Kā pareizi izvēlēties matu krāsu

ka_izveleties_matu_krasu (2)Šoreiz nedaudz informācijas par to, kā izvēlēties matu krāsu, kas piestāvētu sejas tonim. Katra no mums vismaz reizi dzīvē noteikti ir saskārusies pati vai redzējusi neveiksmīgus matu krāsas izvēles piemērus.

Daži no tiem bijuši traģiskāki, citi – mazāk, tomēr, lai nākamās frizūras maiņas reizē nebūtu jāriskē, iesaku izlasīt pāris padomus, kā nekļūdīties matu toņa izvēlē.

Mūsu ideālais matu tonis nebūt nav ikmēneša modes tendence – tas ir tonis, kas sejai liek izskatīties starojošai un jaunākai.

Ļoti liela nozīme šāda efekta panākšanā ir tieši sejas tonim – izvēloties veiksmīgu kombināciju, matu krāsa ne vien atdzīvinās sejas krāsu, bet arī izcels sejas vaibstus un vizuāli padarīs tevi jaunāku. Tā kā esam tik dažādas, piedāvāju aplūkot dažādu matu krāsu variantus – blondu, brūnu, melnu, sarkanu un pelēku.

Blonda matu krāsa

Blonda matu krāsa piedāvā plašākās matu toņa variācijas iespējas, jo labi notur citusblondi_mati toņus, kā arī padodas balināšanai. Tā ir viena no pasaulē iecienītākajām krāsām, iespējams, tādēļ, ka tā piešķir svaigu, sapņainu un jaunāku izskatu. Tomēr, lai nekristu par modes upuri un vēlamā toņa izvēle būtu veiksmīga ne tikai modes aktualitātes ziņā, bet arī savā koptēlā, jāizvēlas tonis, kas piestāv tieši jūsu sejas krāsai.

Blonda matu krāsa gaišam ādas tonim

Gaiša ādas toņa īpašniecēm vislabāk izvēlēties nedaudz zeltainu vai gaiši blondu matu krāsu. Sejas kopskatu vizuāli nedaudz siltāku un interesantāku var panākt, matos iekrāsojot dažas gaišākas šķipsnas. Nekādā gadījumā šādam sejas tonim nevajadzētu izvēlēties koši baltu, pelēcīgu vai sarkanīgi blondu toni.

Blonda matu krāsa vidējam ādas tonim

Ja Tavas ādas krāsa ir nedaudz tumšāka, labi izskatīsies arī piesātinātāka matu krāsa. Tavējie ir smilškrāsas blondie, kā arī zelta un gaiši blondie toņi. Vislabāk piestāvēs dabiska izskata matu krāsa – tas nozīmē, ka šo izvēlēto pamata blondo toni būtu nepieciešams papildināt ar siltas nokrāsas matu šķipsnām, kas piestāvētu sejas ādas krāsai. Jāizvairās no pelnu vai apelsīnu bāzes toņiem, jo tie liks izskatīties nogurušai.

Blonda matu krāsa tumšam ādas tonim

Lai panāktu skaistu un eksotisku izskatu, jāapzinās robeža, cik tālu drīkst mainīt matu krāsu atkarībā no tās dabiskās krāsas. Visbiežāk tie ir divi toņi uz gaišāku vai tumšāku pusi no dabiskās krāsas. Šādas ādas krāsas īpašniecēm lieliski izskatās karameļu vai zelta blonds tonis. Noteikti jāizvairās no platīna, koši baltiem un apelsīnu toņiem, tie izskatīsies nedabiski, kā arī izcels ādas/sejas nepilnības – it īpaši nozīmīgi tas ir vecākām sievietēm.

113851824VS033_64th_Annual_63733927637077286335920383587007SL104_19th_Annual_G116058107AW013_3rd_Annual_B

Visas foto izmantotas no: Youbeauty.com

Brūna matu krāsa

Savukārt, brūns matu tonis ir variācijām visbagātākais. Dabiski sastopami toņi, sākot ar gaiši smilškrāsas pelēcīgu, līdz pat tumšam, piesātinātam, šokolādes brūnam tonim. Tomēr nereti daudzām šādas matu krāsa īpašniecēm šis tonis šķiet garlaicīgs. Viss, kas nepieciešams, ir nedaudz zināšanu par to, kā pilnveidot savu dabisko matu krāsu, pieskaņojot to savam ādas tonim un būtībai.

Brūna matu krāsa gaišam ādas tonim

Hair_Color_27Gaišas ādas īpašniecēm, kurām jau no dabas dots brūns matu tonis, visbiežāk piestāv divus toņus gaišāka vai tumšāka matu krāsa par dabisko. Pārējām skaisti izskatās silti sarkanīgi sarkanbrūni vai zemeņu nokrāsas toņi, īpaši labi izskatās izceltas matu šķipsnas šādās nokrāsās. Ja vien no dabas nav doti ļoti tumši mati, tādus nevajadzētu krāsot, pretējā gadījumā matu krāsas nēsātājas seja izskatīsies bāla.

Brūna matu krāsa vidējam ādas tonim

Sievietēm, kurām ir dabiski dzeltenīgi vidēji gaiši mati, lieliski izskatās vidēji brūnie toņi. Šādas ādas krāsas īpašniecēm piestāv lielāka krāsas dažādība – tie var būt gan gaišāki, gan tumšāki toņi, sākot no dažādiem karameļu līdz bagātīgiem kastaņbrūniem toņiem. Nepiestāvēs pārāk silti (melnīgsnēji) vai pārāk vēsi (gaiši pelēcīgi) toņi.

Brūna matu krāsa tumšam ādas tonim

Olīvu ādas krāsas toņiem vislabāk un dabiskāk izskatās tumšas matu krāsas. Skaisti izskatās tumši brūni toņi, kas piepildināti ar tumši sarkanām šķipsnām, iekrāsojumiem. Ja ādas krāsā jūtama rozā pieskaņa, labāk izskatīsies nedaudz gaišāki, dzintara nokrāsas brūnie toņi. Tikpat labi izskatās, ja ar šādu toņu iekrāsojumiem papildina dabisko matu krāsu. Vēlams izvairīties no pārāk gaiši brūniem toņiem, lai saglabātu dabiska izskata efektu.

bruni_mati_gaisa_adabruni_mati_gaisa_ada2bruni_mati_tumsa_adabruni_mati_tumsa_ada2bruni_mati_videja_adabruni_mati_videja_ada2

Visas foto izmantotas no: Youbeauty.com

Melna matu krāsa

Melna matu krāsa ir skaista pati pa sevi, tā burvīgi atstaro gaismu un matiem liek izskatīties cēliem un bieziem. Izvēlēties melnu matu krāsu nenozīmē atteikties no radošām nokrāsu un paspilgtinājumu iespējām. Tikai jāzina, kā strādāt ar tik tumšu krāsu un kā to izvēlēties, pieskaņojot savai ādas krāsai.

Melna matu krāsa gaišam ādas tonimmelna_matu_krasa

Šādam ādas tonim vislabāk piestāvēs tumši, neitrāli toņi, kas robežojas ar tumši brūnu nokrāsu. Nevajadzētu izvēlēties izteiksmīgi melnus vai melnus ar zilganu nokrāsu (ja vien tāds tonis jau nav no dabas, jo tādā gadījumā tas saskan ar uzacu krāsu un sejas pantiem), jo šādi toņi panāks neveselīgu, nedabisku izskatu, kā arī izcels ikvienu sārtu pigmentu uz sejas.

Melna matu krāsa vidējam ādas tonim

Lieliski izskatīsies toņi, sākot no tumši brūna līdz gandrīz melnam. Tie papildinās un atdzīvinās sejas ādas krāsu. Jāizvairās no sarkanīgi melna toņa, jo tas sejas ādai liks izskatīties dzeltenīgai.

Melna matu krāsa tumšam ādas tonim

Šādas ādas krāsas īpašnieces var droši izvēlēties izteiksmīgi tumši brūnus līdz pat koši melniem matu toņiem. Tie izskatīsies dabiski un atdzīvinās jūsu koptēlu. Jāizvairās vienīgi no melniem toņiem ar zilu nokrāsu, jo tie sejas ādu var vizuāli padarīt zaļganu, kontrastā ar sejas silti brūno toni.

648249206439343363205580613271715920694064731520

Visas foto izmantotas no: Youbeauty.com

Sarkana matu krāsa

Tā ir taisnība, ka tikai diviem procentiem no visiem pasaules iedzīvotājiem ir dabiski sarkani mati, (Kelly Van Gogh) bet tas nenozīmē, ka vairāk sievietes nevar atļauties šādu dinamisku, enerģisku izskatu, piemērojot to sev. Sarkano toņu palete ir ļoti bagātīga – sarkana_matu_krasakastaņsārts, purpura, zemeņu blonds vai oranži-sarkans, un vēl, un vēl. Lai iegūtu vislabāko rezultātu, jāzina, kādi toņi vislabāk piestāv katrai sejas krāsai.

Sarkana matu kāsa gaišam ādas tonim

Gaišai ādai lieliski piestāv sarkanie matu toņi, sākot no gaiša, zeltaina līdz pat spilgti vara vai koši sarkanam. Lai seja neizskatītos bāla, jāizvairās no vīna un bordo sarkana toņa.

Sarkana matu kāsa vidējam ādas tonim

Šādai sejas krāsai ieteicams izvēlēties matu toni, sākot no, aptuveni, vara blonda līdz vidējam sārti kastaņbrūnam tonim. Ieteicams izvairīties no tumšas baklažānu nokrāsas, jo šāds tonis ādai liks izskatīties dzeltenīgai.

Sarkana matu kāsa tumšam ādas tonim

Tumšākas ādas krāsas toņi lieliski sader ar kastaņbrūnu sarkano toni. Jābūt uzmanīgai, izvēloties koši sarkanu matu toni, jo šajā krāsā ir diezgan daudz zilo pigmentu, kas sejas ādai vizuāli var piešķirt zaļu nokrāsu.

637672206414804362124788648639575979348615229287

Visas foto izmantotas no: Youbeauty.com

Pelēka matu krāsa

Pelēki mati nebūt nenozīmē matu krāsas beigas – tieši otrādi. Ir tik daudz iespējas variēt, sākot no sudraba baltiem vai dzeltenbrūniem līdz pat koši tumši pelēkiem matiem. Izmantojot dažas pamata zināšanas, iespējams atrast perfektu pelēko matu toni tieši tavai ādas krāsai.

Pelēka matu kāsa gaišam ādas tonimpeleki_mati

Gaišam ādas tonim piestāvēs krēmkrāsas gaiši dzeltens vai izteiksmīgi gaišs pelēkais tonis. Nevajadzētu aizrauties ar dzeltenīgu pelēkā nokrāsu.

Pelēka matu krāsa vidējam ādas tonim

Šādas ādas krāsas īpašniecēm ir pieejama lielāka dažādība pelēkās krāsas izvēlē. Skaisti izskatīsies krēmkrāsas balti vai metāliski pelēki toņi. Ja Tava pašreizējā matu krāsa nav pilnībā pelēka, daudz matu ir tumši, košu un elegantu izskatu iespējams panākt, šādos matos iekrāsojot spilgti sudrabainus toņus. Tām, kurām sejas ādas ir manāmi sārta, nevajadzētu izvēlēties koši baltu pelēkā toņa nokrāsu, lai sejas ādu vizuāli nepadarītu vēl sārtāku.

Pelēka matu krāsa tumšam ādas tonim

Ja Tev ir tumša sejas āda, lieliski izskatīsies „sāls un piparu” matu krāsojums – pašreizējā matu krāsā pievienojot dažas tumšu toņu šķipsnas viscaur matos un koši gaišas šķipsnas sejas apvidū. Jāuzmanās ar dzelteni pelēkiem toņiem, jo tie šādai sejas krāsai piešķirs neveselīgu, vienmuļu izskatu.

pelēki_mati_gaisa_adapelēki_mati_gaisa_ada2pelēki_mati_tumsa_adapelēki_mati_tumsa_ada2Kelly Osbourne at the 2012 People's Choice Awards held at the Nokia Theatre, Los Angelespeleki_mati (2)

Foto izmantotas no: Youbeauty.com un makeuptalk.com

Lai izdodas atrast krāsu tieši Tev!

Uz tikšanos tepatās,

Indra

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata