Kā padarīt Jaunā gada apņemšanās veiksmīgas

 

jauna_gada_rezolucijasJaunā gada apņemšanās noteikti ir vēl pavisam ‘svaigas’ tavā prātā un pirmā entuziasma švunka arī vēl nav zaudēta.

Kādus paradumus tu esi apņēmusies izmainīt?

Ēšanas, vingrošanas, laika plānošanas paradumus? Patiesībā nav svarīgi, ko tieši tu vēlies mainīt, svarīgi ir ko darīt, lai padarītu ieradumu izmaiņas veiksmīgas.

Kādas ir metodes, ko tu vari izmantot, lai motivētu sevi un padarītu paradumu izmaiņas veiksmīgas un noturīgas?


 

Šeit ir dažas no svarīgākajām:

1. Apņemšanās.

Apņemies sevī, ka tu izmainīsi paradumus. Padari savu apņemšanos iespējami publisku — raksti par to savā blogā, pievienojies virtuālajiem forumiem, pastāsti savai ģimenei un draugiem, raksti par to Facebook, izsūti ikdienas e-pasta jaunumus un Tweetus par savām sekmēm. Jo pozitīvāks būs sabiedrības spiediens, jo labāk.

2. Praktizēšana.

Paradumu maiņa ir prasme un, kā ar jebkuru prasmi, tajā ir jāvingrinās. Veic 30 dienu izaicinājumu un mēģini vingrināties savā jaunajā paradumā katru dienu 30 dienas. Tā tu trenēsi sevi šajā jaunajā paradumā atkal un atkal no jauna. Ja kaut kas noiet greizi, nepārmet sev, bet vienkārši mēģini vēlreiz. Prakse veido meistaru.

3. Motivācija.

Atrodi iespējami daudzus veidus, kā motivēt sevi.

4. Izsekošana. jauna_gada_apnemsanas

Vislabāk ir, ja tu seko līdzi savam paraduma maiņas progresam katru dienu. Tas var izklausīties grūti, bet tas padarīs tava ieraduma maiņu veiksmīgāku. Dari to pirms dodies gulēt. Nav labāka veida kā motivēt sevi kā tavas pašas personīgā pieredze. Tu vari arī izvēlēties rakstīt dienasgrāmatu.

5. Atbalsts.

Pievienojies virtuālajai grupai vai veic savu paradumu maiņu kopā ar partneri. Ieradumu maiņa būs daudz vienkāršāka, ja arī citi to darīs kopā ar tevi.

6. Atalgojumi.

Atalgo sevi bieži: katras no pirmo trīs dienu beigās, un tad katras nedēļas beigās, un pēc tam ar lielo atalgojumu 30 dienu izaicinājuma beigās.

7. Fokusēšanās.

Ir ļoti svarīgi koncentrēt savu uzmanību uz šo jauno paradumu pilnas 30 dienas. Tāpēc ir grūti veikt vairāk nekā vienu vai divu paradumu maiņu vienlaikus — tu nevari saglabāt fokusu. Atrodi veidus, kā koncentrēt savu uzmanību uz tavu paradumu. Pieliec atgādinājumus (post-it) pie rakstāmgalda vai mājās. Nosūti sev e-pasta atgādinājumus. Uzliec to kā attēlu uz datora ekrāna. Visviens, kā to to dari, saglabā lāzera uzmanību!

apnemsanas8. Pozitīva domāšana.

Šis varbūt ir vissvarīgākais elements. Ja tu sev saki, ka to vari izdarīt, ka tu to darīsi, tad tu izdarīsi. Apklusini visas negatīvās domas, un aizstāj tās ar pozitīvām. Tu to vari izdarīt!

Uz tikšanos tepatās,

Inese

Interesanti raksti :

  • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

  •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

  •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

  •   Vasaras sezona beidzot ir klāt! Grili izvilkti, notīrīti un jau iemēģināti. To mūsmājās dara stiprais dzimums. Kas atliek dāmām? Rūpētie ...

  •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata