Glābjamies no sviedriem
Karstā vasarā asais un saldenais sviedru aromāts kļūst īpaši neciešams. Tikai daži zina, ka slikti ož nevis paši sviedri (jo tiem nav smaržas), bet gan baktērijas, kuras „svilpodamas” dzīvo tajās ķermeņa vietās, kuras visvairāk svīst – padusēs, uz kājām, ģenitālijām…
Kā tad ar šo problēmu cīnīties? Nu, protams, ka vispirms ar cik vien var regulāras higiēnas uzturēšanu un kā nākamais solis ir laba dezodoranta palīdzības izmantošana.
Ir vairāku tipu pretsviedru līdzekļi: rullīšveida pusšķidrie dezodoranti (novērš smaku), cietie, spreji, talki, smēres vai krēmi un antiperspiranti (bloķē sviedru izdalīšanos). Galvenās iedarbības sastāvdaļas visos šajos plašas iedarbības spektra līdzekļos ir triklozāns un farnezols. Pēdējā laikā kosmētisko līdzekļu ražotāji no triklozāna (kaut arī efektīvā) izmantošanas atsakās, jo tas kairina ādu. Farnezols, kaut arī mazāk efektīvs, ir vairāk saudzējošs.
Ar ko katrs no šiem līdzekļiem atšķiras un izceļas
Sprejs ir efektīvs, bet tā iedarbība ilgst pavisam neilgu laiku, pie tam tas var veicināt alerģiju.
Cietais dezodorants – stikeris ir ērts lietošanā, kompakts, bet, par cik tā sastāvā ir spirts, bieža lietošana ādu var padarīt sausu. Tieši šī iemesla dēļ ieteicams meklēt dezodorantu-stikeri, kurā ietilpst zāļu ekstrakti, kas neitralizē jeb mazina ādas iekaisumu.
Krēmiem un gēliem ir ilgstošāks iedarbības spektrs, tie vairāk kopj ādu, bet ir dārgāki.
Talkus lieto tikai vakaros, kad nav liela karstuma. Ar tiem noklāj paduses un dekoltē zonu – tādejādi āda nesvīst un kļūst maiga kā atlass.
Uz parfīmu bāzes radītie dezodoranti ir spējīgi savu panākt tikai uz pāris stundām un ne velti speciālisti tos sauc par smaržām…
Visefektīvākie un dārgākie ir antiperspiranti – tie ir spējīgi samazināt gan sviedru izdalīšanos, gan atbrīvot no nepatīkamās sviedru smakas. Šie līdzekļi iedarbojas daļēji nosprostojot sviedru dziedzeru kanāliņus. Šī iemesla dēļ sviedri izdalās mazāk. Par cik baktērijas nedzīvo un nevairojas sausā vietā, tad arī sviedru smaka izpaliek.
Tomēr, katru dienu lietot antiperspirantus speciālisti neiesaka, jo to iedarbība var veicināt visu slikto vielu uzkrāšanos organismā (kuru daļa no organisma tiek izvadīta pateicoties svīšanas procesiem) un tas var radīt diezgan traģiskas sekas…
Atceries pretsviedru līdzekļu lietošanas pamatnoteikumus:
-
Tie tiek uzklāti TIKAI uz tīras, sausas un gludi izskūtas ādas.
-
Pirms iegādājies dezodorantu vai antiperspirantu, notestē to, uzklājot uz savas rokas. Ja pēc 20 minūtēm neradīsies svilinoša sajūta vai apsārtums, tas nozīmē to, ka šis līdzeklis tev der.
-
Nelieto šos higiēnas līdzekļus, kad dodies uz saunu vai pludmali, jo saules vai karstuma ietekmē var rasties alerģija un iekaisums.
-
Pērkot smaržas vai tualetes ūdeni, izvēlies sev tās pašas sērijas dezodorantu. Aromātam, kas jūtams no tava ķermeņa, ir jābūt vienam.
-
Ja arī ar šo kosmētisko līdzekļu palīdzību tu nesvīsti mazāk, sāc ievērot diētu un izvairies no asiem, sāļiem, saldiem un trekniem ēdieniem.
Īpaši karstās vasaras dienās centies izvēlēties dabiska, vasarīga un viegla auduma apģērbu – tādu, kurš neberž un ir cik vien iespējams brīvs.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Šoreiz bez vārdiem un liekvārdības. Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita, vai tev šobrīd 25, 40 vai 65, ziema aiz l ...
Par cik tamponi nosprosto šķidruma noplūdi no dzemdes, ārsti rekomendē tamponus mainīt ik pēc divām stundām tā iemesla dēļ, lai nespētu vairoties ...
Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...
Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...
Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...
Tags: dezodoranti, veselības profilakse
Ko citi saka: