Kā izvairīties no kļūdām iepazīstoties internetā

Young woman using internet dating serviceŠorīt nomainīju mūsu bloga dienas aptaujas anketu. Pāris nedēļu garumā aptaujas jautājums bija: „Vai vīrietis un sieviete var  iepazīties ar interneta  palīdzību?” Lielākā daļa sieviešu, protams, ka atbildēja uz šo jautājumu pozitīvi, pie tam daļa no mums pašas ir tā iepazinušās un daļa pazīst citas sievietes, kuru pazīšanās sākums ir bijis internets.

Mani pārsteidza tas, ka bija sievietes, kuras uzskata, ka tas nav normāli…Interesanti – kas, viņuprāt, nav šajā procesā normāli? Mēs, taču, nerunājam par attiecību turpināšanu un ģimenes veidošanu internetā…līdz ar to, nojaušu, CIK ļoti daudzas, joprojām dzīvo muļķīgu „stereotipu pasaules” ieslodzījumā…iespējams, pat nespēdamas pamatot šo savu pārliecību.

Šodien vēlos parunāt ar tām, kuras ir PAR šo procesu.

Ja tu esi piekususi no vientulības un personīgās dzīves neveiksmēm, tad iepazīšanās ar interneta palīdzību var „saknē” mainīt visu tavu dzīvi. Protams, ka arī ŠAI gadījumā, kā rakstīju rakstā par mūsu, 40-gadnieču randiņiem – būs jāiziet ārā no mājas, jāatmet savs slinkums un nevēlēšanās izkāpt no „čībām”.
Došu dažas rekomendācijas, kas palīdzēs izvairīties no nopietnām kļūdām un šo iepazīšanās procesu padarīt par aizraujošu piedzīvojumu.

Pieņemsim, ka savu iepazīšanās portālu esi atradusi ( ja vēl ne, tad tuvākajā laikā par to parunāsim). Pirms tu izvieto savu anketu, pārbaudi savu iekšējo noskaņojumu! Tev jābūt pārliecinātai par veiksmi unka iepazities interneta jānoskaņojas tam, ka iespējamās neveiksmes tevi nedrīkst izsist no sliedēm – ja tavs noskaņojums būs šāds, tava dzīve var mainīties par visiem 180! Nenolaid rokas, ja kaut kas neizdodas, mēģini vēlreiz un tev viss izdosies!

Tagad tev būtu jāsaprot, kādu tu vēlētos redzēt savu partneri. Tādā veidā tu spēsi uzreiz izvēlēties sev piemērotāko kandidatūru, ignorējot tos, kas tev absolūti neder. Daudzi cilvēki nespēj konkrēti to noformulēt. Tāpēc, visvieglāk būtu uz papīra uzrakstīt  tās īpašības, kuras tu gribētu savā partnerī redzēt. Padomā – kas ir tas, ko tu nespēsi pieņemt savā partnerī un kas ir tas, uz ko acis var „pievērt”. Šis, konkrētais formulējums tev palīdzēs aizpildīt savu anketu. Tikai neuzskaiti tajā sīkumus! Tavam formulējumam ir jābūt informatīvam, nelielam, konkrētam.

Noformulē sev vissvarīgākos momentus, bet sīkumus atstājot uz vēlāku. Piemēram, ja tev ir svarīgi, lai tavs nākamais partneris uz šo brīdi būtu „brīvs”, uzrādi to anketā.

Pārejam uz sadaļas aizpildi par sevi. Lai vai kā tev negribētos ap sevi izveidot nimbu, centies par sevi sniegt TIKAI patiesu informāciju, lai pēc tam nav jāsarkst! Piemēram, nav vērts rakstīt, ka tu esi beigusi augstskolu, ja tu to neesi darījusi. Ja tev uz šo jautājumu atbildēt  ir neērti, noignorē to vai atbildi ar humoru.

Ir pienācis laiks izvēlēties pietiekoši kvalitatīvu fotogrāfiju. Atceries, ka anketām bez foto tiek pievērsta daudz mazāka uzmanība! Vislabāk, ja tev ir profesionāli veikta fotogrāfija, kur tu redzama pilnā augumā un tava seja ir tuvplānā.

Neiedomājies ievietot foto, kas veikta ar mobilā telefona palīdzību un nekad neievieto piecu -desmit gadu vecu foto! Ja tev nav iespējas apmeklēt labu foto studiju, tad, droši vien, paziņu vai draugu vidū atradīsies cilvēks, kurš piekritīs tev palīdzēt un sarīkot mājas foto sesiju.

iepazisanas internetaŠim procesam velti pietiekošu uzmanību, jo pavēro sevi – kad tu pēti vīriešu profilus, tev, taču, IR svarīgs foto, šī cilvēka izskats, pat vaibsti ( pēc tiem var daudz ko pateikt, tu, taču, to zini!) un tas cik labi tu viņu saredzi. Tevi pat var kaitināt sliktas kvalitātes fotogrāfija…

Tas ir tā paša pirmā iespaida radīšana pirmajās pāris sekundēs, kas nosaka vai viņš tev „paies garām” vai atgriezīsies atpakaļ. Pie tam – internetā patiešām VIENMĒR ir iespēja atgriezties, bet ne vienmēr tas ir dzīvē, uz ielas vai citos apstākļos… Tāpēc šīm pirmajām sekundēm, kad viņš tevi ieraudzīs uz fotogrāfijas, izlasīs tavu anketu, to kas esi, ko vēlies – velti ĻOTI nopietnu uzmanību!

Nākamās rekomendācijas skars anketas aizpildīšanas stilu un izpildot tās, tu savu anketu un saraksti vari izcelt pārējo vidū un padarīt atmiņā paliekošāku.

Pirmkārt – neizkropļo vārdus, valodu, cenšoties atdarināt mūsdienās moderno interneta valodas stilu ( ja vien tev nav 15 gadi…). Gramatikas kļūdas nav pieļaujamas! Cītīgi pārbaudi tekstu, pirms to nosūti! Ja tu neesi droša, pārbaudi sevis rakstīto ar teksta redaktora palīdzību. Pie tam, ja tu norādi, ka tev ir augstākā izglītība, bet tekstā ir kļūdas, tas izskatās dīvaini…

Otrkārt – izrādi pret vīriešiem cieņu, neizmanto izteicienus, kas var likties aizvainojoši, piemēram, uzsvaru liekot uz vecumu, nacionalitāti vai rakstura īpatnībām. Pat, ja tas nebūs raksturīgi vīrietim, kas lasa tavu anketu vai vēstuli, viņš uzreiz nojautīs, ka tu esi ciniska, agresīva vai lepna…līdz ar to, viņš diez vai tevi uzrunās. Izņemot gadījumus, ja vien tu šādā veidā nepievērsīsi tāda paša „tipa”, kāda esi tu pati, uzmanību un, drīzāk, aiz viņa vēlmes tevi pakaitināt, izsaukt tevī vēl lielāku agresiju vai pamēroties ar tevi šajās nekam nevajadzīgajās spējās.
Uzsākot saraksti, esi nosvērta un uzmanīga, neizmanto asus spriedumus un izteicienus.

Treškārt, izvairies  no  banalitāšu izmantošanas ar mērķi, lai tevi ievērotu. Jā, ir kaut kā jāizdalās no pūļa,  bet tai pašā laikā neizmanto ekscentriskus paņēmienus, jo tevi gan atcerēsies, bet vēlme ar tevi iepazīties tuvāk var nerasties… Tas nozīmē, ka oriģinalitātei jābūt mērenai. Piemēram, pierastā: „Čau!” vietā uzraksti „ Labs vakars!”

Sarakstēs familiārais tonis var nepatikt, bet viegls humors jebkurā situācijā būs vietā! Tikai neiekarsti – tas, kas draugu lokā ir ļoti smieklīgi un saprotami, no nepazīstama cilvēka puses var tikt novērtēts kā iepazišanās internetānekaunības vai vulgaritātes izpausme.

Ceturtkārt. Neesi pārlieku uzmācīga! Pat, ja tev liekas, ka tu esi satikusi savu likteni, esi taktiska. Pārlieku liela cenšanās visu sasteigt sarunu partneri var atgrūst. Neuzmācies ar piedāvājumiem tūlīt pat satikties, vienkārši uzturi sarunu ar neitrālām tēmām. Sarakstes sākumā izvairies no ļoti personīgām tēmām, labāk apjautājies par viņa hobiju, nodarbošanos utt.

Piektkārt. Esi pacietīga! Kā jau teicu – „nepresē”, nepieprasi telefona numuru, adresi utt. Ja nekādi nespēj nociesties, labāk pajautā, kā viņu var sameklēt, ja internets nebūs pieejams Mirkšķinošs. Tā tu varēsi dot iespēju viņam paziņot tev kādu neitrālu kontaktu, ja vien viņš nebūs gatavs sniegt tev personīgu informāciju.  Neignorē elektroniskā pasta iespējas – tādā veidā tu savu jauno paziņu vari aplaimot ar skaistiem tekstiem vai atklātnītēm!

Sestkārt. Nav vērts pūst „miglu acīs”, kad tu runā par sevi. Jā, noslēpumainība un neskaidrības var „aizķert”, bet visam ir savs mērs. Ja tu konkrētas atbildes vietā sāksi spriedelēt par visuma likteni utt. – diez vai adekvāts cilvēks vēlēsies šīs attiecības turpināt.

Ja tavā interneta pazīšanās ceļā ir trāpījies „nelietis” un „rupeklis” – izdari pavisam vienkārši: tūlīt pat pārtrauc saraksti un pat necenties viņam atbildēt (ja vien vari nociesties, ko arī iesaku), netērē savu laiku un, visvairāk, nervus. Un, ja šis indivīds neliekās mierā – vienkārši nobloķē.

interneta iepazisanasSvarīgākais, ko atceries – centies pret cilvēkiem izturēties ar PATIESU interesi un labvēlību! Varbūt tu tam netici, bet es apgalvoju, ka silta, labvēlīga attieksme ir jūtama pat caur saraksti!

Jebkuram cilvēkam šobrīd, šai pasaulē trūkst vienkāršas cieņas, mīlestības, labvēlības, patiesuma, spējas uzticēties kādam un tieši tāpēc, sajūtot, pret sevi  nemākslotu, patiesu labvēlību, cilvēki vienmēr vēlēsies turpināt kontaktu.

Un, ja tu rīkosies tā, tu  atradīsi gan jaunus, interesantus draugus un pienāks diena, kad tā būs arī tavas dzīves mīlestība!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 12

Man ir ko teikt »

 
 • Kate

  Esmu apmēram trīs reizes reģistrējusies portālā un esmu ieguvusi 3 brīnišķīgus draugus :)….attiecības gan nav izveidojušas. Ļoti liela iespēja satikt jaukus, sakarīgus un sev tīkamus vīriešus.
  Man pašai tuvu pie 40 un četrus gadus, ka neesmu satikusi savu liktenīgo…..ko ar to vēlējos teikt, ka cerība satikt lielisko ir arvien mazāka, kaut gan bijusi pozitīva pieredze iepazīšanās caur inetu. Dzīvē vispār vīrieši nepievērš uzmanību, kaut gan esmu simpātiska un kopta sieviete….esmu atklājusi, ka problēma tur, ka pati neesmu sevi pieņēmusi tieši tādu, kāda es esmu…bēdīgi, bet tā ir. Nepieciešams spēks, drosme un mīļums, bet reizēm tas vienkārši pazūd…

   
   
   
  • Jocīgi skan – simpātiska, kopta sieviete, – vīrieši nepievērš uzmanību- pašai sevi grūti pieņemt …. kaut kā tas viss nestiķējas kopā …. 😉

    
  • meklē vīru ārzemēs ! latvijā vīriešus interesē tikai 20 gadīgās. iesaku Angliju ! tur nav bijusi krievu okupācija līdz ar to attieksme pret sievieti cita. tur arī 4o un vairāk gados sievietes ir sievietes un precās.
   Ja aprobežosies ar latviju visticamāk paliksi viena.latvijā nav kvalitatīvu vīriešu.

    
 • Aija

  Sveika, Kate! :) Vai esi izlasījusi šai blogā rakstu: “Kā saglabāt mīlestību” ?

  Tev ir pilnīga taisnība – daudzas sievietes nemīl sevi, nepiedod sev, nesajūsminās par sevi un ar sevi nelepojas. Varbūt, sāc tieši ar šo!?

  “Tuvu pie 40″ ir galīgi vēl nekāds vecums! Man 47 tūlīt būs un esmu droša, ka daudz kas vēl priekšā,kaut arī grumbiņu ar katru gadu sejā parādās arvien vairāk un ķermenis ar nekļūst tvirtāks :)) …

  Un vēl – ko nozīmē “lielisko” ? :) Es saprotu, ka gribās kā jaunībā – tā, ka elpa auzraujas, bet mums ir 40, nevis 18, līdz ar to ir citi vērtēšanas kritēriji, esam prasīgākas, ievērojam sīkumus…. Un varbut nemaz tik ļoti Lielisko nevajag…tikai nepārproti :). Galējibas ar neder!

  Kate? Drīz būs pavasaris! “Uzplauksti” sev! Un tu redzēsi ka tevi “ieraudzīs” arī citi!

  Es nezinu vai spēks un drosme nepieciešama, bet mīlestība, Dieva mīlestība gan un tad cits skats, skatiens, gaišums parādīsies….
  Iespējams, ka tas viss tevī JAU ir – tad viss kas tev vajadzīgs ir vienkārša pacietība un prieks dzīvot! TEV VISS NOTIKS! 100%

   
   
   
 • Kate

  Paldies, Aija :)! Esat ļoti optimistiska un gudra sieviete :). Lieliskais – vīrietis, kuram nav jābūt mega skaistam, gudram, bagātam,utt., tikai mana sirds kāro,lai ar viņu būtu ka mājās…:).

   
   
   
  • nesamierinies ar nekvalitatīvu vīrieti ! tās nav pārspīlētas prasības kā gudrība,labklājība un cieņa ,uztiicība,mīlestība pret tevi !!!! latvijā nav normālu vīriešu un tevi kaunina par “pārspīlētām prasībām ” .jo latvijas vīrieši uz nosaukto kvalitāti nav spējīgi.

    
 • Anna

  Ak vai, meitenes, kas ir ap 40 ?! Super vecums ! Tieši tad sieviete ir pašā plaukumā, bērni izauguši, rūpes vairs tik ap sevi ( ja vien nav ap vecākiem, bet arī tas ir tikai dabiski). dzīvojiet, ticiet sev, bet, ja tiešām negadās labs vīrietis, varbūt viņu nemaz ar nevajag ? Tikai dzīvojiet tā, lai būtu labas draudzenes vai draugi, var kopā patusēt, pabraukt kaut kur…Lai jums ir skaisti šie sievietes gadi !

   
   
   
 • Ilona

  Es atbalstu iepazīšanos internetā. Un kāpēc gan ne? Vietas, kur tikties mana un pēc 40 gadu vecuma cilvēkiem nav pārāk daudz. Sevišķi, ja dzīvo mazpilsētā. Man ir daudz draugu, ar kuriem esmu iepazinusies. Gan vīrieši, gan sievietes. Esmu ar vairākiem arī tikusies. Vai draudzība izvēršas ciešāka, atkarīgs tikai no diviem cilvēkiem.
  Bet gribu pastāstīt par kādu lietu. Es iepazinos ar kādu Anglijā dzīvojošu vīrieti. Mūsu sarakste bija angliski. Es papildināju savas zināšanas angļu valodā. :) Sākumā es neticēju, ka kādam anglim(?) es interesēju. Viņš bija pietiekami pacietīgs un mērķtiecīgs, līdz es ļāvos viņa romantisko vēstuļu iespaidam un sajutos kā jaunībā. Kad esi skaista, iekārojama, aplidota, apjūsmota, utt. Nonācām līdz tam, ka viņš brauc pie manis ciemos. Rezervēju viņam jau viesnīcu… Dažas dienas pirms atlidošanas viņš sūdzējās, ka notikusi kaut kāda kļūda ar viņa kredītkarti.
  Ak, jā, aizmirsu pastāstīt, ka visu šo 2.5 mēnešu laikā viņš aizlidoja komandējumā uz Nigēriju. Tur tad arī esot radušās problēmas ar banku. lai es viņam aizsūtos naudu, ko norēķināties ar kaut kādiem darbiniekiem. Sākumā centos ar padomu, bet tad sapratu, ka tas viss ir “blefs”. kad es atteicu, ka man nav naudas un neko nesūtīšu, tad pazuda, pat nepasakot “čau”. :) :)
  Bet es to nepārdzīvoju! :) Joprojām iepazīstos ar cilvēkiem internetā. Tikai vairs netērēju savu laiku un enerģiju ar “krāpnieku mafiju”.
  Gribēju šo savu piedzīvojumu pastāstīt. :)

   
   
   
  • Paldies, Ilona, par sava stāsta izklāstu – tas noteikti arī pārējām sievietēm ir svarīgs. Starp citu – izklausās, ka šāda “pazīšanās metode” internetā kļūst populāra un ne tikai no vīriešu puses, bet arī no sieviešu. Nu secinājums ir viens – tāpat kā uz ielas, reālajā dzīvē, arī internetā ir jāuzmanās. Bet es pilnīgi piekrītu tev – arī ES esmu PAR iepazīšanos gan of-, gan online vidē – visur ir cilvēki un tieši tāpēc, laikam, visur var sastapt gan krāpniekus, gan tos, kas ir patiesi gan vārdos, gan jūtās.

    
  • Aija, līdzīgs atgadījums bija arī man….portāls hi5

    
 • vāvere

  Iepazinos ar savu vīru internetā OHO.LV, bijām abi atraitņi.Ieraugot bildes uzreiz saparatām ka mēs esam kā radīti viens otram jo bijām savā vecumā vizuāli ļoti simpātiski cilvēki. Man bija 58 viņam
  57,5 gadi, kad mums palika abiem 60 aprecējāmies. Mans ieteikums visiem – nezaudējiet cerību, tā var piepildīsies jebkurā vecumā , domas ir materiālas un domu spēks pievelk , vajag tikai ticēt.

   
   
   
 • Chita

  Arī man ir tuvu 40 un pozitīva pieredze ar iepazīšanos internetā. iesaku mēģināt, ja kāda ir vientuļa un šaubās.
  Iepazinos ar savu mīļoto cilvēku kādā no iepazīšanās portāliem.
  Iepazīšanās internetā ir brīnišķīga iespēja iepazīt un satikt cilvēku/ -us, kurus citādi iepazīt nebūtu iespējams

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata