7 labi padomi, kā uzdrošināties mainīt dzīvi
Atteikties no veciem ieradumiem… Sākt kaut ko jaunu… Tas nav viegli, pat, ja mēs esam pārliecinātas, ka drīz vien mums kļūs daudz labāk. Kā tad šo pirmo soli atvieglot?
Pārmaiņas nekad nav vieglas. Jā, mēs pat pārdzīvojam, jo nezinām taču vai šis lēmums būs pareizs… Mums gribētos zināt vairāk, jo kā gan var pieņemt lēmumu, ja mums nav VISAS informācijas. Un, šādi minstinoties, mēs galu galā jūtam, ka esam iestrēgušas…
Protams, mums nekad nebūs visu atbilžu uz visiem jautājumiem. Bet, lūk, 7 padomi, kas mums palīdzēs sākt virzīties uz priekšu, un veikt pirmās pozitīvās pārmaiņas.
1.Ir jāatceras – mums nekad nebūs visas informācijas, lai lēmumu vai pārmaiņas pieņemtu droši un bez riska. Mēs bieži izvairāmies no svarīgu lēmumu pieņemšanas tikai tāpēc vien, ka, pirms svarīga soļa speršanas, mēs vēlamies uzzināt vairāk. Jā, protams, tā ir taisnība, ka situācija ir jāizpēta…
Bet, ja Tu domā, ka saņemsi perfektu, patiesu atbildi, Tev būs jāgaida ļoti ilgi, jo visa mūsu dzīve ir vienu jautājumu, kļūdu un to labojumu virkne. Pieņem šobrīd, konkrētajā mirklī priekš Tevis labāko lēmumu, un turpini virzīties uz priekšu.
2.Lai sev uzticētos, Tev būs nepieciešama drosme.
Mēs atrodam daudz argumentus, kāpēc mēs varētu no pārmaiņām izvairīties…, bet patiesībā mēs baidāmies uzticēties sev. Mēs domājam: ja nonāksim jaunā situācijā, mēs nezināsim, ko darīt vai kā reaģēt. Mēs esam nobažījušās par to, ka būs grūti tikt galā ar nezināmo.
Uzticies sev. Tu taču agrāk esi tikusi galā ar negaidītām pārmaiņām vai situācijām? Piemēram, kad nokavēji autobusu? Vai arī kad nejauši paklupi? Viss taču gala galā beidzās labi un šobrīd taču ar Tevi ir viss kārtībā? Vai ne? Esi drosmīga sev uzticēties. Nav svarīgi kas notiks – Tu noteikti ar visu tiksi galā un sapratīsi ko ar to visu darīt tālāk.
3. Kas ir vissliktākais, kas var notikt?
Tāpat kā greizsirdība, arī lielākā daļa mūsu baiļu dzīvo tikai mūsu galvā. Kad Tu sēdi un nopietni domā par sliktāko notikuma scenāriju, Tu sapratīsi, ka patiesībā ir ļoti maz to risku, pēc kuriem Tu nevarēsi atgūties. Pajautā sev: „Kas ir vissliktākais, kas var notikt?” Tiklīdz Tu sapratīsi, ka pat vissliktākais nav tik briesmīgs, Tu būsi gatava to pārvarēt.
Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc mūsu dzīvē pārmaiņas nenotiek ir tas, ka mēs nemaz necenšamies.
4.Process ir tikpat svarīgs kā rezultāts.
Mēs TIK ļoti esam pārņemtas ar rezultātu! Bieži vien mēs uztraucamies: un, ja nu es virzīšos uz lielo mērķi, bet gala rezultātu tomēr nesasniegšu?… Nu tad uzmini! Tev ir visas tiesības jebkurā brīdī pārdomāt un apstāties. Un vēl – ja Tu mērķi arī nesasniedz, tas nenozīmē, ka Tu esi zaudējusi. Un tagad uzmanību! Iegaumē to, ka Tu pati šo mērķi esi uzstādījusi. Un tā bija Tava izvēle. Un Tev ir visas tiesības to pusceļā mainīt. Neveiksme – tas nav galamērķis, tāpat kā gala mērķis nav arī panākumi. Baudi pašu virzības/ izaugsmes/pārmaiņu procesu! Un tad – tad jau redzēsi!
5. Turpini sekot iespējām.
Ja Tu atrodies pie svarīga lēmuma pieņemšanas robežas, iespējams, Tu uztraucies par to, ka negribot varētu kļūt par situācijas ķīlnieci, no kuras rezultātā nebūs izejas. Padomā par to citādāk.
Jaunas alternatīvas reti kad iespējas ierobežo. Viens no patīkamākajiem brīžiem ir tas, ka tad, kad Tu savu mērķi centies sasniegt no visa spēka, Tavā priekšā vienmēr atveras daudzas iespējas, par kurām, „ceļojumu” uzsākot, pat nevarēji iedomāties. Ja ceļā uz mērķi, šīs iespējas nepalaidīsi garām, Tu vari būt pārliecināta, ka izvēle Tev būs VIENMĒR.
6. Pieliec visas savas pūles – tas ir svarīgi.
Šķiet, ka tas ir elementāri…, bet viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc pārmaiņas mūsu dzīvē nenotiek, ir tas, ka mēs vienkārši nemēģinām un necenšamies. Un nemēģinam tāpēc, ka ir tik vienkārši rast attaisnojumus, kāpēc mēs nesaņemam to, ko mēs vēlamies.
Kāpēc mēs izdomājam sev šādas atrunas? Tāpēc, ka – ja mēs pamēģināsim un mums neizdosies, mēs būsim neveiksminieces. Bet, ja nemēģināsim, tad varam to novelt uz slinkumu vai politisko vai jebkādu citu stāvokli/situāciju valstī vai šaurākā vidē, piemēram, darba vietā. Pārvari to! Neveiksmes notiek absolūti katra cilvēka dzīvē. Un pats interesantākais ir tas, ka – ja Tu patiešām pamēģināsi (jo ir taču skaidrs, ka lielākā daļa cilvēku pat nemēģina) – iegūsi/saņemsi daudz vairāk, nekā Tu domā.
7. Sāc ar kaut ko reālu/taustāmu.
Tu nevarēsi uzkāpt Everestā, ja pirms tam neveltīsi laiku treniņiem. Varbūt sapņu darba meklējumi Tevi šobrīd biedē. Tad padomā – ar ko Tu vari sākt jau šodien? Tu vari ar kādu parunāt, kurš šādā amatā jau strādā, un uzzināt, kas viņu padara par veiksmīgu. Vai Tu vari savas prasmes uzlabot, lai arī Tu šādām prasībām atbilstu? Tev nav visa apkārtējā pasaule jāizmaina vienā dienā. Veic šīs pārmaiņas (tai skaitā savu izaugsmi) pamazām.
Lai kaut kur nokļūtu, ir jāpieceļas un jāsāk virzīties. Izlasi šos 7 padomus vēlreiz. Kaut kurš noteikti ir par Tevi un Tev.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Ļoti daudzas mūsu lasītājas ar rakstnieku Svetlanas Jermakovas un Leonīda Žarova e-grāmatām jau ir iepazinušās sen un es zinu – daudzas no jum ...
Neviens mums nevar liegt iespēju ģērbties pilnīgi dažādi - gan kaislīgos kostīmos, gan noslēpumainās, melnās kleitiņās, gan pārsteigt apkārtēj ...
"Izskatīties slaidākai var arī nezaudējot kilogramus", saka doktors Hellers, "Jo jūs, sievietes, - esat īstas triku meistares. Uzvelka ...
Man Tev jautājums - vai Tev neliek mieru kaut vai kāda no šīm domām: Manā skapī mantu ir TIK daudz, ka es vairs nesaprotu, kā ar ...
Mīļās dāmas, kad jūs man zvanāt pa telefonu un jautājat “VAI TIEŠĀM TAS DARBOJAS?", es Jūs ļoti labi saprotu, jo pirms pusgada arī es šo j ...
Tags: kā mainīt dzīvi, padomi kā dzīvot, pārmaiņas
Ko citi saka: