Ja tu vienmēr kavē…

 

kavēt uz darbuTavas attiecības ar draugiem, tuviniekiem, darba kolēģiem kļūst arvien sliktākas tāpēc, ka tu allaž kavē? Tev jau pašai ir apnicis bojāt nervus sev un citiem savu mūžīgo kavēšanu dēļ? Tu vēlies kaut ko mainīt? Tad ir laiks to darīt!

Vai tu kādreiz esi izjutusi vilšanos, kad esi nokavējusi darbu? Vienmēr liekas – nekas jau negaidīts nevar notikt…bet tu vienalga esi atnākusi vēlāk kā nepieciešams vai ir norunāts. Tādejādi tu ne tikai esi demonstrējusi savu zemo pašdisciplīnas līmeni, bet arī jūties nepatīkami. Tā tu rādi sliktu piemēru saviem kolēģiem, ģimenes locekļiem, bērniem, galu galā…. Ir metodes kā ar to tikt galā!

Kāpēc cilvēki kavē? Vai neesi ievērojusi, ka tam iemesli ir meklējami paša cilvēka psiholoģijā?

Pievērst sev uzmanību

Daudzi to dara, lai pievērstu apkārtējo cilvēku uzmanību sev. Kavējums – nav labākā uzmanības gūšanas metode. It īpaši, ja tikšanās ir ar punktuālu cilvēku. Daudzus cilvēkus tracina kavētāji, jo tā ir necieņas izrādīšana pret to, kurš gaida. Ja tu laiku nevērtē, tas nenozīmē,ka to nevērtē arī tie, kas tevi gaida…

Izvairīties gaidīt citus

Bet var būt arī tā, ka tu neciet gaidīt citus un pēc pāris šādiem savu draugu kavējumiem, tu nolēmi, ka tagad arī tu turpmāk neieradīsies laikā, lai negaidītu citus. Ja tas ir tā, tev būtu lietderīgāk iemācītieskā pamosties izmantot laiku. Ierodies laikā,  bet paņem sev līdzi grāmatu. Un, ja tev kāds būs atkal jāgaida, tad šo laiku tu izmantosi ļoti vērtīgi, pie tam savā labā.

Infantilitāte

Vai arī TU domā, ka pieaudzis cilvēks pats atbild par sevi un par saviem darbiem? Tātad katrs ir situācijas saimnieks un  nevēlēsies ļaut apstākļiem ietekmēt notiekošo bez viņa līdzdalības. Kavēšana – ir signāls, ka cilvēks baidās no šīs atbildības un nav gatavs to pieņemt. Kavētājs vienmēr atradīs vainīgo, bet nekad vainīgs nejutīsies pats.

Necieņa pret cilvēku, kas tevi gaida

Tu nevērtē savu laiku? Tev ir tādas tiesības. Bet kavējot, tu liec nojaust, ka tu necieni arī gaidītāja laiku. Pat uz randiņu ar vīrieti, kuram ir nedaudz citi kanoni, ir nekorekti kavēt vairāk par 15 min. (Šajā gadījumā  svarīgākais ir dot iespēju vīrietim ierasties pirmajam).

Nevēlēšanās zemapziņas līmenī

Tu kavē svarīgu tikšanos…Bet, varbūt, tu zemapziņā patiešām nevēlies uz to ierasties? Šādā situācijā var jukt kopā gan vēlēšanās attālināt biedējošo momentu, gan bailes no kaut kā (piemēram, no priekšnieka), protests pret konkrētiem cilvēkiem vai  attiecību sistēmu…

Pieradums

Tu vienkārši jau zini, ka vari atļauties kavēt un ierasties vēlāk.  Un pats apbrīnojamākais ir tas, ka tu nekavē, ja tev kaut kas par to draud – piemēram, tu vari nokavēt lidmašīnu vai tikšanos, kurā tevi negaidīs ne minūti… Bet tas nozīmē tikai vienu – tu kavē tos pasākumus un notikumus, kurus neuzskati par svarīgiem.

Nespēja „savākties”

Pēc statistikas  datiem – cilvēki, kuri dzīvo blakus savai darba vietai, kavē visbiežāk. Noteikta cilvēku kategorija neprot ātri „savākties”. Vienkāršam risinājumam ir vienkārša atbilde:  sagatavojies jau vakarā.

Kā iemācīties nekavēt

Ir ļoti svarīgi iemācīties rīkoties ar savu laiku. Izanalizējot  un likvidējot savus kavējumu iemeslus, tu varēsi izvairīties no nepatīkamām situācijām, mūžīgās taisnošanās un justies daudz pārliecinošāk par to ko dari un par savu dzīvi kopumā.

Plānosavas dienas planošana

Iemācies pareizi plānot savu laiku. Daudzi iesaka tā: turpmāk sev nosaki laiku katrai darbībai, kas tev jāveic. Piemēram, 15 minūtes brokastīm, 10 minūtes dušai.

Es rīkojos ne tik drastiski. Es neatvēlu sev konkrētu laiku, bet gan iepriekš, kāda laika periodā, piefiksēju cik daudz laika man vidēji, bez steigas, vienmēr aizņem duša, brokastis, make-up uzklāšana, ģērbšanās process un jebkuras citas darbības, kas jāveic vienmēr, ikdienā vai, kad kaut kur, kaut kam ir jāgatavojas. Kad es to zinu, es nepieciešamās konkrētas sagatavošanās darbības piefiksēju uz lapas (ne vienmēr, bet pirms īpaši svarīgiem pasākumiem, lidojumiem utt.) un saskaitu man nepieciešamo laiku kopā, lai zinātu cikos tad man ir jāmostas vai jāsāk gatavoties. Uz lapas uzrakstu arī visu, kas jāsavāc somā,  čemodānā vai vienkārši jāpaņem līdzi. To visu darot, es jūtos daudz drošāk un mierīgāk, jo zinu, ka visu paspēšu.

Tādejādi, es vienmēr varu aprēķināt cikos, piemēram, man jāceļas, lai es bez steigas varu izdarīt visu, kas man jāizdara un paspēt būt tur, kur man jābūt. To visu es vienmēr saplānoju iepriekšējā vakarā.

Nosaki konkrētus laika ierobežojumus

Pirmkārt, ir svarīgi noteikt – ko tas nozīmē „ būt laikā”. Tam jābūt konkrētam ciparam. Ja tas ir 9:00, tad tas ir deviņos nulle nulle. Ja jūti, ka kavēsi, pazvani un brīdini cilvēku, kas tevi gaida, laicīgi.

Nospraud sev mērķi visur un vienmēr ierasties par 15 minūtēm ātrāk

Ja tikšanās ieplānota 15:00, ieraksti plānotājā, ka tev jāierodas konkrētajā vietā 14:45. Ir cilvēki, kas speciāli pārliek lauku uz priekšu. Bet ne visiem šis pašapmāns der. Mūsu zemapziņa vienalga atceras, ka, patiesībā, laiks ir ietaupīts un var nesteigties.

Ej gulēt laicīgi

Ar šo punktu ir viss vienkārši – lai mostos laikā, arī gulēt ir jāiet laikā.

Celies laikā

Zinot laiku cikos tev jābūt darbā, tu bez grūtībām, kā augstāk tika aprakstīts, vari izrēķināt, cikos tev jāmostas. Ja tev darbā bija jābūt 9:00, bet 10:30 tu zvani priekšniekam un saki, ka esi aizgulējusies, tas nozīmē tikai to, ka tu pamodies par 3.5 stundām vēlāk nekā tu plānoji. Vai tas tā var būt? Ļoti retos gadījumos. Patiesībā ir tā, ka jau vakar tu gatavojies aizgulēties šodien.

Iedomājies ideālu rītu

tavs ideālais rītsVakarā, dienā vai tūlīt pat, iedomājies kāds ir tavs ideālais rīts – tu mosties, piemēram 8:00. Ej uz vannas istabu….brokasto, ģērbies, izej no mājas, bet 10:00 tu esi darbā.

Iedomājies to ļoti reāli, spilgti, visās detaļās un ar visām izjūtām un emocijām. Tas palīdzēs tev realizēt šo ideālo bildi ideālā realitātē.  Vari iedomāties savu ideālo rītu un pat ideālo dienu katru vakaru, ejot gulēt.

Gatavojies jau vakarā

Ja tu vienmēr kavē tieši no rītiem, pacenties visu, kas nepieciešams un paveicams, izdarīt jau vakarā. Piemēram, pagatavo ēdienu un apģērbu iepriekš, lai no rīta steigā nebūtu jādara viss vienlaicīgi.

Izturies pret laiku pesimistiski

Plāno savu dienu. Katru darbību ieplāno tā, ka tā aizņems nedaudz vairāk laika nekā tu domā. Atvēli katrai darbībai laika rezervi. Tas pasargās no nepatīkamām situācijām. Bet, ja nekas nemisēsies, tu izdarīsi vēl vairāk, nekā biji plānojusi.

Sāc kontrolēt laiku

Fiziķi apgalvo, ka daļiņu pētīšana, tās stabilizē.  Sāc savu atnākšanas laiku uz darbu fiksēt uz lapas. Dari to katru dienu nedēļu pēc kārtas.LG_TAG_01_08_CMYK_woman_bag

Nosaki svarīgumu

Izvēlies no diviem uzdevumiem to, kuram būs prioritāte. Izdari akcentu uz to un atceries tā svarīgumu. Vienmēr ir darbi, kuri var pagaidīt. Bet pastāv arī steidzami jautājumi, kuri jārisina nekavējoties.

Ir cilvēki, kas nekad nekavē. Tici – arī tu vari tāda būt! Un tā būs vieglāk un priecīgāk dzīvot. Gan tev, gan apkārtējiem!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

  •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

  • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

  •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

  • Ir iestājies pikniku un gaļas cepšanas laiks un visos Latvijas stūrīšos, dārzos un kempingos  brīvdienās  kūpēs un smaržos “nacionālais ...

  • Arvien vairāk sieviešu priekšroku dod tieši īsiem matu griezumiem un tas nav nekāds brīnums. Tas ir ērti, stilīgi un vēl viens liels pluss mums, 4 ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata