Dāvanas, kuras neviens negrib un negaida…

kakis dāvana2011. gads būs gan truša gan kaķa gads. Un daudzas no mums, šobrīd, drudžaini meklē dāvanas un daudzas gribēs tās izvēlēties saskaņā ar šiem diviem dzīvniekiem…

Kā pareizi izvēlēties dāvanu ar šādu nozīmi un TĀ izvēlēties, lai šie simboli būtu vēlami, gaidīti un vietā.

Bieži vien cilvēki spriež tā: „ Ak, sagaidām truša gadu? Iešu uz tuvāko veikalu, sapirkšos daudz truša un kaķa figūriņas, visiem sadāvināšu un visi būs priecīgi!”

Un tagad, šai momentā, ja tu palūkotos uz sava dzīvokļa plauktiņiem…Cik daudz uz tiem mīt apputējušu, nekam nevajadzīgu dzīvnieku pasaules pārstāvju, uzdāvinātu pagājušajos gados? Pamēģini atcerēties – vai tu priecājies, kad saņēmi piekto pēc kārtas sunīti vai cūciņu? Vēl jo vairāk, ja to krāšana NAV tavs hobijs?

Arī saņemtās bildītes ar šiem dzīvniekiem nenes nekādu prieku, īpaši, ja ar tām tiek izkarināts viss dzīvoklis…Bieži vien šādas dāvanas gadiem mētājas skapju un galdu plauktos vai vēl sliktāk – redzamās vietās, kas absolūti nav saskaņā ar interjeru.

Ja jau tev tik ļoti gribās pagodināt šos „nākamā gada” dzīvniekus , izvēlies kaut kādu oriģinālāku ideju. Piemēram, spēļu kaķēnu, kas dzenas pakaļ spēļu pelēnam. Bet tas, tomēr, vairāk noder bērniem. Pieaugušajiem būtu jādāvina kaut kas praktiskāks. Protams, IR arī pieaugušo kategorija, kas priecājas par bildītēm vai statuetītēm, bet tādu ir mazākumā.

Var uzdāvināt smaržu flakoniņu, kas izveidots zaķa vai kaķa formā. Vai ziepju komplektu, vai sveci šo dzīvnieku izskatā. Vai – konfekšu kārbu no „šīs pašas operas”. Der arī rotas un bižutērijadavana ar šo dzīvnieku atveidojumu.

Vienmēr noderēs uzdāvināti kalendāri ar šo dzīvnieku fotogrāfijām. Bet atceries, ka liela formāta kalendāri cilvēkiem nepieciešami maksimums 1-2. Labāk iegādāties nelielus kalendārīšus – tie noderēs visiem dzīves gadījumiem.

Daudzi dāvina dāvanas, kas varētu patikt „nākamā gada dzīvniekam” – spēļu pelēnus vai butaforiju – burkānu. Principā, šādas dāvanas vispār nevienam nekur noderēt nevar un diez vai apdāvināmais būs par to sajūsmā. Tādus niekus var pielietot tikai, lai noformētu interesantāk pašu dāvanu.

Vai vēlies padomu? Ja tu, tomēr, tik ļoti vēlies šogad kādam uzdāvināt kaķi vai zaķi, izvēlies labāk eglītes rotājumus ar šo dzīvnieku attēliem vai formu. Tos, vismaz, varēs lietderīgi pielietot ne tikai šai gadā, bet arī nākamajos. Tikpat labi der arī viss,ko var apēst – šokolāde, ledenes šo dzīvnieku izskatā. Bet kādu saimnieci, varbūt, iepriecinās arī „dzīvi” burkāni , kurus var pielietot garšīgu salātu pagatavošanai ( izdomā kā tos interesanti iepakot). Vārdu sakot: dāvini visu, ko var lietderīgi pielietot, visu ko var apēst un kaut kā citādi izmantot!

Ja tev galvā iezogas vēl „gudrāka” doma – uzdāvināt kādam dzīvu zaķi vai kaķi, tad nebrīnies, ka, ja tu kā faķīre no azotes izvilksi šo dzīvnieku, nedzirdēsi sajūsmas spiedzienus… Lieta tāda, ka šādu „dzīvu” mājas iemītnieku, pat, ja tas ir nākamā gada simbols, neviens tik pēkšņi mājā negaida…iespējams, ka tai mājā nav apstākļu, lai turētu dzīvnieku, vai kādam ir alerģija vai vienkārši – šai ģimenē dzīvniekus netur. Tā, ka dāvināt dzīvas dāvanas, nesaskaņojot ar apdāvināmo vai viņa vecākiem, nav gudri.

Visoptimālākais dāvanas variants ir kaut kas neitrāls. Bet atceries – dāvanai jāpatīk!

Kādam tas var būt kosmētikas komplekts, citam parfimērijas komplekts, citam grāmata vai disks ar filmu vai mūziku, kādam saldumi un kādam, varbūt, ceļojums uz kūrortu Ziemassvētku brīvdienās.

Bet nākamā gada simbols – kaķis vai zaķis, lai paliek, labāk, kā galvenās dāvanas piedeva, noformējums.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Izdomāt un izveidot skaistu dāvanas iesaiņojumu nemaz nav tik grūti, lai gan daudzi pēc palīdzības dodas uz lielveikalu dāvanu iesaiņošanas nodaļā ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada vienmēr uzrodas jautājums: ko dāvināt tuviniekiem un draugiem. Lai izvēle būtu vienkāršāka, piedāvāju dažus pa ...

 • Svinīgs, bagāts Jaunā gada galds – tas, laikam, šogad būs jaungada svinību otrais svarīgākais uzmanības vērtais pieturas punkts aiz egles. Kādam ...

 • Strauji tuvojas Ziemassvētki un, lai vai kāda ir mūsu rocība, šie ir svētki, kuros katram savam mīļajam gribam dāvināt kaut ko no sirds. Tam n ...

 

Tags: ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata