Gaisa mitrināšana dzīvoklī

telpu vedinasanaZiema saistās ne tikai ar baltu, pūkainu sniegu un jaungada eglīti, bet arī ar bieži vien sausu ādu, elektrizējošu apģērbu un sausu gaisu dzīvoklī. Ja arī tev tas viss rada neērtības un arī problēmas, tad zemāk minētie padomi ir domāti arī tev!

Vispirms noskaidrosim kamdēļ gaisa mitrināšana ir tik svarīga.

Kāpēc jāmitrina gaiss?

Sauss gaiss telpās pastāvīgi burtiski „izvelk” mitrumu no visiem iespējamiem mitruma avotiem, tai skaitā arī no mūsu ādas virspuses. Kāds var domāt – nu un tad? Var jau vienkārši, lieku reizi uzklāt uz ādas mitrinošu krēmu… Bet sausā gaisa dēļ cieš arī mūsu acis ( apsarkst un iekaist), mati ( kļūst sausi, slikti saglabā frizūru), aktivizējas un labi jūtas dažādas kaites, alerģijas un elpošanas ceļu slimības.

Sauss gaiss dzīvoklī bieži vien ir viens no akūto respiratoro vīrusu slimību cēloņiem maziem bērniem. Jebkurš pediatrs tev pateiks, ka zīdaiņiem telpu gaisa mitrināšana ir vislabākā bronhopulmonālo slimību profilakse.

Ja tavā mājā ir daudz istabas augu, tad tu noteikti zināsi, cik arī tiem ir svarīgs mitrs gaiss. Ja gaiss istabās ir sauss, īpaši jūtīgie augi var kļūt vārgi un sākt dzeltēt.

Tātad – noskaidrojām, ka gaisa mitrināšana ir svarīga visiem ģimenes locekļiem un ne tikai. Tagad par to – kā to izdarīt.

Kā mitrināt gaisu?

Sadzīves tehnikas veikali piedāvā diezgan plašu gaisa mitrinātāju izvēli – jebkurai gaumei un mākam. Tu noteikti atradīsi arī savu modeli.

Kas ir gaisa mitrinātāji un kādi tie ir?

Gaisa mitrinātāji ir kompaktas ierīces, kuras uztur ieprogrammēto mitruma līmeni telpā. To uzstādīšana vienmēr notiek radiatoru tuvumā.

Vienkārši un nedārgi gaisa mitrinātāju modeļi darbojas pēc parasta iztvaikošanas principa un mitrina gaisu savā tuvumā. Galvenais – neturēt tos sadzīves tehnikas tuvumā, blakus tapetēm un citiem priekšmetiem, kuriem paaugstināts mitrums var ļoti kaitēt.

Tvaika mitrinātāji uzsilda ūdeni līdz tvaika stāvoklim un tad to novada uz telpu.

gaisa mitrinataji

Pluss: tādi mitrinātāji var tikt izmantoti inhalāciju veikšanai.

Mīnuss: ar uzkarsēto tvaiku var viegli gūt apdeguma traumas. Šos aparātus jātur no bērniem prom!

Ir gaisa mitrinātāji, kas vienlaicīgi pilda arī gaisa attīrīšanas funkcijas. Tie veic gan ūdens dezinfekciju, gan attīrīšanu no baktērijām.

Ir pat veseli klimatiskie kompleksi, kas spēj veikt visu: mitrināt, attīrīt, dezinficēt un pat piesātināt ūdeni ar sudraba joniem. Šādi kompleksi satur filtrus-kārtridžus, kurus ir regulāri jāmaina. Šie kompleksi, protams, ir dārgāki nekā vienkāršie gaisa mitrinātāji.

gaisa mitrinatajs

Pateicoties mitrinātāju darbam, gaiss tiek atbrīvots no elektrostatiskā lādiņa un tavs apģērbs, paklāji, mēbeļu apdare vairs „nedzirksteļo” un, visam tam pieskaroties, „nesit” tev pa pirkstiem Smaidiņš

Izvēloties gaisa mitrinātāju, uzmanību vēlams pievērst izdalāmā trokšņa līmenim (it īpaši, ja to vēlies novietot guļamistabā) un telpas platībai, kādai šis aparāts domāts.

Gaisa mitrināšana izmantojot vecmāmiņas receptes

Ja tu nevēlies vai nevari šobrīd iegādāties gaisa mitrinātāju, palīgā vari ņemt līdzekļus, kurus pielietoja tajos laikos, kad vārdu salikumu „ gaisa mitrinātājs” vēl neviens nepazina. Mitri dvieļi uz radiatoriem, slavenās plastmasas bļodas visos dzīvokļa stūros – tās ir vienkāršas un neko nemaksājošas gaisa mitrināšanas metodes, īpaši, ja platība ir pavisam neliela.

Ja bļodas dzīvokļa stūros tevi īpaši neiedvesmo, der arī skaistas, dekoratīvas vāzes vai citi tavam interjeram piestāvoši trauki, kuros var ieliet ūdeni.

Vēl būtu ieteicams veikt regulāru mitro dzīvokļa uzkopšanu un, protams, arī vēdināšanu.

Nu un nobeigumā: variants nelielām telpām – dekoratīvās, istabas strūklakas! Man liekas, ka šī ir jauka ideja, īpaši tāpēc, ka šāda strūklaka arī rada patīkamu, nomierinošu atmosfēru…

Ja ir vēlēšanās attēlu redzēt lielāku,  nospied uz tā ar “peles” labo taustiņu.

dekorativa struklaka strūklakas istabai istabas strūklakas istabu struklakas struklakas telpas

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Izdomāt un izveidot skaistu dāvanas iesaiņojumu nemaz nav tik grūti, lai gan daudzi pēc palīdzības dodas uz lielveikalu dāvanu iesaiņošanas nodaļā ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 • Šodien apskatīsim tos mēteļu modeļus, siluetus, krāsas un audumus, kas ir moderni 2010-2011 sezonā. Ja tev vēl jāizvēlas jaunā pavasara mēteļa mod ...

 

Tags: , , , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Ilvars

  Arī es domāju par to, ka vajadzētu mājās uzstādīt gaisa mitrinātāju. izlasiju rakstiņu un raksta beigās ieraudziju jauku bildīti, gaisa mitrinātājs kā sienas strūklaka. Man šķiet superīgs risinājums. Iemetu “mātē” google kur tādus var dabūt un…. čušs.. Nemaz ar tā neviens nepiedāvā. Varbūt ir kādam idejas kur tādus var dabūt vai dzīvē apskatīt? Lai visiem jauks un patīkams gaiss!

   
   
   
  • Varbūt vienkārši ierīkot sienas strūklaku? Tad jau arī BŪS tā gaisa mitrināšana… Bet tamdēļ, laikam, ir jāmeklē meistari, kas to var dabūt gatavu vai arī pašam jākļūst par meistaru… :).

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata