Aromaterapija darba vietā, netraucējot citiem

lavender bath salt and massage oil

Izlasot šo publikāciju, tev noteikti gribēsies kādu no aromātiem izmantot savas labsajūtas uzlabošanai ne tikai vakaros vai, mājās esot, bet arī darbā.

Jau sen ir zināms, ka aromāti var ietekmēt gan mūsu noskaņojumu, gan enerģijas līmeni, darba spējas un pat ražīgumu. Bet darba spējas mums visbiežāk un visvairāk ir vajadzīgas tieši darba dienas garumā, kad atrodamies savā darba vietā. Kā tad rīkoties, lai saņemtu šo aromātu vērtību arī darba dienas laikā, netraucējot pārējiem kolēģiem?

Jā, aromātiem ir labvēlīga ietekme arī uz mūsu darba vietu. Darba spēju stimulēšanai var izmantot dažādas ēteriskās eļļas. Piemēram, piparmētru eļļa rada svaiguma sajūtu un vienlaikus to izmanto arī kā uzmanības paaugstināšanas, atmiņas uzlabošanas, pārguruma likvidēšanas līdzekli.

Rozmarīna eļļa ir viens no labākajiem atmiņas uzlabošanas līdzekļiem.

Zinātnieki ir pierādījuši, ka lavandas aromāts veicina īslaicīgās atmiņas apjomu, precizitāti, optimizē cilvēka stāvokli kritiskās stresa situācijās, samazina reakcijas laiku, kas nepieciešams risinājuma atrašanai.

Vienlaicīgi izmantoti salvijas un citronu aromāti paaugstina un paātrina darba precizitāti, kas liecina par koncentrācijas pieaugumu. Tajā pašā laikā palielinās īstermiņa atmiņas apjoms, samazinās iespējamo kļūdu skaits, atceroties uzdevumus .Tas viss paaugstina cilvēka gatavību jebkurā brīdī iespējamām ekstremālajām situācijām.

Jau pagājušajā gadsimtā Dž. Bairons rakstīja, ka vienmēr jūt iedvesmas pieplūdumu, kad ieskauj sevi ar trifeļu (sēnes) aromātu. Savukārt, Avicenna rakstīja, ka rožu eļļa paaugstina saprāta iespējas un domāšanas ātrumu. lavanda_uz_palodzes

Japānā ir vairākas kompānijas, kas veiksmīgi aromterapiju izmanto arī darba vietās. Kondicionieru sistēmās viņi pievieno konkrētus aromātus tā, lai katrs cilvēks savā darba vietā varētu sajust vienu vai otru aromātu. Ir kāda celtniecības kompānija, kas aromātu sadalei visās mājās izmanto pat kompjūtersistēmu.

Japāņu firma SUMICU šim mērķim ir izveidojusi speciālu atpūtas telpu, kurā darbinieki gūst enerģijas lādiņu nākamajām darba stundām. Šī pati firma darbinieku darba kvalitātes uzlabošanas nolūkos ir izstrādājusi vairāk kā 20 ziedu un citu augu aromātu fito-kompozīcijas. Ieelpojot jasmīnu aromātu, kļūdu skaits programmētāju vidū samazinājās par 30%, ieelpojot lavandu – par 20%, bet citrona – par veseliem 54%.

Zinātnieku eksperimentu rezultātā ir konstatēts, ka citrona, eikalipta, muskusa aromāta ieelpošana mazina noguruma sajūtu, uzbudina nervu sistēmu, uzlabo garīgā darba kvalitāti, paaugstina darbaspējas. Rozmarīns stimulē atmiņu un uzlabo mācīšanās procesu. Roze palīdz koncentrēties un ātri izpildīt uzdevumu.

Garīgo stresu mazina baziliks, vībotne, krustnagliņas, kadiķis, eikalipts, timiāns, piparmētra, bergamote.

Garastāvokli un emocionālo tonusu uzlabo citrons, jasmīns, ķīniešu magnolija, ciprese, ģerānija, bergamote, kanēlis, melisa.

Aromaterapija darba vietā – netraucējot citiem

Ja tu strādā vienā birojā kopā ar citiem darbiniekiem un nevis Japānā, bet pie mums, aromātisko sveču un vīraka dedzināšana visdrīzāk būs aizliegta. Ja tu sāksi pielietot aromterapiju darbā, tā liekot kolēģiem elpot spēcīgus aromātus, tas var radīt jūsu starpā nopietnus konfliktus. Tomēr ir dažas iespējas, kuras izmēģināt tomēr var. Tas neradīs spēcīgu aromātu, bet noteikti var tev palīdzēt. Izmēģini šos paņēmienus:

aromterapija_darba_vieta

Aromātiskās eļļas uz vates bumbiņas – uzpilini dažus aromātiskās eļļas pilienus uz vates un noslēp to atvilktnē vai arī kaut kur uz galda, lai tas tev netraucētu. Vienkārši neizmanto pārāk daudz eļļas, citādi no tavas darbavietas vējos pārāk spēcīga smarža. Tu vari izmantot arī sausās smaržas.

Aromātiskie augi – ja uz darba galda vai palodzes drīkst turēt nelielu istabas augu, tad arī tas varētu atrisināt problēmu. Piemēram, ja tev ir smags, nervu sistēmu graujošs darbs, turi netālu no sevis lavandas puķu podiņu.

aromterapija_darba_vietaKeramikas izstrādājumi ar aromātiskām eļļām – pat, ja uz tava galda stāv nearomātisks augs, centies, lai tas atrastos keramikas podiņā (vai arī noliec uz galda keramikas tasīti vai kādu keramikas materiāla darinājumu) un uzpilini uz tā dažus aromātiskās eļļas pilienus. Keramika eļļu absorbē un, kad tā sāk žūt, lēnām izdala smaržu.

Ja esi nolēmusi paeksperimentēt ar aromātiem darba vietā, centies pret saviem kolēģiem būt iejūtīga un saprotoša. Smarža, kurai ir pozitīva ietekme uz tevi, var traucēt un pat nepatikt citiem, un ir vienmēr iespēja, ka kādam no jūsu ofisa apmeklētājiem pret kādu ziedu vai eļļu ir alerģija. Pirms izmanto aromterapiju darbavietā, vienmēr lūdz atļauju arī savam darba devējam.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata