Ja apnicis dzīvot „kā visi”…

par_dzivi_ja_viss_apnicis

Pieradums dzīvot, kā visi, mums atņem ļoti daudz spēka. Katru dienu sevi jāpierunā, ka tev ir „viss, kā cilvēkiem”, paklausīgi jādara to, kas nepatīk, nospiežot simtiem iekšējo konfliktu un cenšoties būt ne sliktākiem par citiem. Dzīve rit slinki un melanholiski. Tikt laukā no šī stāvokļa, nozīmē palikt vienam, ar sevi… bet patiesam un īstam.

Diemžēl, ne katrs ir gatavs sastapties ar viņa reālajām domām, apzināties savu vienaldzīgo attieksmi pret dzīvi un uzkāpt uz savu nepiepildīto sapņu lauskām. Domāt par to ir nepatīkami un biedējoši. Bet piekrīti, ir daudz nepatīkamāk un biedējošāk dzīves galā apzināties, ka tev tās nemaz nav bijis. Kaut arī … tas vairs nav tavs gadījums.

Tev? Tev viss būs labi! Jo šo rakstu atverot, tu JAU sev izteici vēlmi atrast citu ceļu. Pie tam, mēs vērtējam savu laiku, un tas nozīmē, ka saprotam, ka labāk ir vienu reizi visu labi saplānot, nekā veltīt vēl desmit gadus haotiskajiem sevis meklējumiem.

Tāpēc, ievelc gaisu, izpūt un sāksim turpmāk elpot pilnu krūti un attīstīsim savas turpmākās dzīves stratēģiju. Tā sastāvēs no vairākiem posmiem:

1.Detalizēts pagātnes un tagadnes pētījums.

Paņem atpūtas brīdi no visiem darbiem. Vislabāk būtu, ja no visām ikdienas rūpēm tu uz 1-1,5 nedēļu varētu aizbraukt prom. Ja atvaļinājums jau ir izmantots, tad vienkārši izej no mājām uz 1,5- 2 stundām uz tuvāko parku vai kafejnīcu. Tā tu varēsi ne tikai nodarboties ar plānošanu, bet „uzpildīt” sevi ar nepieciešamo enerģiju.

Apsver visdažādākās savas dzīves sfēras: darbu, karjeru, naudu, ģimeni un draugus, veselību, personisko un garīgo attīstību, tavas sociālās aktivitātes, dzīves apstākļus utt.

Izanalizē, kādas problēmas tev nācās risināt un jārisina tagad, kas tev neļauj dzīvot tā, kā tu gribētu. Šāda analīze bez psihologa klātbūtnes palīdzēs tev identificēt problemātiskās jomas, radīt skaidru priekšstatu par savu dzīvi šodien, izgaismot savas īpašības, saprast, kas tev nepieciešams.

Kad tev izveidosies pilna aina, tu nemanot pāriesi uz savas nākotnes plānošanu. Un tā jau būs pamatota uz reālajiem tavas dzīves rezultātiem, ņemot vērā patiesās vajadzības un personiskās īpatnības.

2.Savu vērtību noteikšana.

Tas ir pamats, uz kura tu veidosi savas laimīgās nākotnes realitāti. Dažādiem cilvēkiem ir dažādas vērtības. Tāpēc, nemēģini tās pielāgot kādam citam. Ņem vērā arī to, ka vērtības laika gaitā var mainīties. Bet, ja tu būsi pietiekami elastīga un vērīga, tu vienmēr laicīgi varēsi to pamanīt un savus plānus koriģēt.

Tāpat pievērs uzmanību arī tam, ka vērtības dažkārt veidojas ne apzinātas izvēles rezultātā, bet pamatojoties uz psihiskām traumām. Piemēram, tieksme pēc mīlestības var rasties tās trūkuma dēļ, bet tieksme pēc bagātības, lai aizbēgtu no nabadzības.

Padomā, kas tev ir svarīgāk, kā dēļ tu esi ar mieru vienmēr atrast laiku, enerģiju un līdzekļus. Šajās pārdomās tev palīdzēs iepriekšējā pieredze. Atceries, kā tu rīkojies situācijās, kad tev nebija laika domāt. Ko tu izvēlējies: naudu vai mieru, darbu vai ģimeni, mīlestību vai jaunas iespējas?

Starp citu, pamēģini vienu speciālu tehniku, kas bāzēta uz neapzinātu atbilžu saņemšanu. Lai to izmēģinātu, paņem lapu, sagriez to tik gabalos, cik tavā dzīvē ir vērtību (piemēram: bizness, karjera/darbs, vīrs, bērni, vecāki, tava veselība….- katrai tās būs citas). Tad, pieslēdzot savu intuīciju, izmantojot savas plaukstas, neskatoties uz uzrakstīto, nosver pa vienai šīs vērtības – kā uz svariem. Uz vienas plaukstas vienu, uz otras otru. Kura plauksta liksies smagāka, tā ir svarīgāka. Un tā visas pēc kārtas, neskatoties, sanumurē šādā svara secībā. Un tad apskaties – tu būsi pārsteigta, bet pilnīgi iespējams, ka tu ieraudzīsi reālo ainu, kuru tu jau tāpat biji nojautusi, bet slēpi pat pati no sevis.

Un atceries, pār vērtībām nav iespējams valdīt, bet tu atrodi virzienu, kurā tev nepieciešams virzīties, izvairoties no kļūdām, ekonomējot laiku un spēkus.

3. Principu formulēšana.

Mēs runājam par taviem dzīves noteikumiem un principiem, kurus tu mēģini nepārkāpt. Daudzējādā ziņā tie raksturo tevi, kā personību.Tomēr arī te ar secinājumiem nevajadzētu steigties…

Tu vari būt absolūti pārliecināta, ka rīkojies pēc saviem principiem, bet patiesībā īsteno kāda cita noteikumus. Piemēram, tava “sirdsapziņas balss” var izrādīties tikai tavu stingro vecāku vai skolotāju balss.

Nekā briesmīga, ja tas nerada tev nekādu kaitējumu, bet, ja tu jūties „ne savā ādā”, runā vienu, bet domās redzi pavisam citu ainu, tad ir ļoti svarīgi visus pār tevi valdošos principus pārskatīt.

Neuztraucies, ja tev apkārt esošo cilvēku rindas kļūs retākas. No tevis aizies tikai tie, kas “barojās” uz tava rēķina. Paies pavisam neilgs laiks, un apkārt tev būs cilvēki, kas tevi patiešām mīlēs un vērtēs to, ko dari.

4. Mērķu plānošana.

Tu jau zini, kas tavā dzīvē bija noticis ne tā, kas tev ir svarīgs, un saproti, kādās robežās esi gatava rīkoties. Un tagad tu vari ķerties klāt mērķu plānošanai tuvākajiem 3-5-10 gadiem. Šāda pieeja tev palīdzēs orientēties ikdienas notikumu burzmā. Tagad tu viegli atpazīsi radušos iespēju virzīties vajadzīgajā virzienā, un ātri spēsi izdarīt izvēli, un izmantosi piemēroto piedāvājumu.

dzives_vertibasCeļā uz lieliem, ilgtermiņa mērķiem būs daudz pieturvietu. Bet galvenais virziens ir jau izvēlēts, un tas nozīmē, ka tās visas būs saskaņā ar kopējo ideju un rezultātā tu gūsi vēl vairāk gandarījuma un vēl vairāk prieka.

Pieradini sevi regulāri pierakstīt savus plānus, vēlmes, idejas un vērtīgas domas. Tas atbrīvos prātu un palīdzēs savākt tavu pašreizējo panākumu statistiku. Tev būs arvien vairāk un vairāk informācijas, spēsi identificēt likumsakarības un tu pārliecināsies, ka spilgta, bagāta, laimīga dzīve – tā nav nejaušība priekš izredzētajiem, bet gan sistemātiskas pieejas rezultāts, kuru savā dzīvē vari īstenot arī tu.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

  • Vai tev gadās tā, ka viss ir apnicis, ka dzīve ir kļuvusi vienveidīga un garlaicīga? Darbs-mājas, mājas-darbs un dažas patīkamas un krāsainas ...

  • Ja vien mēs zinātu precīzu savas pēdējās dzīves dienas datumu... – kā mēs dzīvotu? Es domāju, ka citādāk. Lai vai cik tālu vai tuvu šis datum ...

  •   Droši vien daudzas no mums jau ir izlasījušas desmitiem grāmatu gan par veiksmi, gan par mērķu uzstādīšanu, gan sapņu piepildīšanu. Un brī ...

  • Cik gan bieži mēs savas dzīves garumā neesam spējušas pateikt „nē”, pēc tam pat rūgti nožēlojot? Tev tā ir bijis? Man noteikti un ne reizi vien! ...

  • Tie ir 48 jautājumi, kurus sev jāuzdod būtu katram cilvēkam. Tas nav tests. Un uz šiem jautājumiem nav pareizu un nepareizu atbilžu. Jo dažreiz i ...

 

Tags: ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata