Dažas pavasara-2013 modes tendences un stila filozofija

ielu_mode_2013Kā pārsteigums visiem, kurus interesē mode un tās tendences, 2013. gada pavasara sezonas modes kolekcijās pārsvaru guva galvu reibinošais ģeometrisko rakstu un romantisko ideju apvienojums.

Augstā mode nekad nav paredzama un katrs jaunais trends ļauj mums atkal un atkal ar savu stilu eksperimentēt. 2013.gada pavasarī zeltītā apdare un rupjā āda paliks otrajā plānā, vietu atdodot arhitekturālām konstrukcijām un spilgtām krāsām.

Must-have: melnbaltā apvienojums

Melnbaltais un 50-to gadu tematika kļuva par Marc Jacobs jaunās pavasara kolekcijas atslēgas momentiem. Pats dizaineris piebilst, ka jaunajā sezonā īpaši ieteicams uzmanību pievērst A-silueta kleitām, klasiskajiem mēteļiem, svītrainiem, taisna piegriezuma krekliem un zvanveida svārkiem. Šādi garderobes elementi ļauj ne tikai iegrimt 50-to gadu laikmetā, bet arī padarīt garderobi neaizmirstamāku.

pavasara_modes_tendences_2013 (2)

Kopsummā „par” melnā un baltā salikumu ir arī modes brends Celine. Jaunajā kolekcijā dizaineri galveno uzsvaru liek uz atbrīvotību un vienkāršību. Šai sezonā Celine prezentē savu kolekciju klasiskajā stilā: brīva griezuma bikses, saīsinātas žaketes, apjomīgas blūzes. Radīt kontrastu palīdz kolekcijas krāsu gamma – dizaineri rekomendē saskaņot melnu augšdaļu ar baltu apakšdaļu. Vai otrādi.

pavasara_modes_tendences_2013

Šos pašus krāsu salikumus šai pavasarī piedāvā izmantot arī citi modes guru.

pavasara_modes_tendences_2013

Volāni, rišiņas, bārkstis…

Pēc vairāku sezonu klusuma perioda, uz modes podesta atgriežas kleitas, blūzes un kostīmi ar volāniem. Šo tendenci nu jau ir grūti nosaukt par romantisku – tā ir mainījusies un kļuvusi daudz prozaiskāka. Tam spilgts piemērs ir Gucci modeļi, kur redzamas daudzas moderno drapējumu variācijas. Varētu iedomāties, ka šie elementi, kā vienmēr, parādīsies dekoltē zonā, uz piedurknēm, dažāda veida izgriezumos… Bet dizaineri nekad nemeklē vienkāršus risinājumus. Šai sezonā volāni atradīsies kuplajās piedurknēs, augstos kakla izgriezumos, krūšu un gurnu līniju rajonā.

pavasara_modes_tendences_2013

Bārkstis ir galvenais elements, kam būtu jāparādās, formējot jauno pavasara garderobi. Izmēģini arī jaunus kontrastaino krāsu salikumus un neparastos griezumus. Nebaidies eksperimentēt, jo jaunajā sezonā tas ir apsveicami.

pavasara_modes_trendi_2013

Sezonas audums: zīds

pavasara_modes_tendences_2013Kaut arī dizaineri joprojām savas kolekcijas papildina ar vieglajiem audumiem, tādiem kā šifons un organza, zīds kļūst par vienu no svarīgākajiem jaunās sezonas trendiem. Kopā ar spilgtajiem rakstiem, veidojas diezgan kolorīts tandēms.

Viena no pavasara sezonas visspilgtākajām kolekcijām ir modernā brenda Roberto Cavalli darbs. Modernisma māksla, spilgti izšuvumi, dārgs zīds – tas viss liecina par to, ka dizaineris vēlas radīt jaunu sieviešu kultu: viņa ir romantiska un, neskatoties uz spilgtajiem printiem, zina savu „cenu”, nebaidās izskatīties smieklīgi un bezgaumīgi.

Vieglajiem audumiem ir viens nozīmīgs pluss – tie sievietes siluetu padara vizuāli vieglu un romantisku. Tieši tāpēc zīda auduma tērpi piestāv praktiski visām sievietēm. Tomēr, izvēloties šādu variantu, pievērs uzmanību detaļām: vasaras kurpītēm ar tievām siksniņām, klača somiņām un apjomīgām saulesbrillēm – šie elementi moderno tēlu papildinās ļoti veiksmīgi.

modernas_brilles_2013_1modernas_brilles_2013modernas_somas_2013

Spilgtās krāsas

Pavasara sezonai stilisti iesaka gatavoties pamatīgi. Modernas kļūst grafiskās krāsas un spilgto krāsu kombinācijas. Šogad stāsies spēkā jauni noteikumi: apvienot spilgtas krāsas būs svarīgi, tās papildinot ar neitrālajiem toņiem. Piemēram, modes brends Proenza Schouler savā jaunajā kolekcijā uzmanību akcentē uz tādām krāsām kā salātu, melnā, oranžā un citas. Pie tam dizaineri uzsver, ka moderni ir saskaņot visdažādākos toņus.

pavasara_mode_2013pavasara_mode-2013 (2)pavasara_mode-2013pavasara_modes_tendences_2013 (2)

Daudz smalkāk, plašāk, vizualizētāk par 2013.gada pavasara modes trendiem, krāsām, to salikumiem un izmantošanu ikdienā parunāsim kādā no vebināriem un modes&stila pārskatu un apskatu vebināru cikliem, kas sāksies februārī. Šie vebināri būs vienādi noderīgi  un interesanti gan jaunām sievietēm, gan sievietēm vecumā ap un pēc 40.

Ja par to, kas un kad notiek Buduars.lv ietvaros vēlies būt lietas kursā vienmēr un, ja joprojām neesi pieteikusies buduars.lv iknedēļas jaunumu saņemšanai, tad izdari to šeit >>>. Tā tu vienmēr saņemsi informāciju gan par vebināriem un jaunākajām e-grāmatām, gan par pēdējām publikācijām.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 • No rudens košuma žilbst acis. Viss tik krāsains, bagātīgs un piesātināts, bet es pastāstīšu kā ierīkot...BALTU DOBI. Baltā ir krāsu krāsa. Baltā ...

 

Tags: , , , , , ,

Atbildes pavisam: 5

Man ir ko teikt »

 
 • Inga

  Raksts labs, bet varbūt vajadzētu padomāt par fotogrāfijām… pēc četrdesmit reti kura sieviete izskatās kā modele. Kaut gan, ir uz ko tiekties:)

   
   
   
  • Inga, paldies par ierosinājumu, bet par šo tēmu esam te runājušas ne reizi vien un es vienmēr ierosinu :) – sūtiet man fotogrāfijas, ja Jums, meitenes, tādas ir un es labprāt tās pievienošu saviem rakstiem! Es nezinu, KUR lai tās ņem…to vienkārši nav, jo modes pasaulē pieņemti ir savi standarti un ļoti reti modes skatēs mēs ieraudzīsim mūsu vecuma sievietes un vēl vairāk – sievietes, kurām ir mūsu – normālo sieviešu apkārtmēri :))…Bet kas attiecas uz šo tēmu, tad man ir dažas idejas, kuras ceru kaut kad realizēt ;).

    
 • Krika

  Pašām jākļūst par modelēm. Man patiktos.

   
   
   
  • Tieši tā, Krika! :)

    
 • Iveta

  Jārīko varbūt kāds fotokonkurs par attiecīgām tēmām,tā buduārs tiktu pie fotogrāfijām.Es labprāt piedalītos..:)

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata