Labojam jaunības kļūdas

sieviete-lukojas-spoguliViss, ko mēs darām, tā vai citādi atspoguļojas uz mūsu ādas. Simtām reižu mūža garumā esam to dzirdējušas, bet nekad tam neesam pievērsušas uzmanību. Ir pienācis laiks, kad par to var pārliecināties ļoti vienkārši – palūkojoties uz sevi spogulī.

Nu nesanāks nepievēršot uzmanību veselīgam dzīves veidam, izskatīties jaunai, skaistai un koptai. Bet jaunībā par to ļoti reti, kura domā. Un rezultātā…vecumā ap 40 mums pieder tas, kas pieder…

Ko lai dara – jaunībai ir tieksme pieļaut kļūdas. Vai ir jebkāda iespēja tās izlabot? Zinātnieki uzskata, ka ir.

Ja tu jaunībā:

Pārlieku daudz aizrāvies ar sauļošanos. Pārlieka mīlestība pret sauli ādu ietekmē divejādi: pirmkārt, ievērojami, pat par 74% palielinās melanomas risks (ļaundabīgs veidojums) un, otrkārt, veicina priekšlaicīgu ādas novecošanu.

Protams, kaitējumu, kas gūts praktiski no radioaktīva saules apdeguma, labot ir grūti, betsaules-kaitiga-ietekme mēģināt var. Pirmkārt. Centies lietot vairāk tos produktus, kas satur dabiskus antioksidantus, kas sasaista brīvos radikāļus, kuri ādā veidojas saules starojuma iedarbībā. Vispirms tie ir augļi un dārzeņi (ziemā tos ļoti veiksmīgi var aizstāt ar kvalitatīviem uztura bagātinātājiem) un olīveļļa.

Daudz antioksidantus satur kakao. Arī katru dienu apēsti daži tumšās šokolādes gabaliņi tavu figūru nesabojās, bet tavu ādas jaunību pagarinās gan. Otrkārt, no šī brīža centies regulāri lietot saules aizsargkrēmus un biežāk mitrini ādu. Saulainā laikā nēsā cepures un saulesbrilles.

Tev patika jautras kompānijas, kurās lietoja alkoholu. Pirms daudziem gadiem pārmērīga alkohola lietošanas rezultātā gūto kaitējumu var pamazām labot veselīgs dzīves veids. Saskaņā ar pētījumiem pēc 10 gadu atturības bijušajiem alkoholiķiem paaugstinātais aknu cirozes risks līdzinās parastajam.

Ja cilvēks dzīvo veselīgu dzīves veidu, aknām ir spēja atjaunoties. Bet dzīves veidam tiešām ir jābūt veselīgam: izvairīties no trekniem, kūpinātiem, marinētiem ēdieniem un tikai ļoti reti un mazās devās drīkst lietot alkoholu.

jaunibas-kludasNeatteicies no cigaretēm. Sliktā ziņa ir tā, ka bojātie plaušu audi atšķirībā no aknu audiem neatjaunojas. Labā ziņa – dzimstot mums tiek dots ļoti daudz šo plaušu audu. Bet tas nenozīmē, ka ar tiem var turpināt „svaidīties”. Met nost smēķēšanu cik vien ātri vari, sāc nodarboties ar kādu sporta veidu, dzīvo veselīgu dzīves veidu un ar laiku lielākā smēķēšanas rezultātā gūtā kaitējuma daļa mazināsies vai pat izzudīs. Ne visa, diemžēl.

Lai mazinātu slodzi uz plaušām un, vēl vairāk, tām nekaitētu ar dažādiem iekaisumiem, centies mazāk slimot ar saaukstēšanās slimībām. Centies izvairīties arī no pasīvās smēķēšanas. Smēķēšana negatīvi ietekmē ne tikai plaušas, bet arī ādu. Tajā uzkrājas toksīni, kas veicina pāragras grumbas, pelēkas sejas krāsas rašanos un pārlieku sausumu. Centies pārtikā lietot vairāk produktus, kas satur dabīgos antioksidantus, kuri šos toksīnus sasaista.

Biji nevaldāma saldummīle. Ja lielākā daļa jaunu meiteņu vecumā līdz 20-22 gadiemaizrausanas-ar-saldumiem nekaitējot figūrai var ēst visu pēc kārtas, tad vēlākos gados un it sevišķi pēc bērna dzimšanas, sava ēdienkarte būs jāpieskata cītīgāk. Īpaši tas attiecas uz saldummīlēm. Sāc iekļaut savā ēdienkartē vairāk dārzeņus un augļus. Ja tava iepriekšējā ēdienkarte saturēja praktiski tīru holesterīnu, tad ir pienācis laiks to nomainīt pret vērtīgajiem augu taukiem. Olīveļļa, avokado un rieksti palīdzēs tev samazināt kaitīgā holesterīna līmeni.

Veselīgs dzīves veids var mainīt DNS

Par pētījumu, kas pierāda šo tēzi un telomerāzes atklāšanu Amerikas zinātnieku grupa pirms dažiem gadiem saņēma Nobela prēmiju. Telomerāze ir telomērus atjaunojošs un pagarinošs enzīms. Telomēri ir dzīves ilgumam un imunitātei svarīgi olbaltumvielu savienojumi, kas atrodas hromosomu galos.

Īsi telomēri un zems telomerāzes līmenis brīdina par paaugstinātu sirds-asinsvadu un onkoloģisko slimību saslimšanas risku. Pētāmie lietoja veselīgu veģetāriešu ēdienu, pusstundu dienā un sešas dienas nedēļā staigāja ātrā tempā un pielietoja antistresa metodes. Rezultāti? Neskaitot ievērojamu kaitīgā holesterīna un stresa līmeņa pazemināšanos, pētāmajiem tika konstatēta telomerāzes paaugstināšanās par 29%. Un tas nozīmē, ka tieši par tik procentiem bija uzlabojusies viņu veselība kopumā un hromosomas tai skaitā. Un tas nozīmē arī to, ka jaunības kļūdas labot nekad nav par vēlu!

Bet labāk to sāksim darīt tūlīt!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

  • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

  • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

  • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

  • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

  • Veltījums “heihērholiķiem”, vai latviskojot – heihērmīļiem. Un kāpēc gan nevar būt ‘’Mīlīgā, saldā tējotava heihērholiķiem’’ ar heihērām uz jumta ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata