomā, sievietei IR PIENĀKUMS būt veselai, citādi viņas tālejošie plāni var izjukt. Pluss ir tas, ka šī stingrā (nerakstītā) prasība tiešām liek sekot savai veselībai un galu galā veicina veiksmi karjerā un citos dzīves aspektos. Un te vēlreiz, atkārtoju – biznesa pasaules pārstāvji citās pasaules malās sen jau zina kas ir veselības profilakse. Un tev šai tēmai, ja vien vēlies būt enerģijas pilna, tātad spējīga sasniegt to, ko esi ieplānojusi, nekaitējot savai veselībai, būs arī jāpievēršas ļoti nopietni.
Lietišķai sievietei raksturīga ļoti laba laika izjūta un precizitāte, pretējā gadījumā viņa vienmēr kavētu visas darījumu tikšanās un neko nepaspētu izdarīt laikā. Ir sievietes, kurām šī izjūta ir gandrīz vai iedzimta, bet daudzām to nākas ieaudzināt sevī. Laika precizitāte un disciplinētība lietišķu sievieti izdevīgi atšķir no pārējām daiļā dzimuma pārstāvēm.
Tie ir galvenie plusi. Bet – ir arī mīnusi. Par piemēru – augstāk minēto plusu trūkums noteikti daudz grūtāk tiks piedots sievietei nekā vīrietim. Joprojām sabiedrība ir mazāk iecietīga pret sievieti, nekā pret vīrieti…
Vēl viens mīnuss – bieži vien lietišķas sievietes ziedo savas karjeras dēļ ģimenes dzīvi un savu labsajūtu. Ir arī ievērots, ka vīrietis blakus šādai sievietei nejūtas pilnvērtīgs ne kā draugs, ne vīrs, ciešot liekošās (vai esošās) nepilnvērtības dēļ… Es neaizstāvu šādos gadījumos ne sievieti, ne vīrieti. Katrā ģimenē situācijas un iemesli kāpēc sieviete grib savu biznesu ir savi – kādai vienkārši tā ir nepieciešamība lai izdzīvotu, kaut arī pašai žēl, ka jāziedo viss tā dēļ… No savas pieredzes teikšu – šādā situācijā neies uz “augšu” nekas, ne bizness, ne pašsajūta un gandarījuma arī nebūs.
Es ļoti labi pazīstu šīs situācijas, kas saistās ar šiem „zemūdens akmeņiem”, jo pati 15 gadus esmu personīgā biznesa dāmu loka pārstāve un šajos 15 gados esmu satikusi simtiem citu sieviešu, kas vēlējušās kļūt par biznesa lēdijām par tādām kļuva, bet ne mazāk, ja ne vairāk sieviešu, kas nekļuva par tādām, nespēdamas tikt galā tieši ar šo balansu un ļoti bieži arī ar vīrieša cietušo mazvērtības sajūtu…
Jebkurā gadījumā, lietišķa sieviete – tā ir stipra personība, kas vēlas kaut kādā jomā sevi maksimāli realizēt.
Pats svarīgākais, ja tā esi vai vēlies būt tu – atrast gudru balansu starp biznesu un pārējām tev svarīgām lietām un tikai tad dzīve kļūs harmoniska: necietīs ne blakus esošā vīrieša pašcieņa, ne attiecības ar bērniem, ne arī tu pati.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Ja sievietei tās piemīt, no viņas vīrs nekad neaiziešot... Vācu sociologi aptaujāja vīriešus vecumā no 25 līdz 50, lai noskaidrotu uz kuriem tad ...
Sieviešu seksualitāte – tā ir pats pirmais un pats svarīgākais vīrieša iespaids par sievieti. Un tieši tāpēc daudzas sievietes visu laiku cenšas p ...
Amerikas zinātnieki apgalvo, ka vislielāko baudu no seksa sievietes mācās iegūt vecumā pēc 40. Un iemeslu tam esot daudz. Saskaņā ar speciālistu ...
Skaistuma salonos ir parādījies manikīra pasaules jaunums - šellaka (shellac manicure) manikīrs. Šellaka manikīrs – tas ir kaut kas starp nagu gē ...
Šoreiz bez vārdiem un liekvārdības. Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita, vai tev šobrīd 25, 40 vai 65, ziema aiz l ...
Ko citi saka: