Kā izvēlēties miesas krāsas zeķubikses

 

miesas_krasas_zekubiksesŠo tēmu aizskart mani pamudināja kādas mūsu bloga lasītājas vēstule ar sekojošu jautājumu: „Labvakar, Aija! Man pēc stila veidošanas vebināra viens jautājums neliek mieru – kā zeķbikses pareizi pieskaņot tērpam? Dažreiz ņemu vienas, otras, trešās, bet kā nav īstais tonis tā nav…. tad nokrāsa kaut kāda ne tāda…. tad par plānu, tad par biezu. Tā kā man pie kostīmiem zeķbikses jānēsā arī vasarā, tad bieži vien ar to pieskaņošanu ir kā ir. Varbūt ir kāda laba ideja – kādām jābūt zeķbiksēm, lai tās būtu perfekti pieskaņotas tērpam?”

Protams, mana atbilde bija konkrētāka, atbilstoši jautājumam, bet šodien tieši par miesas krāsas zeķubiksēm.

———————–

Neatkarīgi no tā vai zeķubikses mēs nēsājam ar prieku vai velkam sakostiem zobiem, tās bija un paliks par neatņemamu konservatīvā dress-koda daļu.

Šīs publikācijas mērķis nav analizēt to vai tās jānēsā vai nē – es piedāvāju iemācīties zeķu nodaļā prast izdarīt labāko izvēli. Mēs parunāsim par miesas krāsas zeķubikšu blīvumu, krāsu, tekstūru un cenu.

Miesas krāsas zeķubikšu blīvums

Jo miesas krāsas zeķubikses ir plānākas, jo tās labāk izskatās uz kājas. Bet te, protams, ir viens mīnuss – plānas zeķubikses kontaktā ar negludām virsmām plīst daudz biežāk. Ja vari atļauties, izvēlies 8, 10 un 15 den zeķubikses. Uz kājas tās praktiski nav pamanāmas, toties rada zīdaini gludas ādas efektu. 20 den un 30 den zeķubikses jau būs pamanāmas, bet pret 40 den miesas krāsas zeķubiksēm jāizturas ļoti uzmanīgi, jo tieši tās ļoti bieži rada „vecuma” efektu.

Ir sievietes, kuras nēsā blīvas, miesas krāsas zeķubikses, jo tādejādi cenšas noslēpt defektus uz kājām (piemēram, varikozo vēnu tīkliņu). Bet patiesībā nevienu šādi apmānīt nav iespējams, jo pat blīvas zeķubikses to izdara diezgan nepilnīgi. Labāk šo uzdevumu uzticēt pieredzējušam flebologam.

miesas_krasas_zekubikses (2)

Svarīgs moments: ir jāatturas no 40 den miesas krāsas zeķubiksēm (piemēram, ar mikrofibru) un no jebkurām vilnas vai kokvilnas tekstūras miesas krāsas zeķubiksēm – tās noteikti neiederēsies ofisā.

Miesas krāsas zeķubikšu toņi

Un tagad vēl viena svarīga nianse: miesas krāsas zeķubikšu tonis nedrīkst stipri atšķirties no sejas ādas toņa, jo dīvaini izskatīsies, ja sejas ādas ir bāla, bet kājas skaistā iedeguma tonī vai otrādi. Īpaši nedabiski tas būs redzams pilna auguma fotogrāfijās.

miesas_krasas_zekubikses (3)

Padoms: lai apgūtu miesas krāsas zeķubikšu izvēles „zinātni”, ir jāaiziet uz kādu dārgu zeķubikšu veikalu un jāpalūdz konsultantam (vai pašai jāizmēģina) nodemonstrēt zeķubikšu toņu paraugus. Tie izskatās kā nogriezti zeķubikšu gabaliņi, kas vienmēr ir sastiprināti kopā un ir nolikti kaut kur pircējam redzamā vietā.

Ieslidinot roku šajos zeķubikšu paraudziņos, tu vari atrast to krāsu, kas saplūst ar tavas ādas toni un varēsi konstatēt arī tos, kuri ir pārāk tumši vai bāli. Pacietīgi izvēlies vispiemērotāko. Šādi tu imitē zeķubikšu mērīšanu uz kājas, jo materiāla blīvums konstatējams praktiski tas pats. Tālāk tu vari papētīt arī to kā atkarībā no tavām vēlmēmmiesas_krasas_zekubikses (4) uz tevis „darbojas” dažāds zeķubikšu blīvums – 10 den, 20 den, 30 den… – un iedomāties kā tās varētu izskatīties uz kājas.

Iegūstot šādu konsultāciju vai pieredzi, tu pērc dažus zeķubikšu pārus tieši šajā izvēlētajā tonī. Kad šīs zeķubikses saplīsīs (tas diemžēl notiek ar visām zeķubiksēm), tu vari nogriezt tieši šo zeķubikšu gabaliņu un to nēsāt līdzi somiņā un kad tas būs darīts, beidzot problēmu ar miesas krāsas zeķubikšu izvēli būs atrisināta.

Ja tu vēlies vēl arī ieekonomēt, vienkārši aizej uz demokrātisku cenu veikalu un izvēlies sava toņa zeķubikses tajā. Un tad atliks vien atcerēties iepakojumu, firmas nosaukumu un zeķubikšu problēma tiks atrisināta uz visiem laikiem.

Spīdīgas zeķubikses vai matētas?

Ja zeķubikses tiek nēsātas uz ofisu un tev nav apzinātas vēlēšanās savas kājas padarīt vizuāli apaļākas, tad izvēle ir tikai viena – zeķubiksēm jābūt matētām. Spīdums labi izskatās tikai uz plānām, ne vairāk par 20 den zeķubiksēm.

Gludas vai tīkliņzeķubikses?

miesas_krasas_zekubikses (5)Neskatoties uz dažu par stilu norūpējušos sieviešu vaidiem par to, ka blīvas miesas krāsas zeķubikses ir kaut kas šausmīgs un, ka ieteicams labāk izvēlēties miesas krāsas tīkliņ-zeķubikses, tomēr no šādā lēmuma ieteicams ir atteikties. Pie mums tīkliņ-zeķubikses netiek uztvertas kā nopietns (lai neteiktu vairāk) garderobes elements, bet tu taču nevēlies, lai biznesa vidē tevi uztvertu nenopietni?

Dārgas zeķubikses vai lētas?

Lai noskaidrotu vai dārgas zeķubikses ir to augstās cenas vērtas, ir veikti daudzi eksperimenti gan ar Wolford, gan Falke, gan Philippe Matignon, gan Pierre Cardin, Calzedonia, Sisi un Omsa zeķubiksēm. Un šo eksperimentu rezultātā nav konstatētas nekādas šo ļoti dārgo zeķubikšu super-priekšrocības. Protams, šobrīd runa neiet par figūru koriģējošajām zeķubiksēm.

Jebkurā gadījumā – sievietes garderobē zeķubikšu mūžs ir ļoti īss….gadās pat viena vakara garumā un līdz ar to es absolūti neredzu jēgu un nepieciešamību par tām pārmaksāt, jo uz kājas visu šo ražotāju zeķubikses izskatās plus-mīnus vienādi.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Lasot publikāciju, varēsi vērot foto piemērus, bet to, kuros attēlos publikācijā minētie padomi izmantoti pareizi un, kuros ne visai – to izdomā ...

 • Lai vai kāds nebūtu sievietes tērps, nav iespējams izskatīties eleganti un izsmalcināti , ja kājas ir tērptas nekvalitatīvās vai nepiemērotās zeķu ...

 • Pirms kāda laika mūsu blogā es jau biju izveidojusi publikāciju ar 10 padomiem kā izskatīties slaidākai. Šodien par nākamajiem desmit. Šie pado ...

 •   Arvien biežāk, mēs iepērkamies ārzemju interneta veikalos un tās, kuras to sākušas darīt ir pavisam nesen, ļoti labi zina cik ļoti griba ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 3

Man ir ko teikt »

 
 • marcus

  labi, ka man nav šādas problēmas, jo es zeķubikses nenēsāju!

   
   
   
 • maija

  …labs raksts..tikai viens bet..vismaz man…kā lai saprot ,ka zeķubikses tiešam ir matētas…cik reiz nav gadījies.ka izskatās matetas, bet uzvelokot kājās tomēr ar o spīdumu..vai tā ir tikai man problēma -saprast ir matēta vai nav…uz iepakojuma nemāku atrast..

   
   
   
  • Ļoti labs jautājums, Maija! Tiešām, kā lai saprot, jo ne vienmēr uz šo jautājumu spēs atbildēt arī pārdevējas? Mana atbilde varētu būt šāda – gandrīz nekā, jo tādu parametru kā spīdumu nevar precīzi izmērīt kaut kādās konkrētās vienībās. Kā tad rīkoties? Ir zeķubikses, uz kuru iepakojuma var atrast vārdu “Shine” – tas norāda, ka zeķubikses ir ar spīdumu. Bet šāds uzraksts ir redzams reti.

   Vispār, tas vai zeķubikses ir matētas vai ar spīdumu atkarīgs no diegiem, no kādiem tās ir ražotas. Bet tas nekur netiek minēts. Ir ievērots, ka praktiski visas zeķubikses, kuras ir koriģējošas, ir ar spīdumu. Un vēl viens novērojums – vismazāk spīd visplānākās – 8-15 den zeķubikses un zeķubikses, kuru sastāvā ir mikrofibra. Ceru, ka vismaz šie mazie padomi kaut cik noderēs…

   Varbūt pārējās lasītājas var ieteikt kādu savu novērojumu vai padomu?

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata