Kad āda lūdz padzerties
Ko parasti dara sieviete, kad, ieraugot sevi spogulī, ar šausmām konstatē: atkal jaunas krunciņas!? Viņa visādos veidos cenšas „iedabūt” sejas ādā lielu daudzumu vistreknākā krēma, tad ar ietaukoto seju iet gulēt un jau rīt no rīta cer redzēt paveiktās procedūras efektu.
Kura no mums ir rīkojusies savādāk? Ļoti daudzas sievietes, kurām pāri pār 40, joprojām glābiņu no daudzām kosmētiskām problēmām saskata treknā krēmā. Mēs nojaušam, ka mūsu ādai kaut kā trūkst, bet kā – konkrēti nezinām.
Reti kurai prātā ienāk doma, ka runa iet par vienkāršu ūdeni! Jā – mūsu ādai slāpst un tā grib dzert! Ūdens trūkums īpaši pastiprinās ziemas periodā – tad, kad uzturamies slēgtās un bieži vien slikti vēdināmās telpās. Centrālapkures dēļ mūsu āda izžūst kā pergaments, bet nepieciešamais „mitruma balanss” nekad nespēj izlīdzināties, jo frāze „pastaiga” mūsu leksikā nemaz gandrīz vairs nepastāv. Ūdens trūkuma dēļ ne tikai mūsu sejas, bet arī visa ķermeņa āda pārstāj būt elastīga, svaiga un gluda, bet zem acīm parādās vilšanās grumbiņas.
Jo cilvēks kļūst vecāks, jo ādas slāpes pēc ūdens kļūst lielākas. Jaundzimušā bērna audos 90% ir ūdens, bet 60-gadīgas sievietes audos tā ir uz pusi mazāk un tas ir acīmredzami: āda kļūst ļengana, raupja un pārklājas ar tādu kā smalku krunciņu tīklu. Tāpēc jau sākot ar 30 gadu vecumu, kad ādai JAU sāk trūkt ūdens un kad šūnas sāk izjust tā trūkumu, ir jāsāk pielietot mitrinošas procedūras un dažādus preparātus.
Nedaudz „pabaidīju” un tagad no teorijas pāriesim uz praktiskiem ieteikumiem.
Ikdienas rīta un vakara ķermeņa mazgāšana, sejas nomazgāšana ir ne tikai higiēnas pamatprasība, bet arī mitrinoša procedūra. Ūdens temperatūrai ir jābūt mērenai. Ja uz sejas asinsvadiņi neplīst, tad sejas nomazgāšanai izmanto siltu ūdeni, bet skalošanai – aukstu vai arī seju var notīrīt ar ledus gabaliņu.
Dažus desmitus gadus atpakaļ par brīnišķīgu kosmētikas līdzekli tika uzskatīts lietus ūdens, it īpaši, ja āda ir sausa un plāna. Bet par cik ekoloģija šobrīd ir neatgriezeniski sabojāta, gaiss piesārņots, lietus ūdeni var nomainīt ar strauta ūdeni vai minerālūdeni.
TOMĒR, sausa āda ūdeni uzņem ļoti slikti. Lai tai palīdzētu, būtu labi, ja 1-2 reizes nedēļā tu savu ādu palutinātu ar linsēklu sejas masku. Lai šo masku pagatavotu, apmēram 1 stundu izmiekšķē linsēklas nelielā karsta ūdens daudzumā – tik nelielā, lai iegūtu līmveida masu. Tad ar otiņas palīdzību to vienmērīgā kārtā uzklāj uz sejas. Pārklāj seju ar miklu, sildošu kompresi, apgulies un mierīgi paguli 30 min. Masku jānomazgā ar siltu ūdeni, bet pēc procedūras ieplikšķini ādā labu mitrinošo krēmu.
Sejas ūdens masāžu var veikt arī ar diezgan spēcīgu aukstu dušu. Spēcīgo ūdens strūklu ietekmē pastiprinās asinsrite un āda iegūst veselīgu, svaigu izskatu. Pirms masāžas ādu nomazgā vai vismaz attīri no dekoratīvās kosmētikas.
Nākamās procedūras nosaukums ir „atvadu skūpsts pirms miega”. Vispirms cītīgi nomazgājies un iekrēmo seju un kakla ādu ar krēmu un uz dažām minūtēm pārklāj seju un kaklu ar ļoti siltu, miklu, viegli nospiestu kompresi no četrkārtīgi salocītas, karstā ūdenī samitrinātas marles auduma. Pateicoties šai procedūrai, āda daudz ātrāk uzņem krēmu un kopā ar to arī nepieciešamo mitrumu.
Vai ziepes sausina ādu? Protams. Bet liela daļa cilvēku sejas ādas nomazgāšanas procedūru nekādi nevar iedomāties bez putojošām ziepēm. Ja āda ir ļoti sausa un jūtīga, ziepes būtu jāizmanto pēc iespējas retāk. Vispareizāk būtu tās aizvietot ar maigām putām, kas domātas speciāli sejas nomazgāšanai.
Un, lūk, procedūra drosmīgajām – tā nodrošina lielisku, ārstniecisku efektu visa ķermeņa ādai, atsvaidzina seju un sniedz brīnišķīgu relaksācijas pusstundu visam ķermenim. Tomēr reti kura šo procedūru izmantos… Ir ātri, no pašas galvas vidus līdz pašām pēdiņām jāaplejas ar aukstu ūdeni, pēc tam ātri jāietinas blīvā, siltā peldmētelī vai palagā un, nenoslaukoties, jāapguļas uz 30 min. zem siltas segas. Šādu eksperimentu vislabāk veikt sestdienas vakarā vai svētdienas rītā, kad brīvā laika ir visvairāk.
Turpinājumu, jeb par to kā seju mitrināsim ziemā, lasi bloga Buduars.lv draugu lapā.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...
Visi dārzu un puķu mīļotāji zina – laistīšanai vislabākais ir lietus ūdens. Tas gan līstot uz zemi, nedaudz savāc gaisā esošos putekļus, īpaši, ka ...
Iestājoties ziemai, mēs sajūtam, ka āda mainās. Un ne uz labo pusi...Daudzām pat gribās saukt SOS un pat tonālie krēmi vairs nelīdz... Izrādās, i ...
Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...
Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...
Tags: ādas kopšana, ādas kopšana ziemā, ādas novecošana, grumbiņas, krunciņas, sejas maskas, sejas mazgāšana
Ko citi saka: